„Co to ten rak?” to bardzo ważna książka. Porusza jeden z najbardziej współcześnie bolesnych tematów jakim jest choroba nowotworowa.  W bardzo przystępny sposób odpowiada na pytania, jakie rodzą się w głowie dziecka podczas konfrontacją z diagnozą choroby nowotworowej oraz w trakcie leczenia. Obala mity i dostarcza merytorycznych informacji.  Dr Sarah Herlofsen opowiada o RAKU – szczerze i otwarcie. Publikacja zawiera także podpowiedzi dla rodziców. „Co to ten rak?” – pod patronatem fundacji Rak ‘n’roll – Wygraj Życie.

20191126_185050700363916-767x1024 PSYCHOLOGIA: Co to ten rak? Ważna i potrzebna publikacja w walce dziecka, bliskiej osoby z chorobą nowotworową. MAMANIA 2019

Diagnoza choroby nowotworowej dotyczy niemal każdej rodziny. Choroba rozsiała się w XXI wieku i niestety czuje się w nim bardzo dobrze. Na szczęście postęp medycyny depcze jej ostro po piętach i bardzo często pokonuje chorobę, zanim jest za późno.  Nie zmienia to faktu, że nowotwory rodzą wiele pytań, niewiadomych i obaw. Na wiele z nich odpowiedzi znajdziecie w publikacji Wydawnictwa Mamania „Co to ten rak”.

20191126_185050700363916-767x1024 PSYCHOLOGIA: Co to ten rak? Ważna i potrzebna publikacja w walce dziecka, bliskiej osoby z chorobą nowotworową. MAMANIA 2019
  • Co to ten rak?
  • Producent: Mamania
  • Do kupienia TUTAJ

RAK – krótkie słowo a tak wiele pytań:

  • Co to jest ten rak?
  • Dlaczego tyle osób choruje?
  • Czy mogę przytulić chorą babcię?
  •  Czy zawszę muszę być miły dla chorej siostry?
Autor: Dr Sarah Herlofsen, Dagmar Geisler
Tytuł: Co to ten rak?
Tytuł oryginalny: Wie ist das mit dem Krebs?
Tłumacz: Jowita Maksymowicz-Hamann
Liczba stron: 96
Oprawa: oprawa twarda
Premiera: 23 października 2019
Wydawnictwo: Mamania
Wymiary: 140×205
Waga: 403 g

Dr Sarah Herlofsen opisuje bardzo otwartym i przystępnym językiem na podstawowe pytania o genezę choroby nowotworowej oraz jej rozwój. Obala mity i przekazuje prawdziwe informacje o leczeniu i postępowaniu z chorym. Porusza także trudny temat śmierci i tego się do niej przygotować, co jest dalej. Podpowiada jak w ciekawy sposób poczuć bliskość zmarłej osoby. Z dużym taktem i wyczuciem.

Główne tematy poruszone w publikacji:

– co to właściwie jest rak?

– chore komórki

– organizm się broni

– ciało potrzebuje pomocy

– wyzdrowienie

– czy na raka można umrzeć?

– posłowie dla dorosłych

– pomocne adresy

Książka zawiera wiele terminologii z zakresu biologii jak np. komórka, DNA, układ odpornościowy. Każde z pojęć opisuje i wizualizuje na kolorowej ilustracji. Młodsze dzieci, które pierwszy raz spotykają się z danym pojęciem mogą je poznać. Starsze ugruntują sobie wiedzę, którą już posiadają. Ilość tekstu, wybór poszczególnych tematów również powinna być dostosowana do potrzeb dziecka. Publikacja polecana jest zarówno dzieciom w wieku wczesnoszkolnym jak i starszym. Moim zdaniem powinna być czytana wspólnie z dorosłym, który na bieżąco będzie reagował na pytania dziecka. Wiele z treści również będzie systematyzowało wiedze dorosłych. Dlatego polecam publikacje od około 6 roku życia.

Książka objęta patronatem przez Fundację Rak’n’Roll Wygraj Życie

20191126_185050700363916-767x1024 PSYCHOLOGIA: Co to ten rak? Ważna i potrzebna publikacja w walce dziecka, bliskiej osoby z chorobą nowotworową. MAMANIA 2019

„Co to ten rak?” – ważna, potrzebna i bardzo szczera książka dla dziecka, którego życie związane jest z chorobą nowotworową (własną lub w rodzinie). Obala mity, dostarcza fachowej wiedzy i z wyczuciem dotyka tematu, który bywa bolesny, niezrozumiały i bardzo tabu. Doskonała publikacja o chorobie nowotworowej dla dziecka od około 6 roku życia.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *