Mały rybi król i Chciejskie potwory to dwie publikacje autorstwa Chelo Manchego pochodzącego z Salwadoru. To dwie interesujące książki psychologiczne dla dzieci. Wspierają wychowanie w empatii, uważności oraz w szacunku do siebie i innych. Książki które twórczo i sprytnie zapraszają dziecko do rozmowy o egoizmie, zachciankach czy empatii. Elementy edukacyjne a nawet terapeutyczne stanowią narzędzie do pracy z dzieckiem dla psychologa, pedagoga oraz każdego rodzica. Serdecznie zapraszam – naprawdę niepowtarzalne książki, perełki wydawnicze!

20181015_0816141637639566-1-300x225 Psychologa dla dzieci: Mały rybi król i Chciejskie potwory od Wydawnictwa Cojanato.

Mały rybi król

 • Tytuł: „Mały rybi król”
 • Autor: Chelo Manchego
 • Format: 216 x 171 mm
 • Liczba stron: 72
 • Wydawnictwo: Cojanato
 • Okładka: twarda
 • Do kupienia TUTAJ

Tytułowy rybi król to największa ryba w małym stawie. Jak na wielka rybę przystało – wszystkie inne rybki są mu posłuszne. Pucują mu ogon, wydmuchują bąbelki. Król jest bardzo przekonany o swojej świetności! Uważa, że jest największy, najbystrzejszy, najpiękniejszy. Król zapragnął jednak rządzić dużo większym stawem. Podróż po stawach stała się dla króla lekcją pokory i okazją do przyjrzenia się sobie i innym. Król przekona się, że bycie egocentrykiem nie jest najlepszą opcją a on sam jest zaledwie maleńką cząstką wszechświata. Nauczy się czym jest życzliwość oraz co może przynieść dzielenie się z innymi. Król odkryje, że może być szczęśliwy, kiedy inni są szczęśliwi.

Chciejskie potwory

 • Tytuł: „Chciejskie potwory. Jak przestały rządzić moim światem”
 • Autor: Chelo Manchego
 • Format: 190 x 254 mm
 • Liczba stron: 32
 • Wydawnictwo: Cojanato
 • Okładka: twarda
 • Do kupienia TUTAJ

Chciejski potwór to istota w nas samych, która namawia nas do przesady. Chciejski potwór potrafi urosnąć do gigantycznych rozmiarów i zawładnąć nami na dobre. Zaczyna się pozornie niewinnie. Masz ochotę na więcej lodów, dłużej grasz na konsoli. Uważaj! Gdy chciejski potwór urośnie zbyt duży, możesz mieć kłopoty! Od jedzenia ciastek będzie ci niedobrze a od grania będą boleć cię kciuki. Jest na to rada! Bohaterem opowieści jest chłopiec, który przejął kontrolę nad wielkim chciejskim potworem, który nad nim dominował. Chłopak pokazuje jak przejmuje kontrolę nad potworem i cieszy się z umiaru i balansu w życiu. Opowieść przedstawia łatwy dla dzieci sposób na zawładnięcie nad pragnieniami i zyskanie dystansu do nagłych zachcianek. Na koniec optymistyczny epilog i zadanie – stwórz swojego chciejskiego potwora!

Książka sprawdzona w pracy terapeutycznej -polecam!

Mały rybi król i Chciejskie potwory – podsumowanie

Mały rybi król i Chciejskie potwory to dwie publikacje wspierające dziecko w rozwoju empatii oraz kontroli emocjonalnej. Książki zawierają prostą historie, która z łatwością trafia do dziecka około 5-10 lat. Ilość teksu jest stosunkowo mała do ilości rysunków na stronie. Powiększona czcionka ułatwia samodzielne czytanie. Grafiki autorstwa Chelo Manchego przypominają dziecięce rysunki. Symbolicznie obrazują bohaterów oraz miejsca i sytuacje, które spotykamy w opowieści. Kolory oraz przesłanie każdej z książek to optymistyczny i wspierający klimat. Opowieści to pomoc psychologiczna do wspierania małego dziecka w zrozumieniu samego siebie. Książki dedykowane dzieciom przejawiającym problemy wychowawcze jak i profilaktycznie, rozwojowo dla każdego malucha. Pokazują jak ważne jest empatyczne spojrzenie na innych oraz kontrola nad własnymi pragnieniami. Spora ilość humoru w treści oraz na grafikach zachęca do wielokrotnego powrotu do lektury. Serdecznie polecam!

20181015_0816141637639566-1-300x225 Psychologa dla dzieci: Mały rybi król i Chciejskie potwory od Wydawnictwa Cojanato.

Książki najlepiej kupować w komplecie. Znajdziecie wtedy bardzo korzystną cenę TUTAJ

O autorze

CHELO MANCHEGO jest młodym artystą pochodzącym z Salwadoru. Mieszka w Los Angeles w Stanach Zjednoczonych, dokąd wyemigrował w wieku osiemnastu lat. Studiując w szkole fi lmowej w Nowym Jorku, mieszkał w zakonie buddyjskim, gdzie nadal prowadzi zajęcia z medytacji dla dzieci, jako wolontariusz. To właśnie jego mali podopieczni zainspirowali go do tworzenia książek dla dzieci. „Mały rybi król” to jego drugie dzieło. Napisał również książkę „Chciejskie potwory”.

O wydawnictwie

Wydawnictwo CoJaNaTo powstało spontanicznie, w 2010 roku, z mojej osobistej potrzeby podjęcia pracy dającej poczucie sensu, celu i przepływu.

Decyzja o wydaniu pierwszych książek przyszła wraz z doświadczeniami, które przewartościowały w moim życiu niemal wszystko, a także wraz z ludźmi, którzy pojawili się wtedy wokół, by pomóc mi przejść przez te ważne zmiany. Jestem im za to bardzo wdzięczna. A także sobie, za odwagę i upór.

Rozwój osobisty jest w centrum zainteresowań CoJaNaTo do dziś, ale od 2014 roku wydawnictwo skupia się głównie na rodzicach i dzieciach, podejmując między innymi tematy alternatywnej edukacji, wychowania nowych pokoleń w empatii i z uważnością, w zrozumieniu siebie i drugiego człowieka, na ludzi kierujących się szacunkiem do innych i do Ziemi, żyjących w zgodzie z prawami naturalnymi rządzącymi naszymi ciałami, umysłami i relacjami. Zgodnie z tezą, że jeśli chcemy lepszego świata, musimy wychować dzieci na lepszych dorosłych.

Jak powiedziała Maria Montessori: „Dziecko, które naprawdę pokochało swoje otoczenie i wszystkie żyjące stworzenia, które odkryło radość i entuzjazm w pracy, daje nam powód, by mieć nadzieję… Nadzieję na pokój w przyszłości”.

Blanka Łyszkowska


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *