Zima nas rozpieszcza – szczególnie, kiedy dzieci bawią się na śniegu. Lepią bałwanki i spędzają cudowne chwile. Nie wszystko jednak jest wieczne. Śnieg kiedyś zniknie a śnieżny przyjaciel przestanie być widoczny. Na szczęście nie w sercach – przyjaźń jeśli jest prawdziwa nigdy się nie kończy. Wiedzą to nawet zwierzęta z lasu. Przyjaciel na zawsze – piękna opowieść z przyjaźnią i przemijaniem w formie picturebooka od Zielona Sowa.

wp-1613079372837-768x1024 Przyjaciel na zawsze – Zielona Sowa – ZIMA 2021 – 4+

Prawdziwa przyjaźń nigdy się nie kończy!

Poznajcie ciekawą opowieść! Jej bohaterami są mieszkańcy lasu! Wiodą spokojne życie, które niespodziewanie zyskuje mnóstwo kolorytu. Wszystko za sprawą zimy i bałwanka, który zamieszkał w leśnym poszyciu. Najbliższą relację wywiązała wiewiórka i bałwan. Wiewiórka podarowała samotnemu przybyszowi ciepły szalik.  Niestety pewnego dnia wiewiórka doznała szoku – przyjaciela nie było tam, gdzie zawsze. Odszedł… Zniknął… co teraz z ich przyjaźnią?

„Przyjaciel na zawsze” to poruszająca opowieść o przyjaźni, która przeżywa trudne chwile. Piękny tekst, niezwykle poruszający dziecięcym serduszkiem. Kolorowa opowieść została przecudnie zilustrowana. Trudny temat rozstania, odejścia, zniknięcia przyjaciela czy innej bliskiej osoby w metaforze przyjaźni wiewiórki i bałwanka – to ogromny walor publikacji. Pictruebook zdecydowanie uczy empatii i uwrażliwia dziecko na stratę bliskiej osoby. Pomaga także dziecku poradzić sobie z emocjami.

wp-1613079372837-768x1024 Przyjaciel na zawsze – Zielona Sowa – ZIMA 2021 – 4+

Piękne ilustracje nadają opowieści wyjątkowy wyraz. Zdecydowanie jest to książka, która będzie stanowiła ważne miejsce w księgozbiorze. Dziecko zdecydowanie doceni (i nie tylko dziecko) magię i niezwykłe losy przyjaźni wiewiórki i bałwana. Tym bardziej, że przykład zniknięcia śniegowego przyjaciela jest tak wyraźny i namacalny teraz (jak nigdy w życiu współczesnego przedszkolaka). Śnieżna metafora bardzo dobrze oddaje przemijanie, pory roku, czas i kruchość istnienia jak i moc przyjaźni!

Prawdziwa przyjaźń nigdy się nie kończy! Piękna i bardzo poruszająca opowieść  w której empatia, troska i przyjaźń zwycięża – mimo przeciwności.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *