20190629_1557381864011726-767x1024 Przygody Alicji w Krainie Czarów. Nasza Księgarnia LATO 2019

Alicja w Krainie Czarów – czy potrzeba więcej słów? To jedna z najpopularniejszych książek świata. To wydanie na pewno Was zaskoczy. Autentyczne ilustracje Tove Janssona i tekst, który z nie małym trudem został przetłumaczony z oryginału. Lewis Carroll to mistrz lingwistyki. Zręcznie włada słowem, aluzją i humorem. Wybitne tłumaczenie i niezniszczalna opowieść w ciekawym wydaniu. Warto!

  • Przygody Alicji w Krainie Czarów
  • Lewis Carroll
  • forma wydania: książka papierowa
  • oprawa: twarda
  • ilustrator: Tove Jansson
  • tłumacz: Maciej Słomczyński
  • rok wydania: 2019
  • liczba stron: 128
  • Do kupienia TUTAJ

Szalony Kapelusznik, Marcowy Zając, Kot z Cheshire, pan Gąsienica

Bohaterowie, których losy znamy od dziecka. Tylko czy dokładnie? Ja sama muszę przyznać się do licznych braków, które latem na szczęście nadrobiłam. A było to bardzo przyjemne zajęcie. Jako wielbicielka dobrej literatury od pierwszych linijek wiedziałam, że mamy do czynienia z niebagatelnym dziełem. Oryginalne grafiki i bardzo dobre tłumaczenie Macieja Słomczyńskiego. Ciekawy układ treści oraz fabuła, która zaskakuje. Zdecydowanie polecam dzieciom, które dobrze radzą sobie z samodzielnym czytaniem oraz dorosłym, którzy cenią piękną literaturę.

O złożoności dzieła napisał sam tłumacz:

Jest to zapewne jedyny wypadek w dziejach piśmiennictwa, gdzie jeden tekst zawiera dwie zupełnie różne książki: jedną dla dzieci i drugą dla bardzo dorosłych. „Alicja” dla dzieci jest opowiastką pełną niezwykłych przygód, zdumiewających bohaterów, zabawnych wierszyków i nagłych zwrotów akcji, zupełnie zrozumiałych i przyjętych w królestwie bajki. „Alicja” dla dorosłych jest (…) arcydziełem, którego myślą przewodnią jest analiza umysłu ludzkiego pogrążonego we śnie. 

Maciej Słomczyński

Przeczytajcie Alicję w Krainie Czarów będąc dorosłym. Zobaczcie, że oczywiste i dosłowne odbieranie rzeczy jest już nieadekwatne. To psychologiczne dzieło i wielki kunszt lingwistyki. Absolutnie niecodzienna opowieść, która od lat zaskakuje, bawi i co najważniejsze dostarcza radości, odpręża i podoba się czytelnikom na całym świecie.

Urokliwa książka, aktualna jak nigdy (tzn. jak zawsze).


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: