Przemocy mówimy stanowcze NIE! Nie ma przyzwolenia na agresje, hejt, nękanie czy inne formy znęcanie się nad drugim człowiekiem. Gdy przemoc dotyczy nastolatków, bywa iż konsekwencje bólu sięgają całe życie. Z pomocą przychodzi Podręcznik przetrwania dla nastolatków. Autorka sama była wiele lat ofiara nękania i jak inny potrafi udzielić wsparcia potrzebującym. Ważna i potrzebna publikacja dla małoletnich ofiar przemocy. Oby był jak najmniej potrzebna a wtedy kiedy zajdzie taka konieczność trafiła we właściwe ręce.

wp-1604145852057-768x1024 PRZEMOC. PODRĘCZNIK PRZETRWANIA DLA NASTOLATKÓW. MAMANIA 2020

„Dla dziewcząt i chłopców

Homo i hetero

Grubych i chudych

Niskich i wysokich

Silnych i borykających się

Z problemami

Nigdy nie jesteś sama

Nigdy nie jesteś sam”

Są trzy rodzaje gnębienia:

 • WERBALNE
 • SPOŁECZNE
 • FIZYCZNE

Nie ma znaczenie czy słowo, gest czy plucie czy poniżanie – wszystkie formy przemocy są niedopuszczalne i bolesne.  Ofiara przemocy zmaga się z ogromnym cierpieniem, bólem, niezrozumieniem. Przemoc wynika z przewagi jednej osoby nad drugą. Przewaga może być związana z siłą, dostępem do krępujących informacji lub popularnością. Ofiara przemocy cierpi. Trudno jej wyrazić to co czuje słowami. Trudno zaufać komuś, aby zyskać pomoc.  

Jeśli znajdziecie na swojej drodze kogoś, kto jest ofiarą nękania, hejtu, przemocy – musicie mu pomóc. Jeśli nie wiecie jak – jest ku temu pomoc o której teraz wspominam. Publikacja kierowana jest dla nastolatków, którzy doznali przemocy. To bardzo osobisty głos, który empatycznie, merytorycznie i z nadzieją przemawia do nastolatków w potrzebie i kryzysie.  Głos, który sam wie co to znaczy przemoc. Autorka przez wiele lat była ofiarą nękania. I paradoksalnie poprzez trud, który doznała zyskała siłę i pewność siebie. Stworzyła nawet swój sposób wyrazu: RAPOEZJA tj. rapujące wiersze które pomagały jej a teraz innym przetrwać.

Autorka udziela praktycznych rad , które mają na celu przetrwać nastolatkom zmagającym się z prześladowaniem.  Aija pisze jak sama poradziła sobie z nękaniem i internetowym hejtem. Pomaga innym – bardzo empatycznie i trafnie opowiadając o tym co najważniejsze. „Leczy ” z poczucia winy, pomaga poprzez mądre słowa i osobiste ćwiczenia, których celem jest przerobienie sytuacji przemocy.

Bardzo dobra książka, która wspiera walkę z przemocą. Książka, której autorka jest przewodnikiem w drodze do przetrwania. Publikacja, która trafia do mojego psychologicznego zbioru. Będą ją pokazywać i wypożyczać dzieciom, których sytuacja życiowa skieruje na trudną drogę. Oby była jak najrzadziej potrzebna…

 • Autor:  Aija Mayrock
 • Tytuł:    Przemoc. Podręcznik przetrwania dla nastolatków
 • Tytuł oryginalny: The Survival Guide to Bullying
 • Tłumacz: Jowita Maksymowicz-Hamann
 • Liczba stron: 160
 • Oprawa: oprawa miękka
 • Wydawnictwo: Mamania
 • Wymiary: 140×205
 • Do kupienia TUTAJ

Jeśli dotyka cię przemoc rówieśników, nękanie, czy internetowy hejt potraktuj tę książkę jak pomocną dłoń osoby, która przeciwstawiła się przemocy. Będzie twoim największym sojusznikiem, przyjacielem i przewodnikiem na drodze do przetrwania. Ważna i (niestety) potrzebna książka.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *