Kolejna propozycja dla dziewczyn, które chciały by rozpocząć przygodę z programowaniem a są dopiero na starcie. Reshma Saujani to założycielka organizacji Girls Who Code i twórczyni ruchu, który przybliża dziewczynom świat informatyki i nowoczesnych technologii. Autorka Dziewczyny kodują. Poradnik stworzyła młodzieżową wersję podręcznika do nauki programowania. Pełną pozytywnej motywacji oraz praktycznych wskazówek, zadań i wdrożenia na drodze pierwszych kroków w kodowaniu.

20181006_221614-300x300 Programowanie dla dziewczyn 9-12 lat: Dziewczyny kodują. Poradnik. Wilga. KONKURS

 • ·       Tytuł: Dziewczyny kodują. Poradnik
 • ·       Seria: Dziewczyny kodują
 • ·       Autor:   Saujani Reshma
 • ·       Tłumaczenie: Opracowanie zbiorowe
 • ·       Wydawnictwo: Wydawnictwo Wilga
 • ·       Do kupienia TUTAJ

Kobiety zajmują zaledwie 4% stanowisk informatycznych w Stanach Zjednoczonych. To najlepiej płatne i dające relatywnie najszybszą szansę na karierę stanowiska. Ruch Girls Who Code promuje na świat z przesłaniem, aby zachęcić dziewczyny do programowania. Zaprasza na swoje szkolenia już nastolatki, które stawiają na zajęciach pierwsze kroki w programowaniu. Jak mówi przesłanie autorki:

UCZ SIĘ KODOWAĆ I ZMIENIAJ TEN ŚWIAT

Autorka obala mit, że kodowanie jest trudne i przeznaczone przede wszystkim dla mężczyzn. Wprost przeciwnie – to dziecina, która fascynuje, bawi i stanowi doskonały pomysł na karierę zawodową kobiety XXI wieku.

20181006_221614-300x300 Programowanie dla dziewczyn 9-12 lat: Dziewczyny kodują. Poradnik. Wilga. KONKURS

„Dziewczyny kodują. Poradnik” to kolejna propozycja z serii. Tym razem o bardzo ciekawej szacie graficznej. Sporo tutaj grafik, ikon, punktów, diagramów, grafik, kolorowych słów, różnych czcionek, ciekawych grafik czy innych zabiegów mających na celu podkreślić znaczenie treści i ułatwić jej przyswajanie. Poradnik ma bardzo przystępną formę wydania, słownictwo również idealna dla początkujących programistek. Sporo treści wstępnych, wprowadzających w historię komputerów, znaczenie informatyki itd.  Autorka szczególne miejsce w poradniku przeznaczyła na przełamywanie stereotypów dookoła programowania i na dodawaniu dziewczynom wiary w we własne możliwości i radości z programowania.

Książka zawiera wiele praktycznych informacji związanych z kodowaniem.in.:

 • – wybór języka programowania,
 • – debugowanie,
 • -gry komputerowe,
 • -sztuki wizualne i inne.

Mentorka serii, charyzmatyczna Reshma Saujani to prawniczka, która między innym przez swoją fundację Girl To Code zachęca dziewczyny nie tylko do programowania, ale do przełamywania barier społecznych, odwagi i realizacji marzeń.

Od wydawcy:

„Naprawdę wierz, że technologia może zainspirować dziewczyny do tego, aby wzięły sprawy w swoje ręce i wcielały w życie wizjonerskie pomysły. Cieszę się, że powstała książka, która wskaże im te drogę.”

John Legend

„Nie wiem, jak się programuje, ale ta książka skłania mnie do zgłębienia tej wiedzy. Zachęcam wszystkie dziewczyny do lektury i do podjęcia próby zmiany świata za pomocą technologii.”

Malala Yousafzal

„Dziewczyny zasługują na szansę, by zakochać się w komputerach. Ta książka sprawi, że wiedza o technologii stanie się dostępna i zrozumiała. I nie będzie to tylko z korzyścią dla dziewczyn.”

Melinda Gates, filantropka i bizneswoman

Serdecznie polecam i czekam na kolejne odsłony tej tak bardzo ciekawej serii!

 

KONKURS:

ZADANIE:

 • Polub wpis dotyczący Dziewczyny Kodują. Poradnik i kolejnych nowości od Wydawnictwa Wilga  na Instagramie
 • Obserwuj profil psychologicoach.pl na Instagramie
 • Zostaw komentarz w którym zapraszasz 3 osoby do zabawy i napisz tytuł  książki, którą chcesz wygrać.
 • Miło będzie jeśli udostępnisz wpis

Zabawa trwa do piątku do 12.00.

Losowanie na Instagramie – Matylda wyłoni zwycięską osobę, która zgarnie komplet bajek.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *