Październik – to miesiąc kobiet! Kolejna pozycja dla kobiet i o kobietach! Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. Tom 2 to 100 nowych historii o kobietach, które zmieniły świat i zmieniają go teraz.  Legendarna Nefretete i superkobieta, gwiazda muzyki pop Beyonce i królowa muzyki Madonna. Polska noblistka Wisława Szymborska i imienniczka mojej córeczki Matylda z Canossy. Po bestsellerowej części pierwszej, sprzedanej w ponad milionie egzemplarzy na całym świecie, Elena Favilli i Francesca Cavallo stworzyły nowy zbiór historii niezwykłych kobietach. 100 niezwykłych kobiet to propozycje od samych internautek. Każdej kobiecie towarzyszy fenomenalny portret! Ta książka skradła moje serce do reszty.

20181006_222114-225x300 Premiera roku 2018! Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. Tom 2. Książka, którą pokochałam.

 • Tytuł: Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. Tom 2
 • Tytuł oryginalny: Good night stories for rebel girls 2
 • Autor:  Cavallo Francesca, Favilli Elena
 • Tłumaczenie: Borówka Ewa
 • Wydawnictwo: Wydawnictwo Debit
 • Do kupienia TUTAJ

100 nowych opowieści na dobranoc, inspirowanych życiem i przygodami niezwykłych kobiet, od Nefretete do Beyonce. W całości oparty na sugestiach czytelników ze wszystkich stron świata. Wyjątkowy sposób narracji przemienia każdą spisaną tu biografię w bajkę i pobudza ciekawość czytelników tak, by chcieli dowiedzieć się więcej o każdej z bohaterek.

Opowieściom towarzyszą portrety, nad którymi pracowało 70 artystek z całego świata. Ponad to, książka zawiera ilustrowany glosariusz, dzięki któremu dzieci mogą rozszerzać swoje słownictwo, poznając historie bohaterek. Dodatkowo mamy wyznaczone miejsce, aby opisać własną historię oraz narysować swój portret- fantastyczne zakończenie.

Oprawa i wydanie jest fenomenalne. Solidna, twarda okładka, praktyczna zakładka i gruby kolorowy papier. Książka pachnie historią, czuć również między palcami jej niezwykłą wagę i moc. Ilustracje wykonane z dbałością o najmniejszy szczegół. Każda inna, każda niepowtarzalna i niezwykła. Spostrzeganie na bohaterkę dodaje opowieści wizualizację co pozwala przenieść się realnie w miejsce wydarzeń, zobaczyć oczami wyobraźni bohaterkę taką jaka jest lub była!

20181006_222114-225x300 Premiera roku 2018! Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. Tom 2. Książka, którą pokochałam.

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek 2

Czy istnieją książki niezwykłe? Takie, które uwalniają od ograniczeń, pozwalają poczuć pewność siebie, motywują do spełniana marzeń i pomagają poczuć się szczęśliwą?  Tak – jestem tego pewna. Historie zapisane w TEJ książce to prawdziwe losy kobiet z całego świata. Buntowniczki dla młodych buntowniczek – na dobranoc. 100 bohaterskich kobiet puka do naszych drzwi – pora na spotkanie. Tym razem spotkanie z kolejną setką niezwykłych kobiet. Kobiet, których sylwetki chciały poznać czytelniczki z całego świata.  Niezwykłe, cudowne i niezapomniane…

Tutaj znajdziemy kobiety tak sławne jak:

 • Beyonce
 • Angela Merkel
 • Agata Christie
 • Nefertiti
 • Madonna
 • Krystyna Wazówna
 • Sophia Loren
 • Oprah Winfrey

oraz kobiety o których na pewno usłyszymy po raz pierwszy jak:

 • Drużyna 6000 – skautki
 • Czarne Mamny -strażniczki
 • Corrie Ten Boom- zegarmistrzyni
 • Rachel Carson – obrończyni przyrody
 • Sarafina Battaglia – świadek w procesie przeciwko mafii.

20181006_222114-225x300 Premiera roku 2018! Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. Tom 2. Książka, którą pokochałam.

Kolejna odsłona Buntowniczek to gwarancja udanej lektury. Znalazły się tutaj też opowieści o ważnych dla mnie kobietach. Jedną jest nie wymieniona powyżej Matylda z Canossy – władczyni, której imienniczką jest moja córka. Kobieta waleczna, odważna i w poszanowaniu dla wartości. Każda ze 100 kobiet pochodzi z innej części świata, żyła w różnych czasach: współcześnie lub w przeszłości, zrobiła rzeczy wielkie i spektakularne lub małe lecz osobiście wielkiej wagi. Każda odważyła się zmienić bieg wydarzeń i żyć według własnego systemu wartości. Wiele z nich działały w grupie – tylko wtedy ich moc była spotęgowana. Kobiety, które pozwalają myśleć, że absolutnie nie ma rzeczy nie możliwych a marzenia są po to by je realizować!

Każda z biografii została wydana w formie jednostronicowej opowieści. Tekst uzupełniają informacje o miejscu życia oraz dacie urodzenia i ewentualnej śmierci oraz cytat Buntowniczki znajdujący się na grafice z portretem. Początkowo zastanawiałam się czy tekstu nie jest za mało. Tylko jedna strona, aby opisać tak niezwykłe historie? Jednak książka ma inspirować – i tekst w formie krótkiej opowieści to zadania spełnia. Pozostaje niedosyt, który jest polem na dalszą lekturę czy podążanie po kolejnych biografiach – jest ich aż 100 i to w każdym z tomów. Ponad 3 miliony sprzedanych egzemplarzy!

Książka, która spodoba się bez względu na wiek czy płeć. Zdecydowanie polecam ją dla osób o obniżonym poczuciu własnej wartości, zmartwionych perspektywą przyszłości, oraz dla osób, które poszukują wzorca, autorytetu czy inspiracji zawodowej. To świetna pozycja dla marzycielek i działaczek! Lekcja wychowania dla rodziców i lektura dla młodych kobiet (i nie tylko) – motywująca i wspierająca zarazem. CUDOWNA!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *