“Prawa naturalne dziecka” to najlepsza książka, jaką przeczytałam w całym moim psychologiczno-pedagogicznym życiu. We Francji osiągnęła status bestsellera w dniu premiery. Absolutnie wyjątkowa pozycja dla każdego pedagoga i rodzica dzieci w wieku 0-6 lat.  Jak zmodyfikować działania edukacyjne, aby rozwijać dziecięce możliwości i talenty? Co pedagogika Montessori, neurodydaktyka oraz doświadczenie autorki może dać naszym dzieciom? Miliony osób zainspirowało się już szczegółowymi opisami zajęć oraz filmami instruktażowymi a wyniki eksperymentu autorki w tak zwanej trudnej dzielnicy pewnej podparyskiej gminy zaskoczył cały świat.

 20190117_1352251464400856-300x294 “Prawa naturalne dziecka” - najbardziej wyjątkowa książka o wychowaniu dzieci 0-6 lat od CoJaNaTo?“Prawa naturalne dziecka”

  • Autorka: Céline Alvarez
  • Format: 170 x 240 mm
  • Liczba stron: 430
  • Oprawa miękka, banderola
  • Do kupienia TUTAJ

To chyba najbardziej osobista recenzja książki na blogu. Osobista, ponieważ książka “Prawa naturalne dziecka” to moja autentycznie prawdziwa i absolutna pełna zgoda z treścią. Osobista zgoda z zawartą treścią, docenienie jej unikalnej i bardzo wrażliwej, trafnej oraz merytorycznej zawartości. Potrzeba usystematyzowania, podsumowania i pokazania informacji, których teraz tak bardzo potrzebuję w swoim życiu osobistym. Autorka wykonała tytaniczną pracę, której efektem stała się pokaźna publikacja w której zawarła kompleksowe spojrzenie na rozwój dziecka oraz zbiór metod pracy do zastosowania przez pedagogów edukacji wczesnoszkolnej oraz rodziców. Céline Alvarez udowodniła mi, że metodyczna i cierpliwa praca może mieć kolosalne efekty. Współpracowała z neuronaukowcami i pedagogami Montessori, korzystała z znakomitych dzieł opartych o naturalne prawa dziecka. Nie raz spotykała się ze sprzeciwem, niedowierzaniem czy wrogością. Zdeterminowana, ogromnie uważna i bardzo konsekwentna sprawiła, że francuskie szkolnictwo zaczęło się zmieniać. Teraz czas na Polskę! Publikacja to pozycja obowiązkowa dla każdej świadomej mamy, ambitnego pedagoga, zaciekawionego ojca.

Ta książka to antidotum na wypalenie zawodowe wśród nauczycieli. Tysiące pedagogów wieczorami tworzy nowe pomoce dydaktyczne zainspirowanych publikacją. Szczęśliwi podopieczni zaś mogą rozwijać swój potencjał w optymalnych warunkach edukacyjnych podczas pobytu w przedszkolu. Autorka w publikacji opisuje również „przepis” na przebieg zajęć edukacyjnych dzieci 3-6 letnich. Podaje również dostęp do filmów i instruktażu zawartych na swojej stronie internetowej.

Céline Alvarez przeprowadziła niezwykły eksperyment. Prowadziła przez kilka lat grupę dzieci w wieku przedszkolnym w jednej z tzw. trudnych dzielnic podparyskiej gminy. Oparła wszystkie oddziaływania wychowawcze i edukacyjne o zasadę naturalnych praw dziecka. Efekty są do dzisiaj zdumiewające. Po dwóch latach 100% pięciolatków i 90% czterolatków umiało czytać i wykazywało ponadprzeciętne zdolności w liczeniu. W dodatku rozwinęły się u nich nieprzeciętne umiejętności społeczne i cechy moralne. Pomogła dzieciom rozwinąć drzemiący w nich potencjał i rozwijać pasje, zainteresowania, talenty i fascynacje.

Najnowsze doniesienia ze świata neuronauki przekazane są w bardzo przystępnej i prostej formie. Autorka wyjaśnia zasady rządzące procesem uczenia się i rozwoju dziecka. Szczerze dzieli się swoim doświadczeniem i warsztatem, podaje gotowe zastosowania do metod nauki liczenia, czytania, poznawania świata tj. edukacji kosmicznej. Bazując na naturalnych prawach uczenia się i subtelnej obserwacji dziecka jesteśmy w stanie rozwijać jego potencjał. Jak się tego nauczyć? To właśnie jest sposób!

20190117_1352251464400856-300x294 “Prawa naturalne dziecka” - najbardziej wyjątkowa książka o wychowaniu dzieci 0-6 lat od CoJaNaTo?

Poznajcie zasady lekcji trzystopniowej i zacznijcie je zastosować we własnym domu, nauczcie rozpoznawać się okresy kluczowe, wspierajcie dziecięcą autonomię i chrońcie dzieci przed stresem. Autorka w bardzo delikatny i umiejętny sposób mówi także o roli więzi społecznej w rozwoju młodego człowieka. Zwraca uwagę na funkcjonowanie w grupie rówieśniczej i w w rodzinie.

Dziecko rodzi się zaprogramowane do nauki i kochania. Neuronauka codziennie odkrywa nowe elementy niesamowitego potencjału dzieci. Jak go wykorzystać, pielęgnować i optymalnie stymulować jego rozwój? Ta książka na pewno będzie Waszym drogowskazem! Prawa naturalne dziecka – absolutnie wyjątkowa książka! Tak jak całe Wydawnictwo CoJaNaTo?

Newsletter

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach od psychologicoach.pl

Jeszcze chwilka...

Dziękuję za zapisanie się na mój newsletter! Sprawdź teraz swoją pocztę.

 


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *