Pomóż mi przetrwać od Akademii Mądrego Dziecka to dwie książeczki wspierające mądrą opiekę nad zwierzętami i troskę o przyrodę. „Porwanie jeża Eliasza” oraz „Elwirka na śnieżnej pustyni” zapraszają do poznania świata jeży i pingwinów cesarskich. Barwnie ilustrowana książka z mądrą i edukacyjną treścią! Warto- dzięki HarperCollins Polska!

wp-1598213251954-1024x1024 Porwanie jeża Eliasza. Elwirka na śnieżnej pustyni. Akademia mądrego dziecka. Pomóż mi przetrwać. HarperCollins Polska

Porwanie jeża Eliasza. Akademia mądrego dziecka. Pomóż mi przetrwać.

 • Wydanie: 2020
 • Seria/cykl: POMÓŻ MI PRZETRWAĆ, AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA
 • Autor: Ewa Nowak
 • Ilustrator: Anna Łazowska
 • Typ oprawy: twarda
 • Do kupienia TUTAJ

Uwielbiam pingwiny. Sama nie wiem skąd i kiedy zaczęła się moja droga z pingwinami u boku. Z radością chwyciłam więc za poznawanie wraz z córką historii Elwiry. Główna bohaterka książki to pingwin, który dopiero co wykluł się z jaja. Elwira właśnie wykluła się z jaja i musi przetrwać mroźną zimę na Antarktydzie. Gdy podrośnie, czeka ją długi spacer w kierunku oceanu, gdzie będzie się uczyć, jak polować. Droga ta wymaga wielkiej wytrwałości. Można na niej spotkać wiele niebezpieczeństw. Globalne ocieplenie spowodowało, że lód jest bardzo kruchy. Czy Elwira sobie poradzi?

Porwanie jeża Eliasza. Akademia mądrego dziecka. Pomóż mi przetrwać

 • Wydanie: 2020
 • Seria/cykl: POMÓŻ MI PRZETRWAĆ, AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA
 • Autor: Ewa Nowak
 • Ilustrator: Anna Łazowska
 • Typ oprawy: twarda
 • Do kupienia TUTAJ

Jeże uwielbiają chodzić własnymi ścieżkami. Są raczej samotnikami i wolą trzymać się z daleka od człowieka. Nie zmienia to faktu, że czasami człowiek spotyka jeża. I jak ma się wtedy zachować? Bohaterem opowiadania jest mały jeż Eliasz. Chłopiec przypadkowo trafia na niego i wpada na pomoc uratowania go. Sadzi bowiem, że jeż został porzucony. Pytanie tylko, czy faktycznie to dobry pomysł? Jak opiekować się małym jeżem? Czy Eliasz znajdzie swoją mamę? Odpowiedzi poznacie na kartach książki.

Książka, jak i cała seria „Pomóż Mi Przetrwać” została napisana w celach edukacyjnych. Ma wspierać edukację ekologiczną i budować w dziecku wiedze oraz empatię w stosunku do zwierząt i planety Ziemi. W opisywanej książce poruszany jest temat globalnego ocieplenia oraz opieki nad zwierzętami. To zagrożenie, którego sprawcą jest w dużej mierze człowiek. Nie każde zwierze wymaga także opieki przez człowieka, a jeśli tak to nie jest ona taka prosta i oczywista. Jak należy opiekować się małym jeżem? Barwna i edukacyjna książka. Porusza ważne tematy i uczy postępowania w harmonii z przyrodą. W ten sposób podkreślamy problem, edukujemy dziecko i uczymy go szacunku do przyrody. Im wcześniej to nastąpi tym lepiej!

Seria jest bardzo atrakcyjna dla dziecka. Zawiera barwne ilustracje, przyjemną tematykę związaną z przyrodą i zwierzętami oraz opiera się na bliskich i realnych przykładach.  Wskazują na skutki ingerencji człowieka w funkcjonowanie naturalnych ekosystemów i skłaniają dzieci do samodzielnego myślenia na temat wsparcia przyrody, ochrony jej.

Akademia mądrego dziecka. Pomóż mi przetrwać – mądra i wartościowa seria! Z troskliwością o przyrodzie i dla jej dobra. Piękne ilustracje, mądra treść – najlepszy duet! Dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: