Książka, która chwyta za serce, daje do myślenia. Portrety to zbiór opowieści z życia wziętych. prawdziwe historie, które autorka poznała, usłyszała, zobaczyła. Niezwykłe, możliwe do przeżycia na własnej skórze – dzisiaj, jutro, w kolejnych dniach. Portrety to ważna publikacja. Uświadamia jak wiele osób przezywa trudności psychiczne i jak ważne jest leczenie. Jak bardzo skuteczna może być terapia i wsparcie bliskich. Niezwykła książka!

wp-1589259745610969913186-768x1024 Portrety - Poli Ann.  (nie)zwykłe historie (nie)zwykłych ludzi. Opowieści z życia wzięte. BORGIS 2020
Tytuł:Portrety
Autor:Poli Ann
Wydawnictwo:Wydawnictwo Borgis
Język wydania:polski
Język oryginału:polski
Liczba stron: 196

Do kupienia TUTAJ

„PORTRETY” to jedna z moich ulubionych książek ostatnich miesięcy. Uwielbiam czytać prawdziwe historie, uwielbiam rozmawiać i spotykać się z ludźmi. Poznawanie ludzkich historii to możliwość lepszego zrozumienia samego siebie. Doskonalenie empatii, umiejętności słuchania. Bez oceniania, uważnie i w skupieniu. Takie właśnie są „Portrety”. W bardzo delikatny sposób opisują rzeczywistość jaka jest udziałem 21 osób. To także 21 perspektyw na życie. Życie, które nie oszczędza i nie obsypuje nagrodami. Bywa bardzo gorzkie, wymagające i pełne kłamstwa, fałszywego obrazu siebie.

Pierwszą opowieść przeżyła Aneta – młoda, inteligentna z ambicjami. Nieco nieśmiała i pulchna jak nastolatka, małomówna. Niestety w jej życiu pojawiła się anoreksja, a wszystko nastąpiło po przykrym komentarzu kolegi. Słowa, które zadziałały jak wyzwalacz choroby. Słowa, który zmieniły życie bohaterki. Takich opowieści jest więcej. W każdej z nich człowiek zmaga się z trudnością, demonem, chorobom. Nie wszyscy wygrywają… wielu nie ma siły, przegrywa, walczy dalej i tak niemal bez końca.

„Portrety” to bardzo poruszająca książka. Wyobrażam sobie każdego z bohaterów opowiadań. Próbuję zrozumieć jego perspektywę, emocje, poznać wartości. Portrety chwytają za serce. Pokazują także jak delikatne mogą być symptomy choroby, która może być ogromna w skutkach jak np. bulimia. Pokazują jak delikatna jest ludzka psychika i jak ważna jest pomoc, wsparcie, wiara w siebie. Warto przeczytać!

” To życie tworzy szkielet, a ja ubieram go w historię. Lubię ludzi, obserwuję ich, wysłuchuję, podobno pisaniem im pomagam. Stąd też pomysł na „Portrety” – 21 historii z życia wziętych. Portrety maluję w głowie od ponad dwóch lat. Moim pędzlem są słowa, płótnem blog, a inspiracją życie. To historie przeżyte, usłyszane, zobaczone. Każdy mógł ich doświadczyć, a może właśnie je przeżywa lub za chwilę odczuje na własnej skórze. „

Ania Bałuta – autorka, matka i zona, potrójna filolożka, belferka,

PORTRETY to (nie)zwykłe historie (nie)zwykłych ludzi.
Opowieści z życia wzięte.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: