Lato to ulubiony czas na dziecięce zabawy. Polskie lato lubi zaskakiwać – dlatego pora na zabawkę na każdą pogodę. Mój wybór padł na Zestaw Konstrukcyjny Tubation. Świetnie sprawdza się podczas wodnych i plażowych eksperymentów, a w czasie niepogody dom/hotel może być najlepszym placem budowy.  Rewelacyjna zabawa manipulacyjna, która pobudza wyobraźnie przestrzenną i inspiruje do wykonywania kolejnych konstrukcji! Już od 2/3 roku życia! Zabawka została wyprodukowana we Włoszech.

20190710144146221690202-1024x1024 Pomysł na prezent: Zestaw Konstrukcyjny Tubation – letnia zabawa na każdą pogodę.

Letni czas

Uwielbiam lato! Mieszkając w pięknym miejscu nad morzem rezygnujemy z wielkich wyjazdów i korzystamy z uroków nadbałtyckich plaż. A pogoda bywa różna. Dokładnie skrajnie różna. Czasem słońce,  czasem deszcz. Szukałam pomysłu na wspomaganie rozwoju własnego dziecka oraz ciekawej propozycji na letnie zabawy. Po długich analizach zabawek na każdą pogodę (ich wybór jest znacznie ograniczony) mój wybór padł na Zestaw Konstrukcyjny Tubation: Transparent oraz  Tubation Wheels. Dlaczego?

20190710144146221690202-1024x1024 Pomysł na prezent: Zestaw Konstrukcyjny Tubation – letnia zabawa na każdą pogodę.

Zobaczcie ten krótki filmik:

Zestaw Konstrukcyjny to absolutnie wymarzona zabawa dla dziecka od 2/3 roku życia. Elementy wykonane zostały bardzo solidnie i absolutnie spełniają wymagania bezpieczeństwa oraz jakości. Za pomocą kolorowych tub dziecko (i nie tylko) może tworzyć rozmaite konstrukcje, których kształt i rozmach zależny jest tylko od autora. Każdy z zestawów można swobodnie łączyć i rozbudowywać.  To świetna okazja do nauki i zabawy, gdzie tylko się znajdujecie. Tworzywo pozwala na zabawę w piasku, trawie, błocie, wodzie, w domu, hotelu czy na śniegu. Bardzo łatwo się czyści, swobodnie przechowuje oraz zajmuje mało miejsca po złożeniu.

Walory rozwojowe zabaw konstrukcyjnych

Zabawa w konstruowanie to okazja do ćwiczeń motoryki małej. Dziecięce dłonie mają okazję, aby łączyć elementy, rozkładać konstrukcje, przebudowywać jej elementy itd.  Zabawy konstrukcyjne zawierają ogromny pierwiastek kreatywności. Wspierają dziecko na każdym etapie rozwoju.  Zabawy konstrukcyjne po prostu pobudzają wyobraźnię. Możliwość budowania i rozbudowywania nowych konstrukcji daje dziecku moc sprawczą, pobudza jego wewnętrzną moc i pozwala osiągać pierwsze sukcesy. Zabawy konstrukcyjne doskonalą również rozwój spostrzegawczo-ruchowy.  Mobilizują do kanalizowania uwagi oraz obserwacji, planowania.  Co najważniejsze, zabawy konstrukcyjne są źródłem olbrzymiej radości!

Możliwości wykorzystania klocków konstrukcyjnych:

– łączenie elementów
– liczenie elementów
– nazywanie kolorów
– tworzenie konstrukcji według wzoru
– zabawy sensoryczne z wykorzystaniem klocków konstrukcyjnych (woda, piasek, ziarno),
– młodsze dzieci mogą manipulować klockiem lub konstrukcją (oglądać, wkładać, wykładać, lizać, turlać, podrzucać itd.). Oczywiście poniżej 3 roku życia zalecana ścisła kontrola dorosłych.

Trudno się tylko zdecydować na jeden zestaw…

Zestaw Konstrukcyjny Tubation Wheels

20190710144146221690202-1024x1024 Pomysł na prezent: Zestaw Konstrukcyjny Tubation – letnia zabawa na każdą pogodę.

Tubation Wheels składa się z 68 elementów wśród których znajdziemy 4 typy rur oraz 4 koła i zapięcia do każdego z nich. Zestaw zapakowany jest w solidna walizkę wraz z przegródkami oraz w folder z przykładowymi instrukcjami. Możliwość tworzenie ruchomych konstrukcji, przemieszczanie się ich oraz ruchowa zabawa wraz z nimi to ogromna frajda i zadanie wyższego stopnia.  Dziecko ma okazję do samodzielnego decydowania i tworzenia konstrukcji oraz obserwacji skomplikowanych wytworów wykonywanych przez dorosłych. To także lekcja fizyki: równowaga,  szybkość, trwałość elementów i konstrukcji!

  • Do kupienia TUTAJ
  • Producent: Quercetti

Zestaw Konstrukcyjny Tubation Transparent

20190710144146221690202-1024x1024 Pomysł na prezent: Zestaw Konstrukcyjny Tubation – letnia zabawa na każdą pogodę.
  • Do kupienia TUTAJ
  • Producent: Quercetti

Zestaw Konstrukcyjny Tubation Transparent to półprzezroczyste klocki, których konstrukcje świetnie nadają się do zabaw sensorycznych np. w wodzie. Zestaw składa się z 4 typów rurek  (proste, obracające się, wygięte i skrzyżowane). To aż 70 elementów z których mogą powstać bardzo duże konstrukcje. Moja córka uwielbia przelewać wodę po skonstruowanych labiryntach oraz bawić się rurkami w piasku. Plastikowe tworzywo jest solidne i bardzo łatwe do utrzymania w czystości.

Zestawy Konstrukcyjne Tubation polecają się na lato!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *