Moje pierwsze słowa- Farma to propozycja na prezent dla dzieci w wieku przedszkolnym. Zestaw zawiera puzzle, które wzbogacone zostały o litery, których poprawne ułożenie tworzy nazwę przedmiotu czy zwierzęcia znajdującego się na obrazku. Zabaw i edukacja w jednym – zgodnie z założeniem podejścia Life Skills, według których seria powstała. Zestaw to aż 60 elementów, których poprawne ułożenie składa się na 14  ilustracji ze słowami. Ciekawy pomysł na prezent od Włoskiej firmy Lisciani.

20191023_2105291617059980-1024x727 Pomysł na prezent: ZABAWA I EDUKACJA – Moje pierwsze słowa FARMA od Lisciani 3+

Life Skills

Gry i zabawy oparte o tzw. Life Skills to nic innego jak wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia w zakresie ważnych kompetencji życiowych.

Należą do nich:

 • Podejmowanie decyzji
 • Rozwiązywanie problemów
 • Kreatywność
 • Krytyczne myślenie
 • Skuteczna komunikacja
 • Skuteczne relacje
 • Świadomość samego siebie
 • Empatia
 • Zarządzanie emocjami
 • Zarządzanie stresem

Rozwijanie Life Skills to rozwój, stawanie się lepszą osobą. Lisciani wydało serię, której bacznie się przyglądam. Jest ona oparta częściowo na założeniach Montessori oraz na podejściu Life Sklills. Propozycje, które zobaczyliście już na blogu oraz które jeszcze się tutaj pojawią właśnie mają na celu rozwój całościowy dziecka. Pozwalają na rozwój potencjału i kształtują drogę, którą dziecko ma podążać by dojść do pełni i harmonii rozwoju w okresie przedszkolnym.

Moje pierwsze słowa – FARMA

Zestaw, który dzisiaj pokazuję to jedna z wielu propozycji z serii Zabawa i Edukacja. Moje pierwsze słowa – Farama to pokaźna walizka z ponad 60 elementami. Wykonane z papieru puzzle tworzą 14 słów oraz ilustracji. Od prostych i krótkich jak osa po dłuższe i bardziej skomplikowane jak łopata.

Dziecko w zależności od biegłości w układaniu puzzli oraz znajomości zestawu zaczyna od 1-2 wyrazów. Należy je odszukać i dać dziecku rozsypanie lub wspólnie ułożyć. Ukończone puzzle należy nazwać tj. odczytać słowo znajdujące się w podpisie. Kolejnym etapem jest prośba / zachęta do samodzielnego ułożenia słowa, które chwile wcześniej ponownie rozsypiemy.

By nauka następowała stopniowo należy zacząć od wyrazów krótszych i stopniowo poszerzać zadanie do wyrazów wkładających się z większej liczby liter.

Kolejnym etapem jest nazywanie liter z których składa się wyraz. Można to robić równolegle z układaniem lub po ukończeniu zadania. Oczywiście wykładnikiem jest zainteresowanie i zaangażowanie dziecka, które nakazuje nam podążać za nim. W zależności od gotowości dziecka zabawa może trwać chwile lub chwil kilka.

Puzzle zawierają element samokorygujący, który umożliwia dziecku samodzielną pracę. Przedszkolak jest w stanie sam sprawdzić poprawność ułożenia elementów.

Zestaw został wykonany w całości z papieru z dbałością o środowisko. Pomysł i wykonanie produktu miało miejsce we Włoszech. Gra opracowana została przez włoską firmę LISCIANI, której produkty od dawna śledzę i testuje o czym przeczytacie na blogu.

Dzięki grze Moje pierwsze słowa FARMA, dzieci mogą poznać pierwsze słowa związane z farmą i znajdującymi się tam zwierzętami. Ciekawa propozycja na prezent.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *