Pomysł na prezent zaprasza do butiku! Będzie to świetna okazja do przymiarek, eksperymentów z modą oraz nowymi trendami. Trójwymiarowy butik ma swym wnętrzu sporo ubranek, które dziecko losuje i dobiera do postaci. Przy okazji poznajemy elementy obioru, angażujemy malucha w grę oraz ćwiczymy słownictwo, zdolności manualne i koncentracje uwagi. Już od 3 roku życia. Kolejna odsłona serii Zabawa i Edukacja od włoskiej firmy Lisciani, zgodna z duchem Life Skills.

20191101_2121422085365622-1024x873 Pomysł na prezent: ZABAWA I EDUKACJA - MÓJ PIERWSZY BUTIK. Lisciani 3+

Life Skills

Gry i zabawy oparte o tzw. Life Skills to nic innego jak wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia w zakresie ważnych kompetencji życiowych.

Należą do nich:

 • Podejmowanie decyzji
 • Rozwiązywanie problemów
 • Kreatywność
 • Krytyczne myślenie
 • Skuteczna komunikacja
 • Skuteczne relacje
 • Świadomość samego siebie
 • Empatia
 • Zarządzanie emocjami
 • Zarządzanie stresem

Rozwijanie Life Skills to rozwój, stawanie się lepszą osobą. Lisciani wydało serię, której bacznie się przyglądam. Jest ona oparta częściowo na założeniach Montessori oraz na podejściu Life Sklills. Propozycje, które zobaczyliście już na blogu oraz które jeszcze się tutaj pojawią właśnie mają na celu rozwój całościowy dziecka. Pozwalają na rozwój potencjału i kształtują drogę, którą dziecko ma podążać by dojść do pełni i harmonii rozwoju w okresie przedszkolnym.

Zabawa i edukacja Mój Pierwszy Butik

 • Wydawca: Lisciani
 • Wiek: 6-7 lat, 4-5 lat
 • Do kupienia TUTAJ

Mój pierwszy Butik to kolejna odsłona serii od włoskiej firmy Lisciani. Tym razem mamy w kompaktowym pudełku- walizce sporo komponentów z działu moda! Znajdziemy tutaj elementy butiku, który należy złożyć z pomocą osoby dorosłej oraz puzzle- kartonowe postacie. Do dyspozycji graczy są także kartonowe tabliczki z wizerunkami dziewczynki, która czeka na ubranie w bieliźnie.

Zawartość pudełka:

– butik do złożenia
– 4 karty
– 32 szablony
– spiner ze strzałką
– 2 podstawki na karty
– 2 manekiny
– instrukcja

Zasady:

Dziecko i dorośli (tj. gracze) wybierają karty. Możecie wybrać po jednej lub jeśli gracie w 2 osoby zdecydować się na dwie. Zabawę zaczyna najmłodsze dziecko. Kręci spinerem i odczytuje wskazanie igły.  Zgodnie z rezultatem losuje jedno ubranie, dwa lub czeka kolejkę. Losowanie następuje poprzez włożenie ręki do butiku. Wylosowane ubranie należy ułożyć w odpowiednim miejscu na karcie postaci.  Jeśli wylosowany element nie może zostać wylosowany, należy go odłożyć do butiku.

Wygrywa gracz, który jako pierwszy skompletuje elementy ubioru na swoich kartach postaci.

20191101_2121422085365622-1024x873 Pomysł na prezent: ZABAWA I EDUKACJA - MÓJ PIERWSZY BUTIK. Lisciani 3+

Okiem psychologa:

Dzięki grze w BUTIK dziecko rozwija umiejętności rozwiązywania problemów, krytycznego myślenia oraz pobudza swoja kreatywność. To także okazja do zabawy z elementem rywalizacji oraz w oparciu o bardzo proste zasady, które z łatwością opanuje 3-latek. Dziecko ma okazje zapoznać się z pojęciem losowości i loterii.

Zabawa w Mój pierwszy butik to także przyjemna tematyka, która zwłaszcza spodoba się dziewczynkom. Dopasowywanie ubioru, układanie puzzelków do kartonowych wyprasek (moja córka to bardzo lubi, a ma 2,5 roku) to przyjemna rozrywka.  Komponenty z których została wydana gra są solidne, trwałe i estetycznie zaprojektowane. Dziewczynka ma rude włosy co ciekawi dziecko, ponieważ stanowi element zaskoczenia i unikalności. Zaproponowane elementy ubioru są również adekwatne do wieku dziecka i czasów w których żyjemy.

20191101_2121422085365622-1024x873 Pomysł na prezent: ZABAWA I EDUKACJA - MÓJ PIERWSZY BUTIK. Lisciani 3+

Gra się podoba i zaciekawia dzieci. Co bardzo ważne już grupa 3-6 latków może grać samodzielnie i między sobą na równych szansach. To świetna okazja na integracje w zabawie rodzeństwa, rozrywka podczas przyjęcia urodzinowego czy spotkania z udziałem dzieci w podobnym wieku!

20191101_2121422085365622-1024x873 Pomysł na prezent: ZABAWA I EDUKACJA - MÓJ PIERWSZY BUTIK. Lisciani 3+

annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *