Wymarzony prezent dla dziewczynki w wieku około 3 lat lub więcej? Tutaj cofam się wspomnieniami do własnego dzieciństwa. Zamykam oczy i widzę: domek dla lalek. Drewniany z elementami wystroju i wyposażenia. Marzenia lubią, gdy się je realizuje. Dlatego głównym prezentem dla mojej córki na nadchodzące święta będzie Wielki Domek dla lalek Rezydencja. Zapraszam na wpis, w którym pokazuję rąbka tajemnicy i zdradzam czym kierowałam się przy wyborze domku oraz jakie nowoczesne rozwiązania zawiera przyszły domek Matyldy.

157315873838391772599-576x1024 Pomysł na prezent: Wielki Domek dla lalek Rezydencja +4 laleczki oraz świąteczny zestaw oświetleniowy LED

Domek dla lalek – trud wyboru

Wybór domku dla lalek poprzedzała wyprawa w wyobraźni po marzeniach z własnego dzieciństwa. Zasypiając nie raz wizualizowałam sobie co taki domek posiadać powinien. Od dawna także przyglądałam się domkom w domach znajomych osób i ofertą sklepów internetowych. Jako, że bardzo cenię naturalne surowce oczywiście nie było innej wersji niż drewno. Tym bardziej, że jest ono bardzo wdzięcznym materiałem, które można zauważyć w naszym domowym zaopatrzeniu zabawkowym na każdym kroku. Dalej już nie było tak łatwo. Wielość opcji dostępnych domków sprawia, że dokonanie wyboru przesuwało się w czasie. Jak na psychologa i coacha przystało jednak postanowiłam wyznaczyć deadline i dokonać wyboru. Zaczęłam także myśleć o prezencie na początku listopada. Zdecydowanie w 2019 roku stawiam na wcześniejsze zakupy i pewne wybory! A efekty podjętych decyzji możecie zobaczyć na blogu.

Mój wybór domku dla lalek

157315873838391772599-576x1024 Pomysł na prezent: Wielki Domek dla lalek Rezydencja +4 laleczki oraz świąteczny zestaw oświetleniowy LED

Stwierdziłam (zresztą tą zasadą przy zakupach kieruje się bardzo często), że chcę wybrać dla córki prezent na lata. Solidny, trwały z dużą ilością elementów wyposażenia i o gabarytach na miarę XXI wieku. Zdecydowanie taki domek będzie jeden na lata. Z ogromnej ilości ofert wybrałam tej jedyny.

  • 1. Wielkość – duży z trzema kondygnacjami, dachem, tarasem i schodami.

Wysokość między piętrami: 28-30 cm.
Wymiary domku: 59 x 33 x 90 cm.

  • 2. Materiał – drewno. Zabawka całkowicie wykonana z drewna, połączona za pomocą metalowych elementów. Składanie domku to osobny temat. Do zastawu dołączana jest szczegółowa instrukcja. Każdy element jest też opisany. Jednak ilość elementów sprawia, że zadanie nie jest banalne i na pewno warto zaplanować je na spokojny czas bez myślenia ile mamy jeszcze czasu. Pośpiech powodować może błędy. Na szczęście zestaw złożony raz będzie służył bardzo długo. Zdecydowanie przyda się również męska ręka (podziękowania dla męża). Przesyłka dotarła również bardzo dobrze zapakowana. Zadbano nawet o zabezpieczenia lustra w toaletce. Wszystkie elementy się zgadzają i są poprawne. 2.
157315873838391772599-576x1024 Pomysł na prezent: Wielki Domek dla lalek Rezydencja +4 laleczki oraz świąteczny zestaw oświetleniowy LED
  • 3. Elementy wyposażenia – dużo i funkcjonalnie. Stad meble do łazienki, salonu, sypialni, kuchni itd. Dostępność elementów wyposażenia sprawia, że dziecko ma szerokie możliwości do zabawy. Pobudza to jego kreatywność i sprawia, że zabawa zyskuje na atrakcyjności. Wybierając akcesoria analizowałam ich wielkość oraz kolory jak i estetykę i trwałość wykonania. Nie bez znaczenia jest również to, jak zostały zabezpieczone w transporcie. Kuchnia z niezbędnymi akcesoriami(kuchenka, zlew, okap, szafki). Salon z kominkiem oraz łazienka z toaletką, kabina prysznicową i toaletą – t zestaw, który absolutnie spełnia moje i dziecka potrzeby. W zestawie znajdują się także 4 laleczki z drewna. Wysokość laleczek: 2 x 10 cm,  2 x 8 cm. Całość zestawu to 17 elementów.
  • 4. Fabuła pomieszczeń – czyli jakie mamy w domku pokoje. W dużej mierze to właśnie osadzenie pomieszczeń w domu narzuca zabawę dziecku. Ważne, aby nawiązywały do znanych z realności domów, pomieszczeń. Stad oczywiście w domku musi być kuchnia, łazienka, salon i sypialnia/ pokój dziecięcy. Ciekawą opcją są też okna, schody oraz poddasze, które sprawia, że zabawa nabiera dodatkowych możliwości. Mobilne mebelki pozwalają także na zmianę aranżacji pomieszczeń. Można również zamienić parter z pierwszym piętrem.
  • 5. Elementy oświetlenia – zestaw zawiera również trzy światełka LED oraz pilot do ich obsługi. Moje dziecko bardzo ceni realność podczas zabawy, dlatego elementy oświetlenia świetnie sprawdzą się podczas zabawy. Zgaszanie i zapalanie światła oraz zmiana jego koloru to również element zabawy.
  • 6. Klimat świąt – choinka. Nie ma udanych świąt w domu bez świątecznego drzewka. Dlatego zestaw z miniaturową choinką to świetne osadzenie w rzeczywistości. Klimatyczna choinka, która buduje klimat, dodaje uroku i pozwala na zabawę osadzona w świątecznej rzeczywistości.
  • 7. Jakość obsługi- Gwarancją opisanych cech jest sklep Leomark.pl odpowiednie zabezpieczenie towaru, szybka dostawa (24h) to również gwarancja zadowolenia po stronie Klienta.

W tych kilku punktach opisałam swój wybór – i absolutnie jestem z otrzymanego produktu zadowolona. Serdecznie go polecam. Jeśli szukacie kuchni dla dziecka polecam mój wpis z poprzedniego roku – znajdziecie go TUTAJ

Nasz domek dla lalek jest do kupienia TUTAJ


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *