Tabliczka mnożenia – dla jednych zmora dla innych łatwo przyswajalna edukacyjna przygoda. Na pewno jej spotkanie jest nieuniknione a w dobie XXI wieku szukamy jak najatrakcyjniejszych form nauki tabliczki. Myśląc o trafnym prezencie na prezent dla dziecka w wieku wczesnoszkolnym spotkałam się z tubą Pitagorasa od Quercetti. Czy to dobry pomysł na prezent? Czy tuba wspomaga naukę przez dziecko tabliczki mnożenia? Co o niej sądzą dzieci?

20191029_1848171834346621-1024x768 Pomysł na prezent – tuba Pitagorasa – trafna zachęta do nauki tabliczki mnożenia?

Tabliczka mnożenia

Nauka tabliczki mnożenie czeka każdego! To pewne jak płacenie podatków i ujemne temperatury w grudniu. Nie ma innej opcji, aby przejść przez matematyczną edukację. I bardzo dobrze, że mamy tabliczkę mnożenie i musimy ją poznać, umieć się nią posługiwać. To mądra i praktyczna wiedza. Tylko co zrobić, aby wspomóc dziecko w nauce. Czy wystarczy dać mu kartkę z rozpisaną tabliczką mnożenia? Na pewno są dzieci, którym to wystarczy. Na pewno również spotkacie się z takimi dziećmi, które wymagają wsparcia, zachęty, pomocy w opanowaniu pamięciowym zestawienia wyników mnożenia przez siebie liczb naturalnych. O kartach GRABOWSKIEGO pisałam TUTAJ. Kolejnym ciekawym przedmiotem, który uznałam, że powinien znaleźć się na blogu i o który pytają mnie także rodzice jest Tuba Pitagorasa od Quercetti.

20191029_1848171834346621-1024x768 Pomysł na prezent – tuba Pitagorasa – trafna zachęta do nauki tabliczki mnożenia?

Tuba Pitagorasa Do Nauki Tabliczki Mnożenia

Musze powiedzieć wprost – Tuba Pitagorasa nie sprawi w magiczny sposób, że dziecko nauczy się tabliczki mnożenia. To forma urozmaicenia, sprawdzenia swojej pamięci, zainteresowania nauką oraz ciekawy rekwizyt w nauce. Na czym polega jej działania? To bardzo proste urządzenie. Obsługa tuby polega na obracaniu końcówki tuby celem wybrania cyfr mnożenia. W żółtym polu na środku widoczny jest wynik. Tuba służy także do wskazania wyników dzielenia.

20191029_1848171834346621-1024x768 Pomysł na prezent – tuba Pitagorasa – trafna zachęta do nauki tabliczki mnożenia?

Tuba w bardzo prosty sposób i zawsze bezbłędnie wskazuje wynik mnożenia i dzielenia liczb naturalnych. Pokazuje również dziecku jak łatwo przebiega ten proces oraz uświadamia jak niewiele potrzeba, aby go opanować. To taki prosty kalkulator działający bez prądu/baterii. Od tego czy zainteresuje dziecko czy okaże się gadżetem lub jedynie kalkulatorem zależy moim zdaniem zaangażowanie dziecka, rodziny oraz to czy wspieramy dziecko w nauce tabliczki mnożenia, jesteśmy zaangażowani w jego naukę. Tuba może stanowić również fajną zabawę z ciekawym rekwizytem podczas której sprawdzamy już opanowane umiejętności. Na pewno nie przyda się w szkole podczas klasówki. O popularności tuby świadczą pytania, opinie i zainteresowanie rodziców produktem. Tuba polecana jest już od 5 roku życia. To zabawka, która zainteresuje przedszkolaka ale świadomie wykorzysta ją dziecko w wieku wczesnoszkolnym.  

20191029_1848171834346621-1024x768 Pomysł na prezent – tuba Pitagorasa – trafna zachęta do nauki tabliczki mnożenia?

Tuba Pitagorasa  Quercetti

Cechy produktu:

  • Zestaw zawiera 1 tubę matematyczną.
  • Zalecany wiek to od 5 roku życia
  • Rozmiar opakowania: 21.4cm szerokości, 14.1cm głębokości i 4.8cm wysokości
  • Kraj pochodzenia: Włochy
  • Do kupienia TUTAJ

Kilka kontrowersji dookoła Tuby Pitagorasa

 Ja sama o tubie dowiedziałam się z Internetu. Zapytana niedawno o to czy ją polecam postanowiłam temat zgłębić i sprezentować Tubę dziecku znajomych, które zmaga się z opanowaniem tabliczki mnożenia. Zapytałam nawet profasjonalną matematyczkę co o niej sądzi. Była sceptyczna i raczej odradzała – dlaczego? Ponieważ sądzi, że tuba szybko wyląduje w kącie a dziecko nie będzie z niej korzystać.  Ja jednak po przeczytaniu bardzo wielu pozytywnych opinii w Internecie i znając dziecko, które ma ją otrzymać postanowiłam spróbować. Wiem, że odpowiednia stymulacja i towarzyszenie dziecku w nauce tabliczki mnożenia pomaga w jej opanowaniu. Z wykorzystaniem tuby Pitagorasa nauka będzie jeszcze ciekawsza i sprawi, że być może zapamiętanie wyników mnożenia i dzielenia stanie się szybsze. Mam nadzieje, że Wasze dzieci również chętnie spróbują urozmaicenia.

O waszych doświadczeniach z korzystania z tuby chętnie przeczytam w komentarzach pod wpisem. Zostawcie je tutaj!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *