Rami Code to odkrycie ostatnich tygodni. Gra, która absolutnie angażuje dziecko i cieszy dorosłych. Zabawka edukacyjna, która rozwija logiczne myślenie, uczy rozwiązywać problemy i programować w systemie 0-1! Zobaczcie na czym polega zabawa i jak wygląda to ciekawe urządzenie! Zapraszam na pomysł na prezent: Rami Code od Queretti.

IMG_20200825_101549-1024x1007 Pomysł na prezent: Rami Code – gra logiczna i nauka programowania od Quercetti 4+

Programowanie to kompetencja przyszłości. Niezależnie, którą ścieżkę edukacyjną wybiorą moje i wasze dzieci warto, aby rozwijały poprzez min. zabawę swoje kompetencje poznawcze. W atrakcyjnej zabawie jaką jest Rami Code będą stymulować logikę myślenia, kreatywność, ćwiczyć pamięć, myślenie przyczynowo-skutkowe a nawet kreatywność. Poprzez zabawę kulkami, dźwigniami i torami dziecko rozdziela większy problem na mniejszy, który jest możliwy do rozwiązania. W Rami Code polega to na doprowadzeniu pojedynczej kolorowej kulki do odpowiedniej zapadki, przesuwając odpowiednie dźwignie. Proste!? Tak, a dodatkowo niesamowicie rozwijające i przyjemne! 

Gra daje kilka poziomów zaawansowania. Najmłodsze dzieci będą bawić się z dorosłym lub samodzielnie próbować umieścić kulkę w wybranym miejscu, obserwować co wydarzy się, kiedy otworzą lub zamkną ścieżkę dostępu. Starsi już świadomie będą kierować kulki do wskazanych miejsc a nawet poprzez zasłonięcie toru z pamięci odtworzą kierunki ruchu kulki. Mnóstwo możliwości i absolutnie fascynująca zabawa!

Kodowanie to umiejętność, której warto się uczyć. Jest uniwersalnym językiem logicznego myślenia, które ma zastosowanie nie tylko w informatyce ale także w życiu codziennym np. w rozwiązywaniu problemów, generowaniu pomysłów itd.

Zobaczcie sami na czym polega zabawa!

Rami Code to spore pudełko z ciekawą zawartością. Znajdziemy tam szacownych rozmiarów przyrząd z kulkami w środku. Możemy rozłożyć nóżki, które delikatnie pochylą Rami Code, co usprawni zabawę. Po lewej stronie znajdziemy dźwignie, które mają za zadanie otwierać lub zamykać przejścia dla kulek. Przekładnie odpowiadają dwóm cyfrom systemu dwójkowego: 0 i 1. Naszym zadaniem jest sterowanie dźwigniami, tak aby skierować kulkę na odpowiedni tor.

IMG_20200825_101549-1024x1007 Pomysł na prezent: Rami Code – gra logiczna i nauka programowania od Quercetti 4+

Tworzymy tym samym zapis w systemie dwójkowym. Do dyspozycji mamy dźwignie z podpisem ENTER, która zwalnia kulkę i uruchamia jej przejazd przez tor.  Tym samym możemy podsumować: gracz ustawia dźwignie tworząc zapis dwójkowy a następnie uruchamia maszynę, która uwalnia kulkę do dostępnego jej miejsca z przypisanym Apisem dziesiętnym.

Rami Code jest tak skonstruowany, aby dzieci dobierały kulki do odpowiednich im torów poprzez dobór odpowiedniego koloru. Jest to jasny przekaz o segregacji, kategoryzowaniu pod względem koloru. Nawet 3 lub 4  letnie dziecko rozumie więc zasadę działania urządzenia! Remi Code rewelacyjnie sprawdzi się od 4 lat do kilkunastu!

W zestawie znajdziemy także rewelacyjnie napisaną instrukcje. Zawiera ona opis gry oraz wprowadzenie dla rodzica, propozycje zabaw dla czterech grup wiekowych (4+, 5+, 7+ i 8+). Ciekawym elementem jest opis przechodzenia z systemu dziesiętnego na dwójkowy i odwrotnie bez użycia zabawki. Lekcja matematyki bez nauczyciela! Jasno i bardzo konkretnie, zrozumiale.

IMG_20200825_101549-1024x1007 Pomysł na prezent: Rami Code – gra logiczna i nauka programowania od Quercetti 4+

Remi Code zostało wyprodukowane we Włoszech z dbałością o detale. Zabawka jest lekka, ma ergonomiczne kształty i świetnie wykonane detale.  Żywe kolory, dokładność i trwałość wykonania to klasa sama w sobie. Zdecydowanie świetny pomysł na prezent i zabawka na wiele miesięcy!

·      „Rami Code”

·     Firma: Quercetti

·     Wiek: 4-10 lat

·     Do kupienia TUTAJ

Rami Code to oryginalny produkt edukacyjny, dzięki któremu dziecko nauczy się podstaw programowania w systemie 0-1. Z wielkim zaangażowaniem, radością i przyjemnością.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *