Zapraszam na kolejny pomysł na prezent. Propozycja dla kreatywnych i zainteresowanych manualnymi technikami dzieci! QUERCETTI WYSZYWANKA FILO to zestaw do kreatywnego tworzenia obrazków za pomocą sznurków i szydła. Samoblokujące otworki zatrzymują kolorowy sznurek, który pozostawia na tabliczce wzór. Możecie kreować własne pomysły lub realizować wzory z załączonych szablonów. Twórczo, z pomysłem i zdecydowanie poza schematem tego co znamy. Kolorowanie, rysowanie – za pomocą sznurka! Pomysł na prezent: QUERCETTI WYSZYWANKA FILO dla dzieci w wieku 3-8 lat!

wp-1603566205802-1024x1024 Pomysł na prezent: QUERCETTI WYSZYWANKA FILO dla dzieci 3-8

QUERCETTI WYSZYWANKA FILO

wp-1603566205802-1024x1024 Pomysł na prezent: QUERCETTI WYSZYWANKA FILO dla dzieci 3-8

QUERCETTI WYSZYWANKA FILO to bardzo ciekawa propozycja. Sama z ciekawością przyglądałam się filmikom w Internecie, pokazującym jak przedszkolaki za pomocą sznureczków i kolorowych jakby „długopisów” tworzą kompozycje. Zagadkowe, ciekawe, tylko czy proste i praktyczne? By odpowiedzieć na te pytania musiałam zweryfikować FILO  w praktyce.

Produkty włoskiej firmy Quercetti od dawna sprawdzają się w naszym domu. Znam je także z przedszkoli i świetlic szkolnych. To solidne i pomysłowe pomoce edukacyjne i lubiane przez dzieci zabawki. Dzisiaj przyglądamy się Wyszywance Filo Quercetti.

Zestawy przeznaczone są dla dzieci w wieku od 3 do 8 lat. Wyszywanka zapakowana jest w praktyczne pudełko – teczkę z rączką. Stosunkowo lekkie i bogate wnętrze kryje w sobie niezbędne elementy do wykonywania kolorowych prac.

Zawartość produktu:

– tablica z samozamykającymi się okienkami z rączką i magazynek elementów zestawu

– 8 sznurków (po dwa z każdego koloru)

– 4 różnokolorowe pióra koronczarskie

– 9 dwustronnych kart ze wzorami

– album ze wzorami

Zestaw prezentuje się bardzo solidnie. Jedyne zastrzeżenie mam do ilości sznureczków, których mogłoby być po prostu więcej. Jednak po wizycie w pasmanterii problem zniknie! Sznureczki możemy z łatwością wiec dokupić. Ciekawym rozwiązaniem jest tabliczka w samozamykającymi się okienkami. Dzięki nim jesteśmy w stanie bez trudu stworzyć kolorowy obrazek ze sznureczków.

Ciekawostka: Zabawka została wyprodukowana we Włoszech.

Jak to się robi?

Zabawę w rysowanie zaczynamy poprzez wybór koloru sznurka, pióra oraz wzoru ewentualnie własnego pomysłu. Na plastikowe piórko nawlekamy sznurek. Gotowe – zaczynamy zabawę. By wykonać wyszywankę, należy przyłożyć pióro do otworu w tablicy, wcisnąć w niego koniec pióra i cofnąć. W zależności jaki efekt chcemy uzyskać możemy naciągać lub pozostawiać odrobinę sznurka między kolejną dziurką. Jeśli chcemy usunąć wzór, po prostu likwidujemy go pociągając za sznurek z drugiej strony białej tablicy. Proste!

wp-1603566205802-1024x1024 Pomysł na prezent: QUERCETTI WYSZYWANKA FILO dla dzieci 3-8

Tutaj zaczyna się zabawa:

Czy warto?

Wyszywanka FILO to miejsce na odwzorowywanie określonych wzorów o różnym poziomie trudności. Nie zabraknie prostych jak i bardziej skomplikowanych wzorów. Dziecko może samo wybrać lub stworzyć coś nowego, swojego.

Zabawa w wyszywanie kolorowym sznurkiem to oczywiście świetny trening motoryki małej. Ćwiczymy dłonie, chwyt, precyzje ręki, koordynację ręka-oko. Zabawa także będzie wymagała od dziecka cierpliwości i koncentracji. Będziemy również uwrażliwiać dziecko na detale, sztukę jak i ćwiczyć dziecięcą wyobraźnie! A wszystko bez brudu, konieczności mycia się i skomplikowanego sprzątania.  Zdecydowanie walory wyszywanki FILO są bezcenne! Moja córka z radością i zapałem wykonuje swoje wzory a synek z zazdrością chce je dotknąć i sprawdzić co przedstawiają. Po skończonej zabawie wystarczy wszystko spakować do walizeczki i odłożyć na półkę. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyszywanki!

QUERCETTI WYSZYWANKA FILO to ciekawy pomysł na prezent o wielu walorach rozwojowych. Kolorowe obrazki będą świetną okazja do ćwiczeń motoryki małej jak i wyzwolą wyobraźnie oraz skupienie dziecka. Świetny pomysł na prezent, który zaskoczy dziecko i świetnie sprawdzi się na co dzień jak i dzięki praktycznej walizce w trakcie podróży. Quercetti to gwarancja zadowolenia!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: