Zbliża się Dzień Dziecka. Warto w  tym dniu podarować dzieciom prezenty, które je zaskoczą a jednocześnie pozwolą się pięknie rozwijać. Mój pomysł to bestsellerowa zabawa Pallino Coding. Zestaw umożliwia dzieciom naukę kodowania i programowania ćwicząć tym samym myślenia kompulacyjne. Za pomocą przycisków doprowadzamy pojedyncze kule do odpowiedniej zapadki tworząc zaplanowany kod graficzny. Skorzystajcie z gotowych kodów lub stwórzcie własne! Zapraszam na ciekawy pomysł na prezent!

8007905010211 Pomysł na prezent: Quercetti Pallino Coding Gra Kodowanie 6-12+

Quercetti Pallino Coding

Zestaw Quercetti Pallino Coding umożliwia naukę kodowania! Wszystko bez użycia Internetu, prądu i skomplikowanych urządzeń. Potrzebujecie tylko zestawu z kolorowymi kuleczkami. To bardzo ciekawe urządzenie. Zdecydowanie przykuwa oczy dziecka i intryguje swoim kształtem oraz złożonością kolorowych przycisków. Kulki, które są szczelnie ukryte w urządzeniu przesuwamy za pomocą przycisków. Naszym celem jest doprowadzenie kulki do odpowiedniej zapadki, która po otwarciu wprowadza kolorowy koralik na odpowiedni tor.

Najważniejsze cechy zabawki:

  • gra zawiera dwa warianty, które można dowolnie wybrać
  • zadanie 1: odwzorowywanie diagramów na jednej stronie karty
  • zadanie 2: tworzenie obrazka zgodnie z instrukcjami na zakodowanej stronie karty
  • dla dzieci od około 6 roku życia
  • bezpieczna, poręczna i trwała zabawka
  • atrakcyjny wygląd

Dwa warianty:

W zabawie dziecko samo wybiera rodzaj stymulacji! DO wyboru mamy odtworzenie zdjęcia i zawartego  na nim obrazka – mozaiki.  Ekran podzielony jest na 12 kolumn, której odpowiada jeden przycisk. Celem wystrzelenia kulki do odpowiedniej kolumny, należy nacisnąć przycisk wystrzału i przycisk odpowiedniej kolumny.  Kluczowe jest tutaj jednoczesne przyciśnięcie odpowiednich przycisków.  Jeśli kolor w kolejce nam nie odpowiada, możemy go usunąć za pomocą klawisza „exit”. Błędy możemy modyfikować klawiszem „reset” z równoczesnym przyciśnięciem kolumny z błędem.

Kolejną możliwością jest odtworzenie programu. Dołączone do zestawu kartki są dwustronne. Wzór kodowania oraz na odwrocie strona do kodowania. Druga strona to kod, który zawiera litery, które odpowiadają rzędom oraz liczby, wskazujące ile kulek określonego koloru ma się znaleźć w każdym rzędzie.

8007905010211 Pomysł na prezent: Quercetti Pallino Coding Gra Kodowanie 6-12+

Na końcu instrukcji znajduje się także czyta kartka do kodowania. Musimy ją skserować i samodzielnie kolorowymi flamastrami możemy stworzyć swój dowolny kod!

Dlaczego warto!?

Pallino Coding stymuluje rozwój dziecięcej kreatywności, koncentracji, umiejętności kodowania. Stymuluje rozwiązywanie problemów czy tworzenie algorytmów, logiczną analizę problemów w której rozkładamy zagadnienie na czynniki pierwsze. Całość procesów składa się na myślenia kompulacyjne, które przypomina „procesy myślowe komputerów”!  Możliwość kreowania i odtwarzania programu według ściśle określonych zasad sprawi, że dziecko będzie doskonale stymulować rozwiązywanie problemów. To fascynujące jak atrakcyjna zabawka może stymulować dziecięce umysły. Zdecydowanie warto podarować ją dziecku w wieku od około 6 lat spokojnie do 12 roku życia. Zabawka, która będzie z Wami przez lata! Warta swojej ceny. Solidnie wykonana, atrakcyjna i estetyczna.

Podsumowanie znajdziecie na filmiku – zapraszam do obejrzenia!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *