20191106_213512-1359622261-1024x768 Pomysł na prezent: QUERCETTI MOZAIKA PIXEL DAISY (KURKA). Wsparcie motoryki małej i twórczej zabawy. 3+

Jaki prezent wybrać dla dziecka w wieku przedszkolnym? Nauka i zabawa plus estetyka wykonania i coś, co potrafi zatrzymać dziecko na dłużej? QUERCETTI MOZAIKA PIXEL DAISY (KURKA), to twórcza zabawa, która pobudza wyobraźnie, rozwija spostrzeganie i motorykę małą oraz stymuluje koncentracje uwagi dziecka. Zapraszam do zapoznania się z ciekawym pomysłem na prezent prosto z Włoch.

QUERCETTI MOZAIKA

Tworzenie mozaiki to zadanie na miarę przedszkolaka. Nie za łatwe i nie za trudne – współgra z rozwojem dziecka i dostosowuje się do jego potrzeb, stymulując rozwój dziecka. Zabawa polega na tworzeniu kolorowej mozaiki poprzez precyzyjne wkładanie kołeczku w preferowaną tabliczkę zgodnie z zaproponowanym układem-wzorem lub spontanicznie i kreatywnie według własnego uznania twórcy. Wystarczy z wzornika wyciąć wzór i położyć go w odpowiednim miejscu. Pozwala to dziecku na odwzorowywanie układów i kolorów. Już najmłodsze przedszkolaki są w stanie wykonać wzór o stosunkowo skomplikowanym układzie jak np. pingwin.

Układanie wzorów daje okazje dziecku do obserwacji detali, pozwala na precyzje ruchu (rozwija motorykę małą) i daje poczucie sukcesu, kiedy wzór zostanie ukończony. Ponad to zabawa stymuluje rozpoznawanie kolorów i ich segregowanie w załączonej podstawce. Mozaika Quercitti łączy te cechy. Co składa się na zestaw?

Z uwagi na liczne małe elementy zestaw jest dedykowany dziecku od około 3 roku życia. Mozaika wymaga również od dziecka precyzji chwytu i koordynacji ręka-oko, która umożliwi układanie wzoru według wzoru lub preferencji dziecka. Oczywiście najlepiej wspierać dziecko na początku i układać razem z nim pierwsze mozaiki. To również świetna okazja do budowania relacji i spędzania wspólnie czasu w sposób twórczy i rozwojowy.

Zestaw:

W zestawie znajdziemy aż 240 kołeczków o średnicy Ø-10 o różnych kolorach, 3 kartonowe karty – wzory (które znacznie ułatwiają dziecku ułożenie wzoru) oraz sorter w kształcie koniczynki, który spełnia rolę przechowywania, pudełeczek dla kołeczków pod czas układania jak i podstawki do szablonu. W pudełku znajduje się także drewniany patyczek, którym możemy z łatwością wyjąć kołeczki. Kołeczki mają bardzo wyraziste kolory oraz opływowe kształty. Zestaw został wyprodukowany we Włoszech. QUERCETTI to firma, której produkty są absolutnie wyjątkowe. Trwałe, skupione na rozwijaniu konkretnych umiejętności i stymulowaniu dziecka w rozwoju namulanym i poznawczym oraz estetycznie wykonane.

Do kupienia TUTAJ

20191106_213512-1359622261-1024x768 Pomysł na prezent: QUERCETTI MOZAIKA PIXEL DAISY (KURKA). Wsparcie motoryki małej i twórczej zabawy. 3+

annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *