Uwielbiam niestandardowe prezenty. Wyszukiwać zabawki i pomoce rozwojowe, które zaskakują dzieci i dorosłych.  Tym razem propozycja, która łączy zaskoczenie, zabawę oraz ćwiczenia zdolności manualnych, rozpoznawania i łączenia kolorów  z rozwojem kreatywności i wyobraźni przestrzennej. Poznajcie PEG Brite Mozaikę podświetlaną od Quercetti. Zapraszam na bardzo ciekawy pomysł na prezent!

wp-1611389363187-scaled POMYSŁ NA PREZENT: PEG BRITE MOZAIKA PODŚWIETLANA Quercetti 4+
 • PEG BRITE MOZAIKA PODŚWIETLANA

Tradycyjna mozaika to świetna i mądra zabawka. Jeśli dodamy do niej jeszcze efekt podświetlenia LED to możecie mieć pewność, że zobaczycie zadowolenie na twarzy dziecka.

Są takie zabawki, które chciałoby się zabrać na dłużej dziecku i samemu pobawić! Ja mam tak z prezentowaną dzisiaj mozaiką. Zalety pomysłu na prezent są nie do przecenienia. Dlatego nie przedłużając wymienię i opiszę dlaczego warto podarować dziecku PEG BRITE:

 • Rozwój manualny – mozaika uczy precyzji dłoni, delikatności jak i dokładności podejmowanych ruchów, rozwija motorykę małą dziecka w wieku przedszkolnym (pod ścisłym nadzorem można z powodzeniem zabawkę zaproponować dwulatkowi i trzylatkowi).
 • Trening percepcji, rozpoznawania i łączenia kolorów – do dyspozycji mamy kolorowe kołeczki. Kolorystyka pozwala na tworzenie barwnych kompozycji. Pionek po włożeniu go do mozaiki zaczyna świecić intensywną barwą co dziecko wprawia w zachwyt.
 • Rozwój kreatywności i wyobraźni przestrzennej – dziecko za pomocą dołączonej książeczki (w której znajdziecie aż 20 przykładowych wzorów) jak i według własnego pomysłu tworzy barwne kompozycje w przestrzeni mozaiki.
 • Zabawa i zaskoczenie – mozaika daje dziecku wiele przyjemności, opcja podświetlenia również daje świetny efekt (zwłaszcza w ciemności). Efekt jest po prostu oszałamiający.
 • Estetyka wykonania – mozaika jest bardzo estetycznie wykonana, zestaw zawiera mozaikę (ergonomiczny kształt, solidna plansza z dziurkami) z efektem podświetlenia LED, półprzezroczyste pionki oraz pudełko do ich przechowania.
 • Trwałość – wszystkie pionki są bardzo trwałe (jednak nie radzę po nich deptać), dodatkowo po ułożeniu wzór nie psuje się pod wpływem obracania, potrząsania czy ustawiania w pionie mozaiki. Plus w podróży (i nie tylko).
 • Energooszczędne światło LED – zapewni wiele godzin zabawy z efektem podświetlenia.

PEG Brite to bardzo udany pomysł na prezent. Łączy zabawę z rozwojem i efektem zaskoczenia. Starsze dzieci mogą za pomocą mozaiki pisać komunikaty, pisać litery, szyfrować przekaz. W zestawie znajduje się 122 pionków w bardzo intensywnych i półprzezroczystych kolorach.

Młodsi z powodzeniem będą poznawać kolory i ćwiczyć ich nazwy  np. w języku polskim czy angielskim. Oczywiście układanie barwnych kompozycji (oraz ich psucie) to bardzo angażujące i wciągające zajęcie.

Mozaika PEG Brite jest bardzo uniwersalna – sprawdzi się dla dziecka w wieku 2 – 3 – 4 a nawet 5 czy 6 lat.

 • Producent: Quercetti
 • Wiek: 4+
 • Płeć: chłopiec, dziewczynka
 • Rok wydania: 2019
 • Do kupienia TUTAJ
wp-1611389363187-scaled POMYSŁ NA PREZENT: PEG BRITE MOZAIKA PODŚWIETLANA Quercetti 4+

Mozaika PEG Brite z efektem podświetlenia LED to uniwersalny prezent dla dziecka w wieku przedszkolnym. Uczy, bawi i pozwala rozwijać się w bezpiecznej i kreatywnej zabawie.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *