Uwielbiam wręczać prezenty! Szczególnie takie, które sprawiają, że dziecko poznaje świat, uczy się nowych rzeczy i przezywa niezapominane emocje. Podzielę się z Wami dwoma propozycjami na nietypowy prezent, który gwarantuje eksplozje emocji i zadowolenie każdej dziewczynki w wieku około 8-12 lat! Moje Pierwsze Perfumy i Manufaktura Szminek to propozycja z serii I’m a GENIUS science. Pierwszy zestaw to prawdziwe laboratorium esencji i aromatów. Drugi zaś to naukowy zestaw do tworzenia kolorowych i zapachowych szminek. Coś do każda kobieta po prostu uwielbia.

20190413184915746616405-683x1024 Pomysł na prezent: Moje Pierwsze Perfumy i Manufaktura Szminek 8-12+

Moje Pierwsze Perfumy – laboratorium esencji i aromatów

Perfumy! Wyrafinowane, niepowtarzalne, ulotne. Laboratorium perfum to sekretne miejsce w którym powstają cudowne esencje. Jeśli pamiętacie film Pachnidło wiele nie muszę pisać. Magia, urok, czar – coś bardzo zmysłowego. Węch to zmysł, który jest bardzo czuły. Zapach potrafi bardzo silnie wpływać na człowieka. Pobudza go do działania, odpręża, dodaje pewności siebie.

20190413184915746616405-683x1024 Pomysł na prezent: Moje Pierwsze Perfumy i Manufaktura Szminek 8-12+

Zestaw Moje Pierwsze Perfumy jest solidnym wstępem do nauki i zabawy. Laboratorium, które znajdziemy w ogromnym pudełku to spory zestaw akcesoriów wśród których znajdziemy:

– lejek
-próbówki
– mieszadełka
– aromaty: pomarańczowy i truskawkowy
– buteleczki
-rozpuszczalnik żywności
– tekturową witrynę na perfumy
– przewodnik po świecie perfum oraz instrukcja wykonania.

20190413184915746616405-683x1024 Pomysł na prezent: Moje Pierwsze Perfumy i Manufaktura Szminek 8-12+
20190413184915746616405-683x1024 Pomysł na prezent: Moje Pierwsze Perfumy i Manufaktura Szminek 8-12+

Akcesoria dają sporo możliwości, aby samodzielnie stworzyć pierwsze perfumy oraz poznać odpowiedzi na pytania:

 • Jak powstają perfumy?
 • Ile zapachów może rozpoznać człowiek?
 • Jakie zwierze ma najlepszy węch?
 • Nuty i rodziny zapachów

Zestaw został wykonany z produktów przyjaznych dziecku. Nie ma tutaj szkła, metalu czy innego tworzywa, które byłoby niebezpieczne. Oczywiście należy jak to w laboratorium przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Zalecam rodzinną zabawę – pod nadzorem dorosłych. To świetna okazja na poznanie zasad chemii i naukę kosmetologii. Wspaniała okazja również to treningu czytania ze zrozumieniem,  koncentracji uwagi, precyzji ruchów, dokładności. Dziewczynki uwielbiają tematykę urody i możliwość wykonania własnych perfum to coś absolutnie fantastycznego! Kto wie, może to początek czegoś znacznie większego?
Może zalążek hobby, iskierka na drodze do planowania kariery zawodowej? Uwielbiam prezenty, które mają moc tworzenia, inspirowania…

Manufaktura Szminek- naukowy zestaw do tworzenia kolorowych i zapachowych szminek

Zadbana kobieta dba o swoje ciało. Uwielbia zapachy, kolory i możliwość zmiany swojego wizerunku. Kolejna propozycja na prezent to zestaw małego naukowca- manufaktura szminek. W opakowaniu znajdziesz wszystko, co niezbędne, by je przygotować.

Zestaw zawiera:

 • kremową bazę,
 • wybór aromatów zapachowych,
 • wybór naturalnych barwników,
 • narzędzia do mieszania składników,
 • zakręcane sztyfty w wielu kolorach,
 • wiele różnorodnych naklejek,
 • Ilustrowany przewodnik.

Przewodnik pomaga krok po kroku stworzyć szminkę. Zadanie z pozoru bardzo trudne okazuje się bardzo przystępne i absolutnie wciągające.  Tym bardziej, że przewodnik prowadzi krok po kroku wczesnej obwicie zgłębiając temat sztuki makijażu przez wieki. Znajdziemy tam informacje o starożytnych sekretach piękna czy zabójczych składnikach. Ciekawym rozwiązaniem jest również kartoteka twoich szminek z miejscem na wpisanie nazwy szminki, koloru, zapachu, składników oraz specjalnym miejscem na odcisk ust pomalowanych szminką. Jedyna uwaga – ogromny karton mógłby być  znacznie mniejszy. Elementy zestawu zmieszczą się w pudełku o połowę mniejsza. Wiadomo, że barwniki są bardzo wydajne i nie zajmują dużo miejsca. Całość jednak (również z uwagi na gabaryt) prezentuje się znakomicie. Idealnie na prezent, który wywoła ogromne emocje.

Manufaktura Szminek to propozycja, która również ma szanse rozwinąć u dziecka pasję do chemii, kosmetologii. To nauka i zabawa jednocześnie. Wspaniała okazja również to treningu czytania ze zrozumieniem,  koncentracji uwagi, precyzji ruchów, dokładności czy kreatywności.

Moje Pierwsze Perfumy i Manufaktura Szminek  to propozycje na prezent dedykowany głównie dziewczynkom w wieku 8-12 lat. Nauka i zabawa, ciekawa tematyka i zajecie na wiele godzin, które dodatkowo rozwija poznawczo i kreatywnie! Być może skorzystacie i obdarujecie ważną dla was osobę, która chciałaby być może z wami sprawdzić swoje umiejętności laboratoryjne. Naprawdę wciąga!  

 UWAGA! Produkt może być używany przez dzieci od ósmego roku życia pod nadzorem osoby dorosłej.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: