Uwielbiam wielofunkcyjne zabawki rozwojowe. Bliska mi jest również pedagogika Montessori. Na jesienne, zimowe (i nie tylko) zabawy wybrałam dla córki zestaw: Moje pierwsze biurko od Lisciani. Mobilne, wielofunkcyjne i rozwojowe narzędzie zabawy, edukacji i wspólnie spędzanego czasu. Rozwija holistycznie dziecko i dostarcza mu stymulacji sensorycznej i poznawczej oraz podaje gotowe pomysły na zabawy dedykowane dzieciom od około 3 do 6 lat. Świetny pomysł na prezent i ciekawa propozycja dla przedszkolaka oraz jego rodzica.

wp-15712565442801057501726-682x1024 Pomysł na prezent: Moje pierwsze biurko. Zabawa edukacyjna Montessori 3-6 od Lisciani

Pedagogika MontessoriPedagogika Montessori sięga już ponad 100 lat. Jej popularność w ostatnich latach znacznie wzrosła. To za sprawą większej wagi przypisywanej wczesnym etapom rozwojowym człowieka. Od najmłodszych lat kluczowe w edukacji i wychowaniu jest stawianie na naturalne prawa dziecka.  Dostarczanie dziecku stymulacji sensorycznej czy umożliwianie mu eksploracji i poznawania otoczenia takim jakie jest.

Inne zasady pedagogiki Montessori, które stanowią również ważną rolę w prezentowanym dzisiaj zestawie to:

  1. Wolność
  2. Uczenie dziecka niezależności
  3. Uczenie dziecka samodyscypliny
  4. Uczenie dziecka porządku
  5. Samokontrola
  6. Środowisko przystosowane do dziecka
  7. Poszanowanie rytmu dziecka
  8. Nauka na podstawie doświadczeń
  9. Indywidualna aktywność
  10. Poszanowanie dla środowiska.

Moje pierwsze biurko MONTESSORI

Moje pierwsze biurko – zabawa edukacyjna Montessori to propozycja na prezent dla przedszkolaków. Jako, że od 1.10 mam w domu przedszkolaka zdecydowałam się na taki zestaw, który posłuży nam przez najbliższych kilka lat! Nie mam co do tego wątpliwości. Moje pierwsze biurko to propozycja na teraz, jutro i na przyszłość. Zawartość sporego pudełka to propozycje kilku zabaw oraz pretekst do eksperymentów, przestrzeń do skupienia uwagi oraz zabawka, który łączy element nauki oraz przyjemnej eksploracji świata i trening poznawczy.

Niech was nie zwiedzie nazwa! Moje pierwsze biurko to oczywiście biurko, które składa się z łatwo składanych kilku elementów. Zawartość zestawu jest znacznie większa tzn. :

-biurko

– tablica suchościeralna

– gąbka, pisak

– but do złożenia

– sznurek

– 12 kart alfabetu

– koło z pogodą i koło z emocjami

– karta z tęczą

– 16 kart z kształtami oraz 6 kształtów

– butelka z nakrętką

– kubeczek z miarką

– wyrzutnia i papierowe pająki

– szablon do pajęczej sieci

– instrukcja z propozycjami aktywności.

Jak widać ilość elementów w zestawie jest całkiem spora. Mnie osobiście cieszy, że większość części z zestawu można spokojnie schować do biurka (które ma wgłębienie do np. przechowywania).  Sprawia to, że unikniemy zagubienia się elementów i z łatwością będziemy mogli odnaleźć się w zabawach. Co najważniejsze – dziecko samo ma swobodny dostęp do aktywności. Samodzielnie może decydować o tym jakiej aktywności chce spróbować.

Aktywności – ponad 40!?

O aktywnościach można by pisać długo: nauka liter, kreatywne tworzenie, odwzorowywanie, rozpoznawanie kształtu i figury geometrycznej, ćwiczenia manualne polegające na nawlekaniu sieci pajęczej lub sznurowaniu bucika, ćwiczenia grafomotoryczne, gra zręcznościowa, rozpoznawanie kolorów, nazywanie kolorów i kształtów, trening koncentracji, ćwiczenia zręcznościowe, sensoryczna stymulacja.

To kilka z najważniejszych aktywności, jakie rozwijają załączone do zestawu ćwiczenia. A mamy ich kilka:

1.Przekalkul alfabet

2. Rozpisz alfabet

wp-15712565442801057501726-682x1024 Pomysł na prezent: Moje pierwsze biurko. Zabawa edukacyjna Montessori 3-6 od Lisciani

3. Zawiąż i rozwiąż bucik

4. Utkaj pajęczą sieć

5. Skaczące pająki

6. Mnóstwo kształtów (i kolorów)

7. Pisz po piasku (cukrze, mące itd.)

wp-15712565442801057501726-682x1024 Pomysł na prezent: Moje pierwsze biurko. Zabawa edukacyjna Montessori 3-6 od Lisciani

8. Napełnij butelkę

9. Jak się dziś czujesz?

wp-15712565442801057501726-682x1024 Pomysł na prezent: Moje pierwsze biurko. Zabawa edukacyjna Montessori 3-6 od Lisciani

10. Jaka dziś pogoda?

wp-15712565442801057501726-682x1024 Pomysł na prezent: Moje pierwsze biurko. Zabawa edukacyjna Montessori 3-6 od Lisciani

To kilka z propozycji, które wprost wynikają z załączonych elementów. Angażujące, budzące zainteresowanie dziecka i rozwijające jego autentyczne i naturalne tendencje do rozwoju, eksploracji i poznawania świata oraz bliskiego otoczenia. Zaprezentowane ćwiczenia maja na celu wspierać naturalne, dziecięce instynkty jak: ciekawość świata, rozwój wszechstronny zmysłów, poszanowanie do samodzielności, autonomii i kreatywności.

Moim zdaniem cele zostały spełnione. Włoska firma Lisciani z dbałością podeszła do serii zabaw edukacyjnych Montessori. Zaprezentowany zestaw to propozycje na wiele okazji. Mobilne biurko świetnie sprawdzi się również w ogrodzie, na wakacjach czy wyjazdach do rodziny lub w inne miejsca. Osobiście korzystałam z córką z pięknej pogody i wiele z aktywności wykonywałyśmy w jesiennym ogrodzie.

Moja córka chociaż skończyła kilak dni temu 30 miesięcy (dwa i pół roku) już świetnie radzi sobie z zadaniami z zakresu rozpoznawania kształtów, przesypywania elementów, ćwiczeń grafomotorycznych, swobodnego rysowania, określania pogody. Serdecznie polecam więc zestaw już dla dzieci przed 3 rokiem życia.

Absolutnie nie ma dnia bez zabawy Moim pierwszym biurkiem!

Jeśli szukacie prezentu, który spełni oczekiwania rozwojowe dziecka i dostarczy mu stymulacji, okazji do rozwoju i nauki przez zabawę z poszanowaniem naturalnych praw rozwojowych – zestaw zabaw edukacyjnych Montessori: Moje pierwsze biurko to bardzo dobra propozycja!

Serdecznie polecam!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *