Mój dom to ciekawa propozycja dla dzieci w wieku przedszkolnym, której podstawy sięgają cenionej pedagogiki Marii Montessori. Zabawa opierająca się min. o uczenie dziecka samokontroli, porządku i zachęcanie do samodzielności w zabawie. Mój dom od Lisciani to trójwymiarowy Dom 3D z mnóstwem rekwizytów i dwójką bohaterów. Zadaniem dziecka jest odpowiednie umiejscowienie elementów do odpowiednich pokojów w domku. To także świetna zabawa w tworzenie opowiadań, realizację poleceń i narzędzie diagnostyczne w pracy pedagoga lub psychologa. Świetny pomysł na prezent!

20191005_124308415027674-1024x630 Pomysł na prezent: Mój dom – zabawa edukacyjna opracowana na podstawie metody Montessori 3-6 od LISCIANI

Gra w nieporządek

Gra w nieporządek to zajęcie dla małych rączek. Na kartonowych planszach porozrzucane są różnorodne sprzęty domowe:

– lodówka
– łóżko
– teleskop
– konik na biegunach
– telewizor
– suszarka do włosów
– zakupy.

Razem znajdziemy tutaj 13 przedmiotów oraz dwie postacie: chłopca i dziewczynkę. Po wyjęciu elementów umieszczamy je w podstawkach, które umożliwiają im stanie. Teraz zaczyna się zabawa!

Składanie domku – to zajęcie, które młodsze dzieci wykonują razem z rodzicem/opiekunem, a starsze mogą wykonać samodzielnie. Grube kartonowe ściany, sufit, dach, podłogi, ścianki działowe – wszystko musi znajdować się na swoim miejscu. Dla trwałości konstrukcji możemy je połączyć klejem. Ewentualnie po zakończonej zabawie złożyć domek i ponownie złożyć go w razie potrzeby.

Celem zabawy jest ułożenie rozrzuconych elementów w odpowiednie miejsca w pokojach domku.

Elementem nawiązującym do założeń pedagogiki Montessori jest kolorowa ramka przedmiotu. Element ma taki sam kolor jak kolor tła pokoju w którym należy go umieścić. To umożliwia dziecku samokontrolę błędu i weryfikację rezultatu.

Dodatkowe możliwości gry daje postać chłopca i dziewczynki. Postacie zapraszają dziecko do nieco trudniejszej zabawy w której możemy tworzyć opowieści, wykonywać zadania czy weryfikować zrozumienie i poprawność wykonywania przez dziecko poleceń. Na przykład możemy poprosić dziecko, aby papierowy chłopiec poszedł zanieść teleskop do zielonego pokoju. Dziecko również samodzielnie może opowiadać co postacie wykonują w domku, czym się bawią lub jakich zajęć się podejmują.

20191005_124308415027674-1024x630 Pomysł na prezent: Mój dom – zabawa edukacyjna opracowana na podstawie metody Montessori 3-6 od LISCIANI

Ciekawe ćwiczenie stymulujące rozwój mowy, logikę, łączenie elementów w pary. To także swobodna przestrzeń do zabawy, odtwarzania sytuacji znanych z domu czy kreowanie nowych historii. W rękach specjalisty zabawa może przydać się w codziennej pracy np. logopedy, psychologa czy pedagoga. Domek 3D dodatkowo sprawia, że zabawa jest atrakcyjna dla dziecka. Ciekawa propozycja dla maluchów w wieku około 3-6 lat.

20191005_124308415027674-1024x630 Pomysł na prezent: Mój dom – zabawa edukacyjna opracowana na podstawie metody Montessori 3-6 od LISCIANI

Seria Zabawek Edukacyjnych opracowanych na podstawie metody Montessori to ciekawa propozycja za sensowne pieniądze. Na pewno będę jeszcze sięgać po inne zestawy z serii i prezentować je na blogu.

Kilka słów o serii i link do sklepu w którym możecie kupić grę znajduje się poniżej.

MONTESSORI –seria od LISCIANI

Zestaw oparty jest na metodzie edukacyjnej włoskiej psycholożki – Marii Montessori. Zabawa i edukacja to nowa seria edukacyjna, która pozwala dzieciom na poznawanie określonych obszarów i zdobywanie istotnych kompetencji, które są istotne w późniejszych etapach życia. Światowa Organizacja Zdrowia wyodrębniła 10 umiejętności życiowych, które są potrzebne by wyrosnąć na lepszą i szczęśliwszą osobę, która jest w stanie prowadzić godne życie. I to właśnie te umiejętności są rozwijane w grach z tej serii, które są również dla dziecka świetną zabawą.

LISCIANI
Do
kupienia TUTAJ

annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *