Loteryjka-  zaczarowany Zamek to kolejna propozycja znanej już serii Zabawa i Edukacja od włoskiej firmy Lisciani. Plansza w formie sporego zamku 3D a w środku w największej komnacie literki! Zadaniem dziecka jest dobieranie odpowiedniej ilości liter według wskazań spinera. Litery budują  słowa, które mamy na naszej planszy gracza! Sporo zabawy, nieco rywalizacji i jeszcze więcej edukacji! Wszystko w duchu Life Skills – zabaw rozwijających ważne kompetencje życiowe dziecka.

20191025_210017-11811928012-1024x1024 Pomysł na prezent: Loteryjka: ZABAWA I EDUKACJA ZACZAROWANY ZAMEK Lisciani 3-6 lat

Life Skills

Gry i zabawy oparte o tzw. Life Skills to nic innego jak wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia w zakresie ważnych kompetencji życiowych.

Należą do nich:

  • Podejmowanie decyzji
  • Rozwiązywanie problemów
  • Kreatywność
  • Krytyczne myślenie
  • Skuteczna komunikacja
  • Skuteczne relacje
  • Świadomość samego siebie
  • Empatia
  • Zarządzanie emocjami
  • Zarządzanie stresem

Rozwijanie Life Skills to rozwój, stawanie się lepszą osobą. Lisciani wydało serię, której bacznie się przyglądam. Jest ona oparta częściowo na założeniach Montessori oraz na podejściu Life Sklills. Propozycje, które zobaczyliście już na blogu oraz które jeszcze się tutaj pojawią właśnie mają na celu rozwój całościowy dziecka. Pozwalają na rozwój potencjału i kształtują drogę, którą dziecko ma podążać by dojść do pełni i harmonii rozwoju w okresie przedszkolnym.

Zaczarowany Zamek – brzmi ciekawie?

Tak! Zaczarowany Zamek to ciekawa propozycja dla dzieci w wieku około 3-6 lat. Chociaż możecie zacząć już trochę wcześniej (testowane na 2,5 roku). Zdecydowanie polecam również rodzinne składanie zamku! Moja córka po prostu uwielbia wszelkie zabawy manualne i tym razem również towarzyszyła mi na każdym kroku. A w środku zestawu znajdziemy ZAMEK 3D do samodzielnego złożenia. Bardzo ciekawie wygląda i jak się prezentuje! Potworne zamczysko ma w swej głównej komnacie sporo miejsca na… literki.

20191025_210017-11811928012-1024x1024 Pomysł na prezent: Loteryjka: ZABAWA I EDUKACJA ZACZAROWANY ZAMEK Lisciani 3-6 lat

Za pomocą załączonego spinera losujemy liczbę liter z których mamy ułożyć słowo. Losujemy przykładowo dwie literki i sprawdzamy czy występują w naszych wyrazach. Młodsze dzieci z pomocą dorosłych odczytują literki i je prawidłowo nazywają. Podobnie jak wyrazy. Zadaniem dziecka jest dopasowanie właściwej literki do odpowiednich miejsc. Wygrywa osoba, która jako pierwsza skompletuje swoje słowa! BARDZO PROSTE a jak WARTOSCIOWE edukacyjnie zajęcie! Wszystko w zabawie – której wartość dla edukacji jest największa.

Literki – to podstawowe narzędzie do zabaw i edukacji.  Znajdziecie na planszach drukowane litery, które należy zręcznie rozdzielić i wrzucić do zamku. Teraz jeszcze składanie spinera i gotowi jesteście do zabawy. Oczywiście w zależności od preferencji oraz liczby graczy dobieracie tyle plansz z wyrazami ile chcecie! Zresztą plansze są tylko pretekstem do zabawy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć inne słowa i inne plansze i tym samym rozszerzyć zakres poznawanego słownictwa, które serwuje nam gra. 

20191025_210017-11811928012-1024x1024 Pomysł na prezent: Loteryjka: ZABAWA I EDUKACJA ZACZAROWANY ZAMEK Lisciani 3-6 lat
20191025_210017-11811928012-1024x1024 Pomysł na prezent: Loteryjka: ZABAWA I EDUKACJA ZACZAROWANY ZAMEK Lisciani 3-6 lat

Loteryjka Zaczarowany Zamek to prosta gra, której walorem jest edukacja podczas zabawy. Poznajemy literki, poszerzamy słownictwo i tworzymy słowa, których klimat związany jest ze średniowiecznym zamkiem! Dodatkowo wszystko dzieje się dookoła planszy w formie zamku 3D- absolutnie wartościowy pomysł na prezent dla dzieci w wieku około 3-6 lat!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *