Szukasz ciekawego prezentu dla malucha, który niedawno skończył pierwszy rok życia? Mam podpowiedź! Nowość od Liscani z serii Carotina Baby: Park Kształtów i kolorów. Pokaźne pudełko kryje mnóstwo elementów, które ucieszą dziecko i stanowić będą ćwiczenia motoryki małej oraz cenną naukę kolorów i kształtów. Zobaczcie co dokładnie kryje kolorowe pudełko, które od pierwszych chwil skradło uwagę Wiktora!

wp-1632594392204-1024x768 Pomysł na prezent: LISCIANI CAROTINA BABY - PARK KSZTAŁTÓW I KOLORÓW - 12+
Czy ja to udźwignę? 🙂

LISCIANI CAROTINA BABY – PARK KSZTAŁTÓW I KOLORÓW

Bardzo cenię produkty włoskiej firmy Liscani. Jedną z moich ulubionych serii jest Carotina Baby. Najnowszy produkt to Park Kształtów i Kolorów (Baby Park). Zestaw skierowany jest dla najmłodszych odbiorców od około 12 miesięcy życia. Z powodzeniem sprawdzi się także w zabawach 2-3 latków. Co znajdziemy w kolorowym pudełku?

  • Kartonowa książka kolorów
  • Wielkoformatowe, okrągłe puzzle/plansza z elementem do zabawy (dopasowywanie kształtów)
  • Tekturowe elementy  do zabawy (kształty)
  • Przestrzenny sorter oraz elementy do segregowania wg. kształtu i koloru
  • Instrukcja (brak języka polskiego)

Moja ocena:

Jak widać zestaw jest pokaźny i bardzo ciekawy. Wszystkie elementy są trwałe, odporne na dziecięce zabawy jak i upadki z wysokości (testowane na moich dzieciach). Jasne kolory bardzo zachęcają do zabawy. Grafiki cieszą oko i wyróżniają się atrakcyjnością kształtów i grafik.

Podczas zabawy trenujemy z dzieckiem koncentracje uwagi jak i znajomość słownictwa dotyczącego kolorów i kształtów. Puzzle, które układają się w kolorową plansze i sorter wspierają motorykę małą, której stymulacja jest szalenie ważna podczas dziecięcych zabaw. Podczas zabawy z dzieckiem możemy nazywać kształty, liczyć elementy zestawu, ćwiczyć nazwanie kolorów jak i porządkować elementy do sortera według odpowiednich kształtów.

Całość stanowi kompletny zestaw do zabawy i nauki: trwały i kolorowy.  Pudełko mimo sporych kształtów jest stosunkowo lekkie i świetnie sprawdza się jako prezent dla dziecka np. na pierwsze urodziny czy inną okazję.

LISCIANI CAROTINA BABY – PARK KSZTAŁTÓW I KOLORÓW to ciekawa propozycja dla najmłodszych dzieci w okolicy 1 roku życia. Doskonale stymuluje dziecięcą uwagę, motorykę małą jak i uczy kolorów, kształtów czy liczenia. Dobry pomysł na prezent!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *