Kreatywny i niebanalny pomysł na prezent – mam dwie propozycje. To edukacyjne pudelka z ciekawą zawartością. Jedna wspomaga kreatywność i motorykę małą poprzez zabawę w rymowanki  i rysowanie krok po kroku. Druga propozycja to rozbudowana gra w której analizujemy w zabawie ogromną ilość problemów życia codziennego.  Opowiadamy o sytuacji i  samodzielnie szukamy rozwiązania z kłopotu!

wp-1617426550798-1024x1024 Pomysł na prezent: Life Skills Nauczę się rysować i Rozwiązywanie Problemów. 3-5+

Światowa Organizacja Zdrowia wyodrębniła 10 umiejętności życiowych, które są potrzebne by wyrosnąć na lepszą i szczęśliwszą osobę, która jest w stanie prowadzić godne życie. I to właśnie te umiejętności są rozwijane w grach z tej serii, które są również dla dziecka świetną zabawą. Są to miękkie umiejętności, niezbędne w codziennym życiu. Pozwalają dzieciom lepiej poznać samych siebie, swoje emocje, łatwiej nawiązywać kontakty z innymi ludźmi czy radzić sobie ze stresem.

Life Skills Nauczę się rysować

wp-1617426550798-1024x1024 Pomysł na prezent: Life Skills Nauczę się rysować i Rozwiązywanie Problemów. 3-5+

Na początek propozycja dla najmłodszych przedszkolaków. Zabawa proponowana jest nawet od 3 lat. W kompaktowym pudełku znajdziemy karty tekturowe z kolorowymi rymowankami. Wierszyk oraz ilustracja to zaproszenie do rysowania. Na odwrocie karty znajduje się instruktarz wykonania rysunku. Mamy także praktyczny podest do umiejscowienia karty oraz tablice z mazakiem ścieralnym do rysowania. Dziecko obserwuje etapy rysowania i wykonuje własny rysunek. Oczywiście, aby rysować i zgadywać można w każdym wieku. Moja prawie 4-latka chętnie podjęła się zabawy i chociaż rysunki nie były identyczne jak we wzorcu to zabawa była bardzo ciekawa! Co bardzo ważne, gra sprawdzi się samodzielnie jak i z asystą dorosłego. Zadania na kartach są osiągalne przez dzieci w wieku przedszkolnym, chociaż nie są banalne. Od stopnia zaangażowania i umiejętności dziecka zależy oczywiście efekt końcowy zabawy. Gra zachęca do podjęcia trudu rysowania krok po kroku. Z każdą próbą wynik będzie coraz lepszy!  

Do wyboru min. rysunek:

 • Kota
 • Psa
 • Samolotu
 • Żółwia
 • Lodów
 • Sowy

Zestaw w estetycznym i trwałym pudełku z uchwytem, świetnie nadaje się do przechowywania jak i na prezent.

Pomysł na prezent: Life Skills. Rozwiązywanie problemów

wp-1617426550798-1024x1024 Pomysł na prezent: Life Skills Nauczę się rysować i Rozwiązywanie Problemów. 3-5+

Rozwiązywanie problemów to gra planszowa, wraz z która zabawa łączy się z nauką rozwiązywania problemów.  Podczas zabawy różnorodne sytuacje problemowe są z rodzicem analizowane i omawiane pod katem poszukiwania rozwiązania.

Przykładowe problemy z życia codziennego:

 • Co zrobisz jak się zgubisz?
 • Co się robi, gdy skrzypią drzwi?
 • Co robisz, gdy wychodzisz spod prysznica?
 • Zmywarka się zepsuła. Kto może ją naprawić?
 • Co należy zrobić, gdy pralka skończy prać?
wp-1617426550798-1024x1024 Pomysł na prezent: Life Skills Nauczę się rysować i Rozwiązywanie Problemów. 3-5+

Gra proponowana jest od 5 roku życia. Moim zdaniem można próbować już z 4-latkiem pierwsze zabawy. Co najważniejsze jest to propozycja z przykładami z życia codziennego. Każda z sytuacji mogła się zdarzyć lub nawet miała miejsce w życiu dziecka. Karty są bardzo solidne, kolorowe, odporne na zniszczenie i zużycie. Zabawę uatrakcyjnia także spiner, którym kręcimy podczas gry. W zabawie dziecko w sposób losowy (spiner zatrzymuje się na polu z napisem) bowiem otrzymuje polecenie: rozwiąż problem, odrzuć rozwiązanie problemu , ogromny problem, zmień problem. Możecie się bawić lub rywalizować na punkty!

Kluczowe w zabawie jest poszukiwanie rozwiązania na spotkane problemy! To także rozwijanie w dziecku wiedzy jak i poczucia kompetencji i sprawstwa w rozwiazywaniu trudności. Wszystkie sytuacje i zaproponowane rozwiązania są w pełni bezpieczne dla dziecka. Niektóre sytuacje trzeba bowiem delegować jak np. naprawa popsutej zmywarki. Inne absolutnie można samodzielnie wykonać jak np. grabienie liści na chodniku.

Zestaw w estetycznym i trwałym pudełku z uchwytem, świetnie nadaje się do przechowywania jak i na prezent.

Life Skills Nauczę się rysować i Rozwiązywanie Problemów to dwa zestawy to dobre propozycje dla przedszkolaków. Umożliwiają naukę przez zabawę i rozwój życiowych kompetencji jak rozwiązywanie problemów, myślenie kreatywne. Zabawki wyprodukowane we Włoszech.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *