Kolejna propozycja na Dzień Dziecka skierowana jest dla dzieci 3+ oraz starszego rodzeństwa, rodzin. To fantastyczna gra manualna w ciekawym wydaniu od Viking Toys. Wystarczy nacisnąć na żabkę z odpowiednią siłą i wycelować! Zabawa gwarantowana! Zobaczcie sami!

20190518_194753-1024x767 Pomysł na prezent: GRA ŻABKI Z MATĄ 3+ od Viking Toys

Gra „Żabki” od „Vikings Toys” to bardzo ciekawa propozycja na Dzień Dziecka i nie tylko. Spodoba się zarówno dzieciom około 3 roku życia (a nawet młodszym pod nadzorem dorosłych), dzieciom  w wieku szkolnym czy rodzicom i dziadkom. Zdecydowanie możemy w żabki łączyć pokolenia lub pozwolić dzieciom grać samodzielnie. Zobaczcie sami jak prezentuje się gra:

W pudełku znajdziemy:

 • Matę do gry
 • Wiaderko wraz z przykrywką, która zbiera i magazynuje żabki w tracie gry oraz po rozgrywce
 • 16 żabek w 4 kolorach

Zasady gry:

Podstawowy wariant gdy w żabki zakłada zabawę w trafianie żabkami do wiaderka, które znajduje się na środku maty. W tym celu dzielimy się na 2-4 drużyny i dobieramy żabki. Ustawimy je w polu startowym, które znajduje się w narożniku maty. Żabkę należy z wyczuciem docisnąć i wycelować nią, aby trafiła do wiaderka.  Kto trafi największą ilością żabek do wiaderka w wyznaczonym czasie – wygrywa!

Zabawa rozwija:

 • Zdolności manualne, motorykę małą
 • Precyzję ruchu
 • Polaryzuje uwagę dziecka
 • Ćwiczy refleks
 • Trenuje spostrzeganie, percepcję odległości
 • Młodsze dzieci grupują żabki w kolory, ustawiają je według własnej fantazji, wrzucają je do wiaderka z odległości na macie
 • Pomaga liczyć w zakresie 1-16
 • Więzi rodzinne

Mata, która znajduje się w zestawie pozwala urozmaicić zabawę i rozwinąć dziecięcą wyobraźnię. Znajdują się na niej również wartości, które można wliczyć w wynik podczas rywalizacji.  Możecie np. dodawać punkty za pozycję na macie i w ten sposób obliczać wynik. Polecam bawić się zasadami i rodzajem rozgrywki. Spróbujcie np. wrzucać żabki do kubeczka mając zawiązane oczy!

Gra w żabki bardzo angażuje dzieci. Jest bardzo estetycznie wydana i przyciąga tematyką. Idealna do zabaw na podłodze, tarasie czy trawniku. Sprawdzi się również jako prezent na Dzień Dziecka czy urodziny.

Jeśli chcecie aktywnie spędzić czas z dzieckiem i zainwestować w radość i uśmiech na dziecięcej twarzy polecam grę w żabki. Za niewielkie pieniądze można naprawdę zaskoczyć malucha i wspólnie świetnie się bawić przez długie godziny.

20190518_194753-1024x767 Pomysł na prezent: GRA ŻABKI Z MATĄ 3+ od Viking Toys

Więcej propozycji na prezent od Viking Toys, które słyną z jakości wykonania znajdziecie np. TUTAJ oraz TUTAJ


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *