Trzy pomysły na prezent dla Babci i Dziadka. Gra, która pozwoli wszystkim domownikom przenieść się w przeszłość i odkryć ciekawe historie z życia rodziny. Zabawa, która łączy pokolenia! Dwa piękne pamiątkowe albumy wspomnień i kreatywne prezenty pełne uczuć. Pamiątkowy album oraz księga do spisywania wspomnień! Wyjątkowe prezenty dla ukochanych – od wnucząt oraz dzieci. Zobaczcie co kryją w środku.

wp-1606600822890 Pomysł na prezent dla Babci i Dziadka: GRA: Jak to wtedy było? Opowiedz mi, Dziadku, Ukochanej Babci.

Są takie chwile, momenty, kiedy chcemy naszym bliskim dać coś szczególnego. Dobrze wiem, jak bywa ciężko obdarować Babcię czy Dziadka. Mamy wszystko, nic nam nie trzeba… takie zdania padają bardzo często. Mam dla Was ciekawą propozycję, która łączy coś wyjątkowego: wspomnienia, wdzięczność, szacunek, uczucia oraz historię. Dzienniki, gra, księga wspomnień i sentencji: Jak to wtedy było? Opowiedz mi, Dziadku, Ukochanej Babci.

Jak to wtedy było?

wp-1606600822890 Pomysł na prezent dla Babci i Dziadka: GRA: Jak to wtedy było? Opowiedz mi, Dziadku, Ukochanej Babci.
qrf
 • 2-12 graczy
 • Od 6- 120 lat
 • Czas gry: 60-120 minut (w zależności od graczy)
 • Do kupienia TUTAJ
wp-1606600822890 Pomysł na prezent dla Babci i Dziadka: GRA: Jak to wtedy było? Opowiedz mi, Dziadku, Ukochanej Babci.

Wielkie zielone pudełko kryje w środku mnóstwo wspomnień. Jednak bez bliskich osób gra byłaby tylko zwykłą makulaturą. To właśnie wspomnienia, historie, osobiste opowieści sprawią, że gra nabierze kolorów, cele autorów staną się rzeczywistością itd. „Jak to wtedy było?” zaprasza do zabawy.  Gra to ogromna plansza, pionki i mnóstwo kart i pytań. Pytania oraz realistyczne (bardzo często nieco retro) karty odnoszą się do osobistych historii graczy. Skojarzenia, pytania, mają otworzyć Babcię, Dziadka i inne osoby z rodziny na wspomnienia. Tylko uważne słuchanie wspomnień daje prawo ruchu na planszy. Opowieści bowiem dobrze zrozumieć i zapamiętać. Będziemy mieli okazję sprawdzić się w odpowiedziach na osobiste oraz „przechodnich” pytaniach! Zwycięża grę osoba, która jako pierwsza dotrze do środka planszy.  

Zawartość pudełka:

 • Plansza do gry
 • Drewniane pionki
 • Karty retro ze zdjęciami
 • Karty pytań

Jak to wtedy było?

Opowiadanie historii oraz udzielanie odpowiedzi na pytania to bardzo ciekawa zabawa. Tak na prawdę w grze wygrana ma małe znaczenie. Tutaj liczy się wspólnie spędzony czas, wzajemne zainteresowanie, skupienie na sobie, poznawanie sekretnych i mało znanych opowieści. Właśnie te barwne, kolorowe, pełne szczegółów opowieści budują klimat gry. Pomagają go uzyskać retro karty. Na ich podstawie gracz opowiada historię.  Tutaj gra także stawia graczom wyzwanie. By faktycznie dobrze się bawić gracze muszą być otwarci na opowiadanie i słuchanie. Od bogactwa opowieści zależeć będzie stopień zainteresowania graczy zabawą. Gra ma olbrzymi potencjał. Pozwala graczom wczuć się w klimat wspomnień, rodzinną atmosferę (jak i koleżeńskie spotkanie). Gra łączy pokolenia i pozwala bliżej się poznać.  Minus – jest jeden. Wielkie pudełko, które można by zredukować o połowę. Za to prezentuje się bardzo okazale!

Opowiadajcie i odkrywajcie historie z  życia swojej rodziny!

Opowiedz mi Dziadku. Książka do przechowywania wspomnień

wp-1606600822890 Pomysł na prezent dla Babci i Dziadka: GRA: Jak to wtedy było? Opowiedz mi, Dziadku, Ukochanej Babci.

Wyjątkowy prezent dla każdego Dziadka. Pokaźna i elegancka księga.  To zarazem spore wyzwanie i zadanie skierowane do Dziadka. Twarda księga, gruby papier i pytania…

 • Jaki najpiękniejszy prezent dostałeś od swoich dzieci?
 • Co było dla Was najtrudniejsze, gdy dzieci były małe?
 • Opisz, proszę, jakąś ciekawą historię, którą przeżyłeś razem z babcią?
 • Jakie samochody jeździły za czasów Twojego dzieciństwa?
 • Za co najbardziej ceniłeś swoją mamę?
 • Pamiętasz jakieś przygody z babcią albo dziadkiem ze strony taty?

To tylko garstka z pytań zawartych w księdze. Ważne miejsce ma również drzewo genealogiczne rodziny. Wypełniona księga stanie się ważnym skarbem dla całej rodziny. Jej wypełnienie to także poważne zadanie. Starsze dzieci będą mogły pomóc Dziadkowi i np. zapisywać odpowiedzi na pytania. Ręczne wypisana przez Dziadka księga to również wspaniała pamiątka.

Książka została wzbogacona również o grafiki, wspomnienia, komentarze do dawnych sytuacji i dni.

Ukochanej Babci

wp-1606600822890 Pomysł na prezent dla Babci i Dziadka: GRA: Jak to wtedy było? Opowiedz mi, Dziadku, Ukochanej Babci.

Książka „Ukochanej babci” to książka, pomaga wyrazić uczucia do kochanej babci. Wspaniała pamiątka i symboliczny upominek, który chwyta za serce. Wyjątkowy prezent, który sprawi, że zarówno obdarowany jak i obdarowujący poczują się szczęśliwi. Zanim jednak wręczycie Babci książkę musicie dokończyć 24 zdania…

 • Podoba nam się, kiedy opowiadasz o….
 • Śmiejemy się, kiedy wspominasz, jak…
 • Chcielibyśmy wraz z Tobą…
 • Gdybyś miała magiczny pierścień, życzyłabyś sobie na przykład…
 • Życzymy Ci…

Podaruj Babci wyjątkową pamiątkę. Wspólnie z bliskimi zapiszcie to co łączy Was z Babcią, co jej zawdzięczacie, za co cenicie i kochacie. Symboliczny i piękny prezent. Pamiątkowe zapiski, namacalne uczucia ukryte w słowach. Całość została estetycznie wydana. Trwałe i grube kartki, kolory, grafiki , twarda oprawa. Książka „ukochanej Babci” to oryginalny prezent i czuła pamiątka.

Trzy wyjątkowe pamiątki, prezenty, zapisy wspomnień. Skierowane do Babci i Dziadka. Pomysł na prezent na wyjątkowe okazje: święta, Dni Babci i Dziadka. Warto podarować bliskim coś osobistego – ciepłe słowa, zainteresowanie, czas, odrobinę nas samych.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *