Zbliżają się Mikołajki i Święta Bożego Narodzenia. To czas rodzinny i pełen bliskości. Nieodłącznym elementem świąt są również prezenty. Jeśli chcecie znaleźć prezent dla przedszkolaka, który nie zawsze mówi czego chce podrzucam kilka pomysłów i rad czym kieruję się kupując prezenty dla małych dzieci. Pokaże Wam także wybór mikołajkowy dla naszych przedszkolaków: Koparkę Teama oraz zestaw Lisciani Barbie Sportowy styl. Zapraszam na post: pomysł na prezent GWIAZDKA 2021.

wp-1638599177346-1024x818 Pomysł na prezent: czym kierować się przy wyborze prezentów dla przedszkolaka?

Dzieci w wieku 2-6 lat mają tysiąc pomysłów na minutę. Bywają także bardzo krytyczne! Nie raz coś spadnie czy przewróci się, albo przez przypadek uszkodzi. Jakie prezenty wybrać, aby cieszyły, nie rozpadły się i były miłą pamiątką świąt? Czym się kierować przy wyborze prezentów?

 1. Zainteresowania dziecka
 2. Trwałość i jakość wykonania
 3. Zgodność z potrzebami rozwojowymi
 4. Stymulacja rozwoju dziecka
 5. Estetyka wykonania
 6. Cena
 1. Zainteresowania dziecka

Zacznę od tego, że już dużo wcześniej przyglądam się zainteresowaniom dzieci. Sprawdzam co je cieszy, czemu się przyglądają lub co aktualnie polaryzuje ich uwagę. Z zainteresowaniem także sprawdzam co sami mówią, pokazują, że chcieliby dostać. Całość zapisuje i w momencie wyboru mam już listę prezentów.

 • Trwałość i jakość wykonania

Nic nie jest wieczne, jednak bardzo zwracam uwagę na certyfikaty, które posiada produkt. Jakie materiały zostały użyte. Czy jest ekologiczne i podlega recyklingowi w przyszłości. Czy zabawka przetrwa zabawy do których jest przeznaczona? Czy nie jest wadliwa?

 • Zgodność z potrzebami rozwojowymi
 • Stymulacja rozwoju dziecka

Punkt 3 i 4 cenię najbardziej! Główne potrzeby rozwojowe, które przy wyborze prezentu analizuje opierają się na:

–  sferze rozwoju fizycznego (motoryki małej, motoryki dużej, lateralizacji),

–  zakresie rozwoju procesów poznawczych, takich jak: percepcja wzrokowa, spostrzeganie słuchowe, myślenie, mowa, koncentracja uwagi, pamięć

–  zakresie rozwoju emocjonalno – motywacyjnego,

–  zakresie rozwoju społecznego.

Zabawka powinna stymulować sfery rozwoju! Stawiać przed dzieckiem wyzwanie i wspierać w jego osiąganiu.

 • Estetyka wykonania

Jestem osobą o dużej dbałości o szczegóły i estetykę wykonania. Ważne, aby prezent był ładnie zapakowany, prezentował się bardzo atrakcyjnie. Pudełko ma tutaj duże znaczenie.

 • Cena

Ile za co – to także ma spore znaczenie. Jeśli macie możliwość zrzutek – polecam najbardziej kupować duże prezenty niż kilak malutkich od każdego. Na Mikołajki wybieramy drobne upominki. Ważne, aby dzieci nie kojarzyły świąt z prezentami wyłącznie. Balans ceny i jakości oraz pozostałych aspektów jest kluczowy!

Teraz czas na przegląd wyborów, których dokonałam na Mikołajki:

TEAMA KOPARKA to pojazd wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego i metalu. To połączenie to także ciekawostka manulana. Bardzo realistyczne! Model wykonany jest w skali 1:48. Co szczególnie ważne, koparka posiada wiele płaszczyzn ruchu. Wysoka jakość wykonania sprawią wiele radości małym kolekcjonerom i miłośnikom motoryzacji. Zabawka zapakowana w estetyczne opakowanie typu „window-box”. Zalecany wiek dziecka 3+. Śmiało możecie koparkę zabrać na spacer, do piaskownicy czy na plażę. Bez wątpienia sprawi wiele radości dziecku. Do tego bardzo atrakcyjna cena!

Lisciani Barbie Sportowy styl

Coś dla wielbicielek lalek Barbie. Jeśli tak jak my macie ogrom lalek to na pewno spodoba Wam się alternatywa w klimacie Barbie. Zestaw zaprasza do zabawy. Jaki jest Twój ulubiony sport? Surfing, taniec, czy gimnastyka? Z tą grą możesz świetnie się bawić, ubierając Barbie w odpowiedni strój. W opakowaniu znajduje się Pamiętnik Kreacji z wieloma pomysłami na ubiór i kreatywne aktywności, naklejki, stroje do wycięcia i naklejenia na Barbie, szablony z konturami Barbie, 6 pisaków o doskonałej jakości, które sprawią, że Twój pamiętnik będzie wyjątkowy oraz ilustrowana broszurka z instrukcjami. Do zestawu dołączony jest metalowy i bardzo solidny bidon z karabińczykiem – super do zabrania na spacer, wycieczkę, na sportowe zmagania! Całość prezentuje się bardzo okazale przez spory i kolorowy karton! Wasz przedszkolak będzie bardzo zadowolony!

Spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia! Już 6 grudnia Mikołajki – radosny czas obdarowywania najmłodszych! Ja sama cieszę się na tą perspektywę.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *