Mamo, Tato – kup mi pieska! Nie zawsze jest to możliwe.  Z pomocą przychodzi pomysł na prezent: Cry Pets. Milutka przytulanka, a zarazem interaktywny piesek oraz zestaw akcesoriów weterynaryjnych. Piesek płacze prawdziwymi łzami. Trzeba je wytrzeć i zaopiekować się słodkim zwierzątkiem. Cry Pets to skarbnica pomysłów na zabawę symboliczną: lekcja empatii, nauka zawodu weterynarza czy lekarza i miękka przytulanka oraz zabawkowy przyjaciel z czterema łapami. Zdecydowanie dobry pomysł na prezent!

CRY PETS

Cry Pets to linia funkcyjnych zabawek. Jej bohaterami są pieski, których wielkie oczka płaczą prawdziwymi łzami. Zestawy w zależności od wybranej opcji wyposażone są w różne akcesoria jak: chusteczka do ocierania łez, stetoskop, termometr i strzykawka. Cry Pets to zabawka, która łączy w sobie zalety delikatności, słodkiej i miękkiej maskotki oraz zabawy tematycznej.

Piesek potrafi płakać prawdziwymi łzami. To okazja, aby dziecko wcieliło się w role opiekuna czy weterynarza. Zadaniem opiekuna jest oczywiście otarcie łez, zbadanie i opieka nad zwierzęciem.

Zabawka z pieskiem który płacze prawdziwymi łzami i wymaga opieki weterynarza. W czasie zabawy dziecko wcieli się w role weterynarza za pomocą medycznych akcesoriów takich jak chusteczka wielokrotnego użytku, stetoskop, termometr i strzykawka (oraz butelka do karmienia).

Prawdziwe łzy pochodzą oczywiście z wody w butelce. Dziecko może samodzielnie karmić pluszaka butelką wypełnioną wodą. Aby uruchomić funkcję płaczu należy nacisnąć na lewą łapkę – po jej naciśnięciu z oczu maskotki zaczną płynąć łzy. Spowoduje to jednak potok łez u pieska. Wielkie oczy wypełnią się łzami a dziecko ruszy z pomocą. Wysoka jakość pluszu oraz miękkość sprawia również, że piesek jest cudowną przytulanką. Docenią go zarówno dziewczynki jak i chłopcy.

Zabawa „na niby”/ zabawa symboliczna

Dzieci uwielbiają wchodzić w role, odgrywać w zabawie sytuacje z żucia czy po prostu opiekować się młodszymi, zwierzętami i potrzebującymi pomocy. Zabawa „na niby” to także naturalna forma działalności dziecka w wieku przedszkolnym.

„Dzieciństwo jest okresem, w którym zabawa rozwija się z niepohamowaną bujnością. I chyba dzięki niej większość ludzi uważa własne dzieciństwo za najmilszy okres w swoim życiu. Jest to wszakże okres nie tylko najprzyjemniejszy, ale i najważniejszy w życiu, od jego bowiem długości i wykorzystania zależy w znacznym stopniu rozwój jednostki.“


W. Okoo, ,,Zabawa a rzeczywistość”, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, Warszawa 1987

Zabawa symboliczna, jest związana z przyjęciem przez dziecko roli i odgrywaniu ustalonych zasad czy scenariuszy. Treści zabawy oraz stopień wejścia w role czy scenariusz zależy od wieku dziecka. Już 2,5-3 letnie dziecko zaczyna bawić się „na niby”. Zabawa tematyczna dominuje w okresie od 3 do 6-7 lat. Jest spontaniczna, związana z sytuacjami z życia. Dzieci silnie wchodzą w „rolę”. Zabawa tematyczna to olbrzymie bogactwo przeżyć, doświadczeń, rozwój pamięci, wyobraźni, nauka świata i poznawanie samego siebie. Jest to także okazja do poznawania ról społecznych jak np. zawodu lekarza czy weterynarza.  Fikcyjny świat wydarzeń i pełnionych ról społecznych pomaga dziecku również poznać i opanować rzeczywistość emocjonalnie i funkcjonalnie. Dziewczynka czy chłopiec mogą być i mieć to czego zapragną, co ich ciekawi lub jest niedostępne. Jest to okazja do spełniania pragnień czy marzeń dziecięcych.

wp-1605648567357-1024x1024 Pomysł na prezent: Cry Pets Chory Funkcyjny Piesek u Weterynarza 3+
rhdr

Cry Pets to okazja do wejścia w role opiekuna, lekarza czy weterynarza. Opieka nad zwierzęciem uczy empatii, obowiązkowości itp. Tworzenie scenariusza zabawy rozwija wyobraźnię czy rozwija dziecko językowo.  Zabawa akcesoriami medycznymi pomaga także oswoić się z wizytą u lekarza oraz procedurami medycznymi.  Przytulanka jest także miła i miękka. Do przytulania i opieki przez dziecko.  Stanowić może substytut prawdziwego zwierzęcia w sytuacji kiedy nie ma możliwości posiadania prawdziwego psa. Zestaw jest wykonany z dużą dbałością o szczegóły oraz w zachowaniu estetyki i trwałości elementów. Opakowanie to solidne pudełko z cieszącym oko i serduszko pieskiem. Zdecydowanie skradnie dziecięce serce.

Cry Pets to milutki i bardzo zmartwiony piesek, którego wielkie oczka płaczą. Pogrzeje opieki , przytulenia i zainteresowania. Zabawa symboliczna, które stanowi bogactwo rozwoju dziecka w wieku przedszkolnym! Ciekawy pomysł na prezent i ukochana przytulanka dla chłopca i dziewczynki w wieku 3-6 lat.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *