6 grudnia –czas na pomysł na prezent! A gdyby tak podarować dziecku odrobinę kosmicznych widoków? Tak! Puzzle, które mogą wspomagać dziecięcą kreatywność? Bez sztywnego wzoru i z drewnianych kostek, których ułożenie zależy od wyboru układającego! Creative Puzzle od Ludattica dedykowane są dzieciom w wieku 2-5 lat. Zobaczcie co o nich sądzę!

20191106_1410571058143205-768x1024 Pomysł na prezent: Creative Puzzle – kosmiczne puzzle od Ludattica 2-5+

Puzzle inne niż wszystkie. Zdecydowanie przyciągają wzrok i intrygują. Do tego, że postanowiłam je przetestować. Dotychczas wszystkie posiadane puzzle charakteryzowały się wzorem, który należy obserwować i odtworzyć. Zdecydowanie jest to świetne ćwiczenie manualne dla dziecka, tak ważne np. w ćwiczeniu umiejętności prawidłowego chwytania czy później pisania.  Tylko czy puzzle pozwalają na rozwijanie dziecięcej kreatywności? Niekoniecznie… Chyba, że są to kreatywne puzzle!

  • Creative Puzzle od Ludattica
  • Wymiary:31×42 cm
  • Ilość elementów: 49 kostek, ramka do układania
  • Materiał: drewno
  • Do kupienia TUTAJ
20191106_1410571058143205-768x1024 Pomysł na prezent: Creative Puzzle – kosmiczne puzzle od Ludattica 2-5+

Drewniane puzzle to aż 49 drewnianych kostek. Wykonane z drewna – solidne, trwałe i całkowicie bezpieczne. Dziecko ma w rękach materiał sensoryczny, czuje jego ciężar i strukturę, obserwuje kolor. Zdecydowanie cenię drewno w zabawkach dla dzieci.

Zabawa z puzzlami to łączenie pasujących kwadratowych elementów. Dziecko ma do dyspozycji ramkę, która zawiera także tło (drewniane). To pole do układania elementów.  To jak zostanie zapełnione tło i ramka zależy od dziecka.  Możliwości jest bardzo dużo. To zdecydowanie pobudza dziecięcą wyobraźnie i zachęca do wielokrotnego układania elementów.

Tematyka kosmosu to także ogromny obszar do eksploracji. Rozmowa o planetach, kosmonautach, gwiazdach itd. Kosmos pobudza wyobraźnie i stanowi bardzo ważny temat dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Podsumowując:

Kosmiczne Puzzle od Ludattica to ciekawy pomysł na prezent dla dziecka w wieku 2-5 lat. Rozwijają wyobraźnie, pozwalają na trening manualny oraz zachęcają do poznawania kosmosu. Wykonane z drewna – są trwałe i sensoryczne. Świetny pomysł na prezent!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *