Pierwszy dzień maluszka w przedszkolu to ważne wydarzenie dla całej rodziny. Jak się do niego przygotować? Co może dziecko czekać w przedszkolu oraz jak obniżyć lęk związany z nowym miejscem. Nowość wydawnicza od Naszej Księgarni pomaga odnaleźć odpowiedni na te pytania. Feluś i Gucio idą do przedszkola –a my razem z nimi.

IMG_20180218_100506_270-300x300 Jak pomóc dziecku pójść do przedszkola : Felus i Gucio idą do przedszkola.

Feluś i Gucio idą do przedszkola

Katarzyna Kozłowska

oprawa: twarda

ilustrator: Marianna Schoett

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

liczba stron: 40

 

Bohater książki ma trzy lata i pierwszy raz idzie do przedszkola. To niezwykły dzień do którego przygotowywał się z rodziną. Na 40 stronach przepięknie ilustrowanej historii dowiadujemy się o losach chłopczyka i jego kompana – misia Gucia. Dowiemy się jak wygląda przedszkole oraz jak wygląda standardowy dzień w przedszkolu i główne święta. Sprawdzimy czy chłopczyk pije z butelki i je sztućcami, co należy robić w łazience, jakie zajęcia odbywają się w przedszkolu oraz gdzie wybrał się  na wycieczkę.  Co zrobić w sytuacjach smutku, spowodowanych tęsknotą czy dokuczaniem – bohater wie, że zawsze  może liczyć na pomoc Pani i towarzystwo Gucia.

IMG_20180218_100506_270-300x300 Jak pomóc dziecku pójść do przedszkola : Felus i Gucio idą do przedszkola. IMG_20180218_100506_270-300x300 Jak pomóc dziecku pójść do przedszkola : Felus i Gucio idą do przedszkola. IMG_20180218_100506_270-300x300 Jak pomóc dziecku pójść do przedszkola : Felus i Gucio idą do przedszkola.

Pierwsze dni w przedszkolu.

Niezbędne przygotowanie dla malucha przed pójściem do przedszkola oraz wsparcie w adaptacji do tak wielkiej zmiany. Książka zawiera sporo ważnych rad dla całej rodziny. Dowiadujemy się z niej jak pomóc dziecku przejść adaptacje i wejść w rolę przedszkolaka , m.in.

  1. Zróbcie wspólne zakupy wyprawki
  2. Emocje rodziców odczuwane są przez dziecko – kontrolujcie je
  3. Samoobsługa to ważny składnik dobrego dnia w przedszkolu. Należy jej uczyć od najmłodszych lat.
  4. Rolą rodzica jest wsparcie dziecka w utrzymywanie kontaktów z rówieśnikami.

Przyjazne ilustracje oraz przebieg wydarzeń pomagają dziecku zrozumieć zmianę i się do niej przygotować. Książka stanowi też pretekst do rozmowy z dzieckiem o emocjach, pytaniach i wątpliwościach związanych z pójściem do przedszkola. Wydanie w formie grubej książki o sztywnych kartkach – przetrwa nawet najbardziej niesfornego czytelnika. Książka została bardzo ładnie wydana i przepięknie zilustrowana.

Ogromy plus za pokazanie na przykładzie bohatera sytuacji trudnych dla dziecka i emocji im towarzyszących. Bohater doświadcza dokuczania ze strony rówieśników czy tęsknoty za domem, a autorka książki pokazuje jak Feluś sobie z tymi sytuacjami poradził.

Książka pomaga pokonać smutek, pokazuje czego dziecko może spodziewać się i na co przygotować będąc debiutantem w roli przedszkolaka. Dzięki Felkowi i Guciowi Wasze dziecko będzie przygotowane do pójścia do przedszkola.

Do kupienia TUTAJ


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

1 komentarz

Dusia i Psinek-Świnek. Pierwszy dzień w przedszkolu - Psycholog i Coach - Anna Kamyszek-Cieślarczyk · 16 kwietnia 2018 o 10:00

[…] Inna książka, która ułatwia adaptacje w przedszkolu – TUTAJ. […]

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *