„Polacy pod tęczową flagą” to książka wypełniona po brzegi historiami tęczowych Polaków i Polek. To szczere rozmowy o życiu, rodzinach i ważnych dla nich tematach. Książka pokazuje również, co zmieniło się w Polsce w ciągu ostatnich lat w postrzeganiu osób nieheteroseksualnych w Polsce. przekazanie 1% dochodu ze sprzedaży książki na wsparcie osób LGBT+
![[Tags] wp-1637817354227-768x1024 Polacy pod tęczową flagą. Konieczyńska Anna. Wydawnictwo ZNAK, 2021](https://i0.wp.com/psychologicoach.pl/wp-content/uploads/2021/11/wp-1637817354227.jpg?resize=750%2C1000)
- Tytuł: Polacy pod tęczową flagą
- Tytuł oryginalny: Polacy pod tęczową flagą
- Autor: Konieczyńska Anna
- Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
- Język wydania: polski
- Język oryginału: polski
- Liczba stron: 352
- Do kupienia TUTAJ
Ludzie, nie ideologia.
Książka, która opowiada osobiste historie osób związanych ze środowiskiem LGBT+ w Polsce. To zebranie w jednym miejscu 13 historii, które łączą nie tylko barwy tęczy a co najważniejsze wspólne marzenia i nieustająca determinacja w ich osiąganiu.
Temat społeczności LGBT+ od wielu lat jest w czołówce tematów społecznych. Chociaż władza w Polsce nie chce o nim mówić głośno i spycha go do podziemia. Jednak życie obywateli Polskich daleko odbiega od założeń włady. Co roku odbywają się parady równości, a kolejne znane i lubiane osoby robią coming outy. Mogłoby się wydawać, że świadomość społeczna dotycząca osób LGBT+ jest duża. Tak więc społeczność LGBT+ nie jest nieistniejącą ideologią.
![[Tags] wp-1637817354227-768x1024 Polacy pod tęczową flagą. Konieczyńska Anna. Wydawnictwo ZNAK, 2021](https://i0.wp.com/psychologicoach.pl/wp-content/uploads/2021/11/wp-1637817354205.jpg?resize=750%2C608)
- Andrzej Szwan ma osiemdziesiąt trzy lata, pamięta jeszcze drugą wojnę światową i powstanie warszawskie. W latach sześćdziesiątych poznał swoją pierwszą miłość, a dziś podbija estrady jako Lulla La Polaca, najstarsza w Polsce drag queen.
- Ewelina i Kasia są parą od prawie dziesięciu lat. Od trzech razem z ich córką Amelią i psem Moką tworzą szczęśliwą, tęczową rodzinę.
- Bartek ma siedem lat i jest transpłciowym chłopcem. Jego mama Dorota od kilku lat walczy o szczęście swojego syna i innych dzieci LGBT+ w Polsce.
Anna Konieczyńska zebrała wyjątkowe historie tęczowych Polek i Polaków. Nie łątwe, nie przyjemne i miłe opowieści. Osoby, z którymi rozmawia, szczerze opowiadają o swoim życiu, rodzinach i tematach, które są dla nich ważne. Często pokazują trudności i obszary, które cały czas nie pozwalają na spokoje życie w prawdzie. Macie pojecie jak wiele jest homofobii na polskiej ulicy? Autorka zawarła w swojej publikacji statystyki, porażające statystyki. Dają mocno do myślenia np. większość nastolatków identyfikujących się jako osoby nieheteronormatywne nie ujawnia się przed rodziną w strachu przed odrzuceniem, ponad 65% osób LGBT+ miało myśli samobójcze.
Wśród bohaterek i bohaterów znajdują się znane osoby LGBT+, m.in. Mike Urbaniak, Bart Staszewski czy Areta Szpura.
Na ostatnich stronach książki znajdziemy wykaz organizacji, osób prywatnych, lekarzy i lekarek, psychologów i psycholożek, u których wsparcia, pomocy szukać mogą osoby LGBT+. Wydawnictwo ZNAK zdecydowało o przekazaniu 1% dochodu ze sprzedaży książki na wsparcie osób LGBT+. Książka, która otwiera oczy na życie osób nieheteroseksualnych w Polsce.
0 komentarzy