„Polacy pod tęczową flagą” to książka wypełniona po brzegi historiami tęczowych Polaków i Polek. To szczere rozmowy o życiu, rodzinach i ważnych dla nich tematach. Książka pokazuje również, co zmieniło się w Polsce w ciągu ostatnich lat w postrzeganiu osób nieheteroseksualnych w Polsce. przekazanie 1% dochodu ze sprzedaży książki na wsparcie osób LGBT+

wp-1637817354227-768x1024 Polacy pod tęczową flagą. Konieczyńska Anna. Wydawnictwo ZNAK, 2021
 • Tytuł: Polacy pod tęczową flagą
 • Tytuł oryginalny: Polacy pod tęczową flagą
 • Autor: Konieczyńska Anna
 • Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
 • Język wydania: polski
 • Język oryginału:  polski
 • Liczba stron: 352
 • Do kupienia TUTAJ

Ludzie, nie ideologia.

Książka, która opowiada osobiste historie osób związanych ze środowiskiem LGBT+ w Polsce. To zebranie w jednym miejscu 13 historii, które łączą nie tylko barwy tęczy a co najważniejsze wspólne marzenia i nieustająca determinacja w ich osiąganiu.

Temat społeczności LGBT+ od wielu lat jest w czołówce tematów społecznych. Chociaż władza w Polsce nie chce o nim mówić głośno i spycha go do podziemia. Jednak życie obywateli Polskich daleko odbiega od założeń włady. Co roku odbywają się parady równości, a kolejne znane i lubiane osoby robią coming outy. Mogłoby się wydawać, że świadomość społeczna dotycząca osób LGBT+ jest duża. Tak więc społeczność LGBT+ nie jest nieistniejącą ideologią.

wp-1637817354227-768x1024 Polacy pod tęczową flagą. Konieczyńska Anna. Wydawnictwo ZNAK, 2021
 • Andrzej Szwan ma osiemdziesiąt trzy lata, pamięta jeszcze drugą wojnę światową i powstanie warszawskie. W latach sześćdziesiątych poznał swoją pierwszą miłość, a dziś podbija estrady jako Lulla La Polaca, najstarsza w Polsce drag queen.
 • Ewelina i Kasia są parą od prawie dziesięciu lat. Od trzech razem z ich córką Amelią i psem Moką tworzą szczęśliwą, tęczową rodzinę.
 • Bartek ma siedem lat i jest transpłciowym chłopcem. Jego mama Dorota od kilku lat walczy o szczęście swojego syna i innych dzieci LGBT+ w Polsce.

Anna Konieczyńska zebrała wyjątkowe historie tęczowych Polek i Polaków. Nie łątwe, nie przyjemne i miłe opowieści. Osoby, z którymi rozmawia, szczerze opowiadają o swoim życiu, rodzinach i tematach, które są dla nich ważne. Często pokazują trudności i obszary, które cały czas nie pozwalają na spokoje życie w prawdzie. Macie pojecie jak wiele jest homofobii na polskiej ulicy? Autorka zawarła w swojej publikacji statystyki, porażające statystyki. Dają mocno do myślenia np. większość nastolatków identyfikujących się jako osoby nieheteronormatywne nie ujawnia się przed rodziną w strachu przed odrzuceniem, ponad 65% osób LGBT+ miało myśli samobójcze.

Wśród bohaterek i bohaterów znajdują się znane osoby LGBT+, m.in. Mike Urbaniak, Bart Staszewski czy Areta Szpura.

Na ostatnich stronach książki znajdziemy wykaz organizacji, osób prywatnych, lekarzy i lekarek, psychologów i psycholożek, u których wsparcia, pomocy szukać mogą osoby LGBT+. Wydawnictwo ZNAK zdecydowało o przekazaniu 1% dochodu ze sprzedaży książki na wsparcie osób LGBT+. Książka, która otwiera oczy na życie osób nieheteroseksualnych w Polsce.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: