Uwielbiam naturę! Razem z dziećmi podążamy jej śladami i obserwujemy  co w trawie piszczy. A znajdować tam się może wiele ciekawych stworzeń. Razem z Akademią Mądrego Dziecka będziemy dziś obserwować pająki i pszczoły! Zabieramy Was w podróż z nami! A będzie się działo!

wp-1650780584543-1024x647 Pokochaj naturę - Pszczoły i Pająki. Akademia Mądrego Dziecka. Wiosna 2022

Pająki i Pszczoły – skarby natury.

Dzieci,  aby poznać świat muszą go doświadczać. Akademia Mądrego Dziecka zaprasza na spotkanie z pszczołami i pająkami – dosłownie możemy dotykać i poznawać zmysłowo świat tych ciekawych zwierzaków. Wszystko, aby pokochać naturę!  Natura bowiem kocha dzieci i nawet jeśli dorośli boją się pająków to nie muszą przenosić swoich leków na pociechy. Seria kartonowych książek dla najmłodszych zachęca dzieci do poznania świata pająków i pszczółek. I to w bardzo atrakcyjnej formie. Będziemy bowiem dotykać interaktywnych elementów, które wprowadzone w ruch sprawią, że zabawa i nauka się spotkają. Dzieci mają bowiem za zadanie kręcić, przesuwać ruchome elementy na kartonowych stronach. Będziemy np.oglądać ul od środka, obserwować narodziny pszczół czy przesuwać płatki kwiatów z których pszczoły zbierają pyłek. Pajączki za to fruwają na wietrze, snują sieci i kręcą się po nich. Dokładnie widzimy jakie mają nogi, gdzie możemy je spotkać oraz jakie bywają rodzaje pająków spotykanych w  Polsce.

wp-1650780584543-1024x647 Pokochaj naturę - Pszczoły i Pająki. Akademia Mądrego Dziecka. Wiosna 2022

Ilustracjom oraz przesuwanym elementom towarzyszą również opisy. To element edukacyjny, który przeczyta dziecku dorosły. Będzie to materiał do poznania zwyczajów i zachowań pszczół i pająków. Bardzo udany – bo zawiera dużo informacji na małej ilości tekstu. Materiał także pokazuje jak ważne jest dbanie o pszczoły i pająki. Nie należy bowiem ich niszczyć czy niepokoić. Dbając o zwierzątka bowiem dbamy o przyszłość naszej planety. A wiecie jakie kwiatki najlepiej posadzić w ogrodzie lub na parapecie, aby pszczółki do was przyleciały? Z Akademią Mądrego dziecka nie będziecie mieć wątpliwości!

wp-1650780584543-1024x647 Pokochaj naturę - Pszczoły i Pająki. Akademia Mądrego Dziecka. Wiosna 2022

Serdecznie polecam seria kartonowych książek dla najmłodszych. Dedykowana jest dzieciom 1-3 lata i zdecydowanie pasuje do tej grupy wiekowej. Dzieciom będzie trzeba pomóc prawidłowo obracać otwory – bo nie jest to oczywiste dla 2-latka. Jednak nie sprawi po demonstracji to dziecku większych trudności. Serdecznie polecam serie Pokochaj Naturę od Akademii Mądrego Dziecka!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: