Bajeczna powieść, która zostaje z czytelnikiem na całe życie. Piękna, tajemnicza i znakomicie napisana opowieść w której dorastający chłopiec przeżywa niezwykłą przygodę i spełnia marzenia. Piękna oprawa graficzna, niezwykle dobrze napisana fabuła i mistrzostwo gry słów sprawia, że to idealny pomysł na prezent i książka, którą powinien przeczytać każdy! Podróż na koniec świata. Nicholas Gannon – zapraszam na recenzję.

20181107_1829331524757243-225x300 Podróż na koniec świata. Nicholas Gannon. Debit 2018.  Magiczna podróż w zapierającym dech w piersiach wydaniu!

  • Podróż na koniec świata
  • Tytuł    Podróż na koniec świata
  • Tytuł oryginalny The Doldrums
  • Autor   Nicholas Gannon
  • Tłumacz Maria Grabska-Ryńska
  • Liczba stron      352
  • Oprawa twarda
  • Do kupienia TUTAJ

Ostrzegam – to książka, która nie pozwala oderwać od siebie oczu. Jedna z tych powieści, które czytają się same, a każda kolejna strona to nowe sytuacje, tajemnice momenty i piękne metafory spełniania marzeń i dorastania do wielkich rzeczy.

Archer B. Helmsley wychował się w domu pełnym pamiątek z licznych podróży babci i dziadka – słynnych odkrywców. Chłopiec nie zna jednak dziadków a do domu rodzinnego dotarła informacja o ich zaginięciu na górze lodowej. Pełna niepokoju mama nie pozwala chłopcu wychodzić z domu. Obawia się, że jej syn nie zostanie cenionym prawnikiem a pójdzie w strony dziadków. Słusznie, bowiem Archer, podobnie jak dziadkowie, także łaknie przygód i marzy o mrożących krew w żyłach wyprawach.  Chłopiec wspólnie z niezwykłymi przyjaciółmi tworzy tajemniczy plan. Już wkrótce wyrwą się w świat ze swego sennego miasteczka! Nie wszystko jednak idzie zgodnie z planem!

 

Jaka przygoda czeka naszych bohaterów? I czy to możliwe, że mimo upływu lat, dziadkowie Archera, Ralf i Rahela Helmsley nadal żyją?

 

„Dość bezczynnego siedzenia! Znajdzie sposób, żeby uciec  z domu

przy ulicy Wierzbowej i przeżyć własną przygodę.

Po prostu musi.W końcu jest Helmsleyem,

a to coś znaczy!

On, Archer, sprosta legendzie Helmsleyów- może nawet ją wskrzesi.

Dokona czynów, z których dziadkowie byliby dumni.”

20181107_1829331524757243-225x300 Podróż na koniec świata. Nicholas Gannon. Debit 2018.  Magiczna podróż w zapierającym dech w piersiach wydaniu!

„Podróży na koniec świata” to magiczny wehikuł czasu. Powieść pozwala przenieść się w czasie i miejscu. Podczas lektury przygód Archera sami czujemy się jak dorastająca młodzież, która marzy o spełnianiu pragnień i realizacji niezwykłych rzeczy! Opowieść odsłania dziecięce marzenia oraz emocje. To także inne spojrzenie na stereotyp chłopca – który na kartach powieści przyznaje się do strachu. Książka bardzo dużo mówi o akceptacji, budowaniu zdrowej pewności siebie, kontroli emocjonalnej. Zachęca dzieci do współpracy, budowania trwałych relacji, czytania książek i spełniania marzeń.

Ilustracje zapierają dech w piersiach. Misternie przygotowane, dokładne, klimatyczne i bardzo budujące klimat powieści. Autorem grafik jest sam autor powieści! Niezwykły talent! Śpieszcie się – niebawem na pewno ukaże się kolejna część „Podróży na koniec świata”!

Doskonały pomysł na prezent dla dzieci 10-18 letnich i starszych.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *