Podniebna pieśń to magiczna powieść dla nastolatków. Pełna przygód, których akacja rozgrywa się w magicznej krainie Erkenwald. Pełna dzikiej przyrody i skuta lodem kraina w której trudno dostrzec ludzi. Dorośli są więzieni przez okrutną Królową Lodu. Kobieta chce zyskać nieśmiertelność. Eski i Flint mają za cel zmienić losy krainy. Piękna i niezwykle mądra powieść, która przenosi nas w dalekie krainy i pozwala odnaleźć niezwykłe skarby w nas samych.

20190124_1836311179702974-768x1024 Podniebna pieśń. Magiczna podróż po lodowatej krainie przygód i wyzwań. WILGA 2019
  • Tytuł:     Podniebna pieśń
  • Autor:   Elphinstone Abi
  • Tłumaczenie:      Stefańczyk Agnieszka
  • Wydawnictwo: Wydawnictwo Wilga
  • Do  kupienia TUTAJ

Erkenwald to miejsce w którym wieloryby prześlizgują się między górami lodowymi, wilki polują w tundrze, a niedźwiedzie polarne wędrują po lodowcach. Niestety okrutna Królowa Lodu chce zrealizować swój plan i pojmać wszystkich dorosłych, aby stać się nieśmiertelną.

Młody bohater wyrusza w trudną podróż, aby uwolnić swoją matkę pojmaną przez Królową. Flint  staje na wysokości zadania. Jego najlepszym przyjacielem jest mały lisek o imieniu Kamyczek. W pełną przygód, lecz dość zawiłą i niebezpieczną podróż, wyrusza z nimi także młodsza siostra – Blu. Na szczęście młodzi podejmują trud walki i dialogu. Chcą stawić czoła okrutnej Królowej, zjednoczyć zwaśnione plemiona i odnaleźć mityczny róg należący do jednego z Bogów Nieba i wymyślić sposób, jak zagrać na rogu… z gwiazd. Czy zdołają uwolnić dorosłych, pokonać królową i sprawić, że w krainie zapanuje pokój i przyjaźń?!

Magiczna opowieść jest nośnikiem bardzo ważnych wartości. To opowieść o podejmowaniu trudu i pokonywania trudności, wyzwań oraz podejmowaniu dojrzałych decyzji. Uświadamia jak ważne jest dążenie do celu oraz pokonywanie trudności, które spotkamy na pewno na swojej drodze. Jest to również zaproszenie do podążania za magią (w którą należy wierzyć). To również opowieść, która uświadamia nam co tak na prawdę jest ważne w naszym życiu i jakimi wartościami chcemy się kierować.  Młodzież może dowiedzieć się z kart powieści jak zyskać przyjaciół i wrogów. Podejmując samodzielnie wybór, która ścieżką chce podążać. Wszystko w wielkich emocjach i na skraju życia i śmierci. Bisko tematyki powieści o Narnii czy Królowej Śniegu.

Fabuła opowieści jest bardzo dynamiczna. Wprost zasysa nas od pierwszych słów i pokazuje jak wygląda życie bohaterów. To niezwykle emocjonująca opowieść o walce ze złem. Powiększona czcionka oraz duża ilość dialogów oraz okładka ze skrzydełkami (zakładkami) ułatwia młodym ludziom czytanie.

Podniebna pieśń to powieść i magicznym klimatem i pełna wartości fabuła dla młodzieży i dorosłych. Pełna niesamowitych wydarzeń i wielobarwnych bohaterów oraz opisu niezwykłej przyrody i krainy Erkenwald. Sporo emocji towarzyszy czytelnikowi do ostatnich słów w powieści. Dodaje pewności siebie i pokazuje jakimi wartościami warto kierować się w nastoletnim i dorosłym życiu.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: