Każdy z Nas ma nazwisko! Bywają bardzo ciekawe, inne standardowe i popularne a jeszcze inne zabawne i zagadkowe. Bywa, że je lubisz a czasami przeciwnie. Skąd mamy nazwiska i co one oznaczają? Czy to prawda, że opowiadają historie naszych przodków? A co brzmi, dźwięczy, bawi, intryguje lub domaga się odkrycia w twoim nazwisku? Chomicz, Sznajder, Rykała i Palimąka już wiedzą! A ty?      

wp-1643048611133-768x1024 Podbipięta, czyli co się kryje w nazwiskach - Michał Rusinek. Wydawictwo Znak

Podbipięta, czyli co się kryje w nazwiskach

Liczba stron: 56
Wydawnictwo: Znak emotikon
Format: 240x274mm
Cena katalogowa: 44,99 zł
Rok wydania: 2022

Dobrze, że to czytasz! Opowiem Ci dzisiaj o naszych nazwiskach! A dokładnie zrobi to w swojej najnowszej książce Michał Rusinek.  Autor wykonał solidną pracę, aby pokazać i wyjaśnić o co chodzi z nazwiskami. Razem z nim wyruszamy w podroż po znaczeniu wielu ważnych, popularnych i wybranych przez autora nazwisk!

wp-1643048611133-768x1024 Podbipięta, czyli co się kryje w nazwiskach - Michał Rusinek. Wydawictwo ZnakCzy wiesz, że w NAZWISKACH drzemią historie, które mówią wiele o naszych przodkach?

• Kto z nas miał w rodzinie Czecha, a kto piekarza nieudacznika?
• Czyj prapradziad był kowalem, a czyj – sołtysem?
• Jaki ród zapoczątkował przystojniak?
• Kto może podejrzewać swojego przodka o przydeptywanie innym butów?
• A kto być może ma przodków o niezwykle wybuchowej naturze?

By odczytać te historie, potrzeba trochę wiedzy, bo nazwiska bywają też… zagadkowe, nietypowe lub mylące.Wiedzę tę w Podbipięcie przedstawia dzieciom Michał Rusinek, niestrudzony detektyw językowy, ilustracje zmalowała zaś Joanna Rusinek. Jak można wnioskować po nazwisku, przodek autora i ilustratorki (czyżby wspólny?), pochodził z Rusi (czyli z terenów dzisiejszej Rosji, Ukrainy lub Białorusi). Jesteście ciekawi skąd pochodzi Wasze nazwisko? Odpowiedź może znajdować się w książce jak i da Wam w przeciwnym przypadku wiedzę jak dotrzeć do znaczenia. Nazwisk w Polsce są bowiem tysiące! Dobrze znać swoje pochodzenie jak i językowo zainteresować się polskimi słowami, które zakryte są w naszych danych wrażliwych! Dzieci będą z ciekawością interpretować znane nazwiska czy inne usłyszane w mediach publicznych! To ciekawa i wciągająca zabawa! Zdecydowanie warta waszego skupienia!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: