Lenka ma plan! Dziewczynka chce w przyszłości zostać znaną fotografką ptaków. Już dzisiaj zaczyna przygotowywać się do zawodu. Dużo czyta, buduje szałas, robi zdjęcia i kompletnie nie ma czasu na jazdę na rowerze czy spotkania z kolegami i koleżankami. Do tego Antek marzy o byciu kosmonautą. Czy przyjaciele spełnią swoje marzenia? A może planowanie wymknie się spod kontroli? Bogato ilustrowana książka z dużą czcionką i tematyką bliską dzieciom – idealna do samodzielnego czytania!

20190320_221841-11695509056-767x1024 Poczytam ci mamo. Lence, Antku i planowaniu. Nasza Księgarnia
 • Lence, Antku i planowaniu
 • Beata Ostrowicka
 • forma wydania: książka papierowa
 • oprawa: twarda
 • ilustrator: Katarzyna Kołodziej
 • rok wydania: 2019
 • liczba stron: 96
 • format: 165 x 215 mm
 • przedział wiekowy: 6-10
 • Nasza Księgarnia
 • Do kupienia TUTAJ
20190320_221841-11695509056-767x1024 Poczytam ci mamo. Lence, Antku i planowaniu. Nasza Księgarnia

Dobrze jest mieć plan. Wiem to doskonale! Sama szkole młodzież i dorosłych z planowania czasem! Teraz tematyką zajmuje się Lenka! Dziewczynka bardzo trafnie określiła swój cel. Chce zostać fotografem ptaków. Marzy o podróżach po całym świecie i przygodach z aparatem. Już teraz fotografuje ptaki, czyta o nich a nawet buduje szałas oraz uczy się nazw rzek, gór i pustyń. Antek chce zostać kosmonautą. Świat planet, podróży kosmicznych go fascynuje oraz zobowiązuje go do solidnego treningu. Już dzisiaj musi zadbać o znacznie lepszą kondycje. By dobrze podejść do sprawy musi jednak skompletować potrzebne rzeczy np. buty z dobra wentylacja, koszulki termiczne, kurtki, bluzy… a na chłodniejsze dni rękawiczki i opaska…

20190320_221841-11695509056-767x1024 Poczytam ci mamo. Lence, Antku i planowaniu. Nasza Księgarnia

Robi się ciekawie…

Lenka i Antek to bohaterowie serii Poczytam ci mamo. Znani z humoru, dobrych pomysłów i przyjaźni bohaterowie zapraszają do kolejnej książki. Być możecie pamiętacie je z TEJ recenzji. Tym razem na warsztat wzięli planowanie i realizacje celów. Językiem i tematem bliskim dziecku pokazują na czym rzecz polega. Jak należy się do celu przygotować oraz jak tego nie robić! Bo jak każda przygoda Lenki i Antka – ta również doczeka się punktu zwrotnego. I całe szczęście bo żadna skrajność nie jest dobra. Dokładnie o tym jest ta opowieść. Warto marzyć, trzeba stawiać sobie cele ale każde należy dostosowywać do rzeczywistości. Bohaterowie coś o tym wiedzą. W prostej i bardzo humorystycznej opowieści pokazują jak tego dokonać.

Poczytam ci mamo to seria, którą dedykuję dzieciom samodzielnie czytającym. Chłopcy i dziewczynki w wieku około 6-8 lat, którzy dobrze sobie radzą z czytaniem zdań mogą spróbować swoich sił w dłuższej opowieści. Tekst dostosowany jest do młodego czytelnika. Czcionka pozostaje powiększona a treść podzielona jest na rozdziały. Każda strona jest bogato ilustrowana. Język opowieści jest prosty, zawiera aktualne słownictwo oraz tematykę bliską współczesnym dzieciom.

Serdecznie polecam dzieciom, które chcą spróbować swoich sił z samodzielnym czytaniem książek!

20190320_221841-11695509056-767x1024 Poczytam ci mamo. Lence, Antku i planowaniu. Nasza Księgarnia

  Wtedy wiadomo, co robić. Lenka chce w przyszłości zostać znaną fotografką ptaków. Zwiedzi cały świat. Będzie robić niezwykłe zdjęcia, może uda jej się nawet sfotografować ptaka, którego jeszcze nikt nigdy nie widział? Antek z kolei marzy o byciu kosmonautą, dlatego już teraz postanowił zadbać o kondycję. Planowanie jest proste, tylko… dlaczego Lenka jest ostatnio taka dziwna, jakby ją ktoś zaczarował?

Seria „Poczytam ci, mamo” to bogato ilustrowane książki wyróżniające się dużą czcionką i tematyką bliską dzieciom. Polecamy dla początkujących czytelników!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: