Poczytaj mi, mamo. Księga czwarta

  • Sławomir Grabowski, Ryszard Marek Groński, Maria Konopnicka, Hanna Łochocka, Marek Nejman, Joanna Papuzińska
  • ilustratorzy: Krystyna Michałkowska, Danuta Przymanowska-Boniuk, Anna Stylo-Ginter, Maria Uszacka
  • Wydawnictwo Nasza Księgarnia
  • rok wydania: 2018
  • liczba stron: 288
  • Do kupienia TUTAJ

Poczytaj mi, mamo. Księga piąta

  • Wiera Badalska, Adam Bahdaj, Wanda Chotomska, Barbara Lewandowska, Małgorzata Musierowicz, Ewa Skarżyńska, Julian Tuwim
  • ilustratorzy: Zdzisław Byczek, Janina Krzemińska, Mieczysław Kwacz, Wanda Orlińska, Mirosław Pokora, Grażyna Rogowska, Zdzisław Witwicki
  • Wydawnictwo Nasza Księgarnia
  • rok wydania: 2018
  • liczba stron: 280
  • Do kupienia TUTAJ

20180521_133021-1024x576 Poczytaj mi, mamo. Księga czwarta i piąta. Nasza Księgarnia

Kolekcja „Poczytaj mi, mamo” to książki dzieciństwa – mojego. Teraz dzięki powtórnemu wydaniu w formie zbioru opowiadań z lat 80 ‘ to książki dzieciństwa mojej córki. Księga czwarta i piąta to powrót to najbardziej klasycznych i uwielbianych przez miliony polskich dzieci opowiadań. Zaprezentowane są w nowym wydaniu – twardej okładce i zbiorze kilku opowieści w jednej księdze. Szata graficzna i treść oraz układ książki w kwadratowym formacie nawiązuje do sprawdzonej klasyki. Dobór treści to dzieła wybitnych polskich autorów i ilustratorów.

W Poczytaj mi mamo  (księga czwarta) spotkamy obrażalską Alę, naburmuszonego Wojtka, chwalipięte Stefka, Janka i Julka (którzy zabrali wujkowi parasol), cukrowego rycerza, upartego Antosia czy małego żaglowca. Jest tutaj też coś czarodziejskiego: księżycokwiat. Wszystkie opowiadania to prawdziwe spotkanie z przeszłością – okazja, aby ocalić przed zapomnieniem klasyczne polskie opowiadania.

W tym tomie znajdziecie następujące opowiadania:

  •     „Stefek Burczymucha”
  •     „Piernikowy rycerz”
  •     „Niezwykłe zdarzenie”
  •     „O Ali, Wojtku, kocie i rysowaniu na płocie”
  •     „Błękitna tajemnica”
  •     „Pierwszy spacer”
  •     „Pomysł”
  •     „Chory kotek”
  •     „Nie zjem cię, jak opowiesz”
  •     „Parasol”

Księga Piąta to również klasyka polskiej opowieści dla dzieci w nowym wydaniu oraz niezmienionej szacie graficznej. Poruszają one zupełnie inne tematy. Na początek znakomity polski autor Julian Tuwim i przygody Pana Malusińskiego i wieloryba. Dalej Malowany ul i historia samotnej pszczoły, która poddaje w refleksje sens naszych uczynków. Księżycowy koncert to opowieść o sensie sztuki i jej pozytywnym znaczeniu dla człowieka. Wielka przygoda małej Zosi to przejmująca opowieść o zrozumieniu, że nie należy krzywdzić żadnych istnień a czterej panowie przekonają się, że w przyjaźni jest miejsce na różnice poglądów. Jeśli jeszcze Wam mało to poczytajcie o babci na hulajnodze albo o inne opowieści z antologii Poczytaj mi mamo.

W tym tomie znajdziecie następujące poczytajki:

  •     „Pan Maluśkiewicz i wieloryb”
  •     „Kredki”
  •     „Wielka przygoda małej Zosi”
  •     „Bijacz”
  •     „Mokry łakomczuch”
  •     „Malowany ul”
  •     „Dom”
  •     „Księżycowy koncert”
  •     „Babcia na hulajnodze”
  •     „Ślimak”

Poczytaj mi mamo to książki dla dzieci, które zaczynają swoją przygodę z czytaniem i stawiają pierwsze kroki w samodzielnym czytaniu oraz dla dzieci, które już dobrze sobie radzą z czytaniem. Ilość treści jest stosunkowo mała – za to ilustracje dominują w wydaniu. Czcionka została powiększona dla młodszych czytelników a ilość ilustracji zachęca do podążania za biegiem wydarzeń w książce. Na pewno nie jeden dorosły wzruszy się, kiedy zobaczy książki z własnego dzieciństwa i zobaczy, że opowieści w nich zawarte wywoływać będą emocje na twarzy dziecka.

Ja autentycznie się wzruszyłam mając Poczytaj mi mamo w dłoni – cieszę się, że te historie nie zginą a mimo ponad 30 lat od daty wydania są nadal czytane przez polskie dzieci.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *