„Po co nam oceany?” to rewelacyjny komiks, który zabiera nas w podróż po zagadkach świata przyrody i zagadnieniach ekologii. To ogromnie ważna misja w której mamy szansę na poznanie wartości jaką dla świata i naszej przyszłości mają oceany. Pokrywają bowiem 70% globu i jak wspominają autorzy „regulują klimat, wytwarzają tlen, karmią zarówno człowieka, jak i zwierzęta”. Jednocześnie są najsłabiej poznaną krainą na Ziemi – kto wie, może młody czytelnik potrafi to zmienić!

img_20220701_163048_edit_164675002062892-17771274114630062919-scaled Po co nam oceany? Wydawnictwo Debit. LATO 2022

Drugi tom komiksowej serii edukacyjnej, wyjaśniającej w prosty sposób zagadnienia ekologii i złożoność świata przyrody.
  Po pierwsze lubię pokazywać wartościowe książki. Po drugie lubię pokazywać pięknie wydane książki. Po trzecie komiksy. Tutaj mamy wszystko w jednym miejscu! Mądra, ładna i komiksowa opowieść o szalenie ważnym temacie jakim jest troska o oceany i Ziemię.

Morza i oceany to potężna siła. Pokrywają ponad 70% powierzchni Ziemi i mają ogromny wpływ na życie na naszej planecie – regulują klimat, wytwarzają tlen, karmią zarówno człowieka, jak i zwierzęta. Jednak ten gigantyczny ekosystem, a zwłaszcza jego głębie, nadal pozostaje najsłabiej poznanym środowiskiem na kuli ziemskiej.

img_20220701_163048_edit_164675002062892-17771274114630062919-scaled Po co nam oceany? Wydawnictwo Debit. LATO 2022

 A czy wiecie skąd sól wodach oceanu?

Kto żyje w oceanach?

Jak opiekować się ocenami?

Jak działają prądy morskie?

Hubert Reeves pięknie poradził sobie z tematem połączenia wiedzy z estetyką wydania, graficznym przedstawieniem stosunkowo skomplikowanych treści. Co ważne komiks doskonale nosi treści edukacyjne bez szkodzenia im. Wręcz przeciwnie – komiksowe treści sprawiają, że wiedza sama się utrwala i tworzy z grafikami i przygodową formułę zapis w dziecięcych rejestrach pamięciowych tj. mózgu. Nauka w atrakcyjnej formie jest łatwiejsza i przyjemniejsza. Dodatkowo książka jest wsparciem w procesie wychowania w trosce o ekologie i szacunek dla planety Ziemi. Musimy o nią dbać – jedna jedyna i niestety poważnie chora planeta, która ma z nami i naszymi potomkami wydobrzeć! O jakby było dobrze, aby każde dziecko na świecie świadomie podeszło do ekologii i zmieniało przyszłość Ziemi!

Te książki pomogą dzieciom zrozumieć świat, który je otacza.

W serii ukazała się jeszcze publikacja: Po co nam lasy?Po co nam bioróżnorodność?

Ta książka została wydrukowana z szacunkiem dla środowiska naturalnego, na papierze pochodzącym z odpowiedzialnych źródeł i przy użyciu ekologicznych farb.

·         Tytuł:   Po co nam oceany?

·         Tytuł oryginału: Hubert Reeves nous explique: Les Oceans

·         Tłumaczenie: Paweł Łapiński

·         Ilustrator: Daniel Casanave

·         Liczba stron:   64

·         Format: 220 × 290 mm

·         Oprawa: twarda

·         Do kupienia TUTAJ

 

 

 

Serdecznie polecam!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: