20190222_214409-11282843099-768x1024 Po ciemku, czyli co się dzieje w nocy. Opowieść o świecie przy świetle Księżyca. Media Rodzina 2019

Po ciemku, czyli co się dzieje w nocy to książka, która zachwyca wydaniem, treścią oraz aurą. Bohaterowie wyruszają na spotkanie ze światem, którego nie widzą. W nocy na świecie dzieją się fascynujące rzeczy. Dowiesz się o nich z ogromnej i bardzo kolorowej książki, która przepełniona jest ciekawostkami i grafikami związanymi z nocą. Zorza polarna, latarnik z Warszawy, porody w nocy, Kopernik a nawet marzenia senne, pobudki i gwiazdy spadające z nieba!

  • Po ciemku, czyli co się dzieje w nocy.
  • Monika Utnik-Strugała
  • forma wydania: książka papierowa
  • oprawa: twarda
  • ilustrator: Małgosia Piątkowska
  • rok wydania: 2019
  • liczba stron: 64
  • format: 280 x 340 mm
  • przedział wiekowy: 6-10
  • Do kupienia TUTAJ
20190222_214409-11282843099-768x1024 Po ciemku, czyli co się dzieje w nocy. Opowieść o świecie przy świetle Księżyca. Media Rodzina 2019

Kiedy moja córeczka była mała, często budziła się w nocy. Musiałam do niej wstawać, karmić ją i tulić, by ponownie usnęła. Początkowo takie pobudki nie przychodziły mi łatwo. Z czasem zaczęłam się jednak przyzwyczajać, a nawet dostrzegać pewne plusy – mogłam bowiem obserwować, co się dzieje na świecie, gdy wszyscy smacznie śpią. 

Powyższe słowa autorki to moja rzeczywistość od prawie 2 lat. Podglądam świat zza okna w nocy. Wiek o której otwiera się piekarnia, znam numery nocnych autobusów i obserwuje przechodniów idących na Dworzec, do pracy czy wracający do domu. Noc ma swoje sekrety, urok oraz aurę tajemniczości, spokoju i wyciszenia.

20190222_214409-11282843099-768x1024 Po ciemku, czyli co się dzieje w nocy. Opowieść o świecie przy świetle Księżyca. Media Rodzina 2019

Po ciemku, czyli co się dzieje w nocy to opowieść w formie zbioru informacji na tematy związane z życiem i obcowaniem człowieka z naturą podczas zmroku. Ilość zgromadzonych informacji o nocy, zegarze, śnie oraz zwyczajach ludzi, zachowaniach zwierząt, przyrodzie podczas zmroku jest po prostu ogromna. Wiadomości podstawowe tj. z jakich faz składa się sen, znaczenie i rola snu, lunatykowanie. Poprzez wiedzę bardziej specjalistyczną i nie typowe informacje np. odpowiedź na pytanie dlaczego większość dzieci rodzi się w nocy, gdzie można spotkać jedynego w Polsce latarnika, jak wygląda noc polarna w Norwegii, w jakich pozycjach zasypiają zwierzęta.

Autorka wykonała olbrzymią pracę pod względem ilości zgromadzonych informacji oraz przejrzystości, formy prezentacji tekstu. Czytelnik podchodzi do tematu z lekkością tj. informacje zawarte w tekście są ujęte w mini pakiety tematyczne, które smakują jak dobre czekoladki. Ich spożywanie na pewno zachęca po sięgnięcia po kolejną porcje. Kiedy poczujemy wysycenie tematem z lekkością możemy odłożyć go na później i wrócić do życia po zmroku w dowolnym momencie. Za każdym razem smak informacji i forma przekazu będzie tak samo aktualna i atrakcyjna.

Wizualnie książka prezentuje się imponująco. Wielkoformatowe wydanie wypełnione jest skrzętnie przygotowanym tekstem oraz grafikami, które cieszą oko. Układ treści jest przyporządkowany tematom, które zamykają się na dwóch stronach. Podczas przygody z ciekawostkami zawartymi w publikacji znajdziemy również parę dzieci i sympatycznego królika, którzy są cichymi bohaterami wydania.

Serdecznie polecam dla dzieci 4+. Informacje zawarte w książce zaciekawią przedszkolaka a na pewno zatrzymają na dłużej dzieci w wieku 7-12 lat.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: