Planszówkowi Kurierzy to świetna gra już od 5 roku życia. Z powodzeniem łączy to co w planszówkach najważniejsze: ciekawą tematykę, naukę przez zabawę, humor, atrakcyjność i różnorodność rozgrywki! Dzieci czekają na elementy gry. Naszym zadaniem jest pomoc w dostarczeniu kart, pionków czy kości do domów graczy!  Kostki pociągiem, pionki ciężarówką, a może karty pojazdem elektrycznym? Sami decydujecie, co załadować na dostępne pojazdy. Osoba, która zrobi to najskuteczniej, zostanie zwycięzcą. Do wyboru aż 3 rodzaje rozgrywki!

IMG_20211231_103441_edit_1140194491530181-1024x864 Planszówkowi Kurierzy. Edukacyjna gra rodzinna 5+ od Muduko.

Planszówkowi kurierzy

Zapraszam do zabawy! Wciągającej i bardzo atrakcyjnej. Zbierzcie ekipę do zabawy i zaczynamy! Zadaniem graczy jest wypełnianie pojazdów elementami gier i dostarczanie ich do domów z całego świata. Wszystko w oparciu o bardzo proste zasady i aż 3 rodzaje rozgrywki.

To także nauka i zabawa w jednym! Podczas humorystycznej i bardzo kolorowej zabawy dzieci będą rozwijać kompetencje matematyczne: liczyć do 20, poznawać ułamki czy operować na wielkościach. To nie koniec dobrodziejstw rozwojowych wynikających z gry Planszówkowi kurierzy!

 • Autorzy: Reiner Knizia
 • Ilustracje: Artur Nowicki
 • Wydawnictwo Muduko
 • Do kupienia TUTAJ
 • 5+
 • 1-5 graczy
 • Ok 20 minut
IMG_20211231_103441_edit_1140194491530181-1024x864 Planszówkowi Kurierzy. Edukacyjna gra rodzinna 5+ od Muduko.

Zawartość opakowania:

 • 75 żetonów pudełek z kartami, pionkami i kośćmi
 • 6 plansz domów
 • 12 plansz pojazdów
 • instrukcja
 • kostka

Skrót zasad:

Zapraszam Was do instrukcji wideo, która pięknie pokazuje podstawowe zasady. Do wyboru mamy aż trzy warianty. Pierwszy to zabawa w dostarczanie towarów do środków transportu:

 • Odkryj zakryte żetony towarów, które będzie można załadować do pojazdu.
 • Jeśli możesz – załaduj skrzynkę do pojazdu
 • Każdy pojazd może pomieścić określoną liczbę towarów tylko jednego rodzaju, zabronione jest łączenie różnych rodzajów (kolorów) towarów
 • Kto pierwszy załaduje wszystkie swoje pojazdy – wygrywa!

A w kolejnych wariantach: rzucaj kością, by przekonać się, ile skrzynek możesz załadować; przenoś towary z zapełnionych pojazdów do swoich domów. I baw się doskonale! Wszystko w kolorowych i starannie wydanych elementach rozgrywki. Proste zasady sprawdzą się w praktyce. Zabawa gwarantowana!

Moja ocena:

Planszówkowi Kurierzy t bardzo udany tytuł zarówno pod względem technicznym jak i edukacyjno-rozrywkowym. Z powodzeniem łączy zabawę rodziny o różnym numerze PESEL. Możecie także zagrać solo- nawet samo dziecko sobie poradzi! Co interesujące gra przemyca edukację do zabawy. Dzieci np.5 letnie nawet nie zorientują się jak w trakcie rozgrywki ćwiczą zdolności matematyczne czy poznawcze! Co ważne tematyka zabawy bardzo podoba się dzieciom i z zadowoleniem przystępują same do zabawy. Do wyboru gracze mają trzy tryby zabawy, co z pewnością sprawi, że tytuł długo pozostanie atrakcyjny i nie ulegnie zapomnieniu. Ja osobiście bardzo cenię tematykę gry. Zarówno mamy tutaj przegląd środków transportu – i to z dużym akcentem na różnorodność, jak i informacje o przebiegu procesu transportu gier planszowych.

Musze wspomnieć o wydaniu. Gra jest bardzo dopracowana. Zawiera zachwycające ilustracje wybitnego rysownika dziecięcego Artura Nowickiego. Możecie także doszukać się nieco humorystycznych szczegółów na ilustracjach! Dzieci z radością także zaangażują się w wyjmowanie elementów z wyprasek – jest co robić!

IMG_20211231_103441_edit_1140194491530181-1024x864 Planszówkowi Kurierzy. Edukacyjna gra rodzinna 5+ od Muduko.

Rozwojowe atuty zabawy: rozwój kompetencji matematycznych (dodawanie, wielkości, ułamki), gra rozwija poznawczo (uważność, przewidywanie konsekwencji, planowanie) oraz społecznie (warianty rywalizacji, współpracy czy solo). Zabawa indywidualna uczy dziecko samodzielności i trenuje dziecięcą koncentracje uwagi, skupienie na procesie itp. Co ważne w grze mamy również zróżnicowany stopień trudności. Przykładowo trzeci rodzaj rozgrywki to zarówno wielkie auta i domy jak i te mniejsze i co za tym idzie łatwiejsze.

IMG_20211231_103441_edit_1140194491530181-1024x864 Planszówkowi Kurierzy. Edukacyjna gra rodzinna 5+ od Muduko.

Planszówkowi Kurierzy już dostępni! Zapraszam Was serdecznie do wspólnej zabawy i rozwoju nie tylko matematycznego najmłodszych. Ciekawa tematyka, trzy warianty rozgrywki i mnóstwo przyjemności ze wspólnego grania! Bardzo udany tytuł polskiego pomysłu i wydania od Muduko!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d