Witajcie w Muzeum Kosmosu! Absolutnie kosmicznym miejscu. Jego rozmach i ogrom informacji zapiera dech w piersiach. Planetarium od Wydawnictwa Dwie Siostry to prawdziwy majstersztyk wiedzy o (prawie) całym wszechświecie. Ogrom wiedzy i piękne grafiki zamknięte w wielkoformatowym wydaniu.  Absolutnie jestem pod wrażeniem i serdecznie zapraszam do Muzeum Kosmosu!

20190306_123835239736847-576x1024 Planetarium. Muzeum Kosmosu i jego tajemnice. Dwie Siostry
  • PLANETARIUM
  • Muzeum Kosmosu
  • tekst: Raman Prinja
  • ilustracje: Chris Wormell
  • tłumaczenie: Jeremi K. Ochab
  • oprawa twarda
  • 104 str.
  • kategoria wiekowa 7+
  • Do kupienia TUTAJ


Są takie książki, które mogą zmienić życie. Planetarium to wielkiego formatu i ogromnej wiedzy publikacja, która onieśmiela dorosłych i zachwyca oraz fascynuje dzieci. Książka, którą pamięta się całe życie i która pozwala zwyskać wiedzę na całe życie. Kosmos to fascynujący temat o którym uczeni wiedzą coraz więcej i na szczęście dzielą się tą wiedzą z dziećmi.
Autorem publikacji jest prof. Ramona Prinja z Uniwersity Collage London, która wraz z grafikiem Chrisem Wormwellem stworzyli dzieło niezwykłe.

Podstawowym tematem Planetarium jest ocywiście przestrzeń kosmiczna.  Poznanie tajemnic kosmosu to spacer po jego muzeum. Na okładce znajduje się bilet, po którego kupieniu zaczyna się wizyta w kolejnych salach. Rozdziały właśnie zostały porównane do sal. Jest ich siedem. Muzeu Kosmosu zdradza tajemicze informacje o Ziemi, Słońcu i Książycach, galaktykach, budowie planet, wyjaśnia gwiazdozbiory, opisuje tajemnicę tzw. Wielkiego Wybuchu oraz chrakteryzuje każdą z planet. Nie zabakło również informacji o teleskopach. Na koniec wizyty w Muzeum Kosmosu zaglądamy do biblioteki, która inspiruje do dalszych poszukiwań informacji na kosmiczne tematy. Publikacja zgodna z założeniami Pedagogiki Montessori.

20190306_123835239736847-576x1024 Planetarium. Muzeum Kosmosu i jego tajemnice. Dwie Siostry

Opis zawarty w Planetarium jest bardzo merytoryczny i wiedzowy. Książka została napisana językiem fachowym. Nie znaczy to, że jest to język trudny i niedostępny dla dziecka. Wprost przeciwnie. Wystarczy zacząć czytać, aby przekonać się, że ciekawostki oraz fakty się przeplatają tworząc ciekawą całość. Ilość tekstu jest zbilansowana i przeplata się z ilustracjami, które zdecydowanie zasługują na wyróżnienie. Kosmos został ukazany przez Wormwella z ogrmną dokładnością. WIele z ilustracji wydają się magicznym tworem, któreo nie jest w stanie stworzyć ręka ludzka.  Dopracowane w najdrobniejszych szczegółach, dokładnie opisane oraz utrzymane w spójnych i nieco mrocznych kolorach.

20190306_123835239736847-576x1024 Planetarium. Muzeum Kosmosu i jego tajemnice. Dwie Siostry

Podsumowując

Planetarium Muzeum Kosmosu to misterne dzieło, które stanowi fascynujący prezent dla dzieci i młodzieży. Sposób prezentacji zawarty w tekście oraz grafikach to olbrzymia dawka wiedzy, która została bardzo przystępnie zaprezentowana. Planetarium zaprasza nawet najmłodszych czytelników i gwarantuje częste powroty przez lata. Sprawiając, że czytelnik wyruszy w kosmiczną podróź po galektykach, planetach i gwiazdach.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: