Piłka nożna to coraz bardziej gorący temat obecnych i nadchodzących dni. Wydawnictwa literackie serwują sporo pozycji z piłkarskiej murawy. Tym razem Egmont prezentuje dwie książki dla fanów – zobaczcie sami.
Piszczek. To, co naprawdę jest ważne
- Seria/cykl: PIŁKA NOŻNA, MALI MISTRZOWIE
- Autor: Jarosław Kaczmarek
- Ilustrator: Grażyna Janecka
Do kupienia TUTAJ
„Z tamtych lat w Gwarku Łukasz zapamiętał jeszcze wiele wspaniałych chwil, takich jak strzelenie gola przewrotką na Stadionie Śląskim w Chorzowie czy zdobycie ośmiu goli w meczu z Rozwojem Katowice. Z Gwarka Zabrze to właśnie Łukasz zrobił największą światową karierę.”
Łukasz Piszczek – jeden z najlepszych obrońców na świecie. Autor zabiera nas w podróż niczym w powieści przygodowej. Nasuwa się skojarzenia do książek Hanny Ożogowskiej. Życie piłkarza polskiej reprezentacji narodowej czyta się łatwo, pozwalając wyobraźni na intensywną pracę. Od dzieciństwa w domu rodzinnym, poprzez grę w Gwarku do etapu Borrusii Dortmund. Czy wiecie, że ten skromny chłopak ze śląskich Goczałkowic zachwycił samego José Mourinho, który chciał go sprowadzić do Realu Madryt? Książka jak kariera Łukasza nie zwalnia tempa. Sprawnie podzielona na działy historia jest uzupełniana tematycznymi segmentami, oczywiście zawsze nawiązującymi do Łukasza ,jak np początki w reprezentacji polski juniorów. Segmenty te są bogato okraszone zdjęciami i dodają książce kolorytu.
Jeśli na chwilę odłożymy piłkę na bok, okazuje się że łatwo Nam się utożsamić ,zrozumieć, zainspirować się Łukaszem. Możliwe że skorzystamy kiedyś z jego doświadczenia i my , „zwykli” czytelnicy. Przecież w piłce jak i w życiu, walczymy, pracujemy, upadamy, przegrywamy, wyczekujemy jak i czasami osiągamy to, co dla Nas tak na prawdę ważne.
Autorem książki jest Jarosław Kaczmarek, zawodowy opowiadacz, który wraz z przyjaciółmi z „Grupy Studnia O” opowiada dzieciom i dorosłym baśnie, legendy i historie współczesne. Ilustracje do książki wykonała Grażyna Janecka. Oprawa graficzna i wydanie na najwyższym poziomie. Bogactwo fotografii, zbiory archiwalne i niecodzienne odsłony Łukasza – zdecydowanie przyciągają czytelnika.
Real. Królewska drużyna. Kluby wszech czasów
- Seria/cykl: KLUBY WSZECH CZASÓW, MALI MISTRZOWIE
- Autor: Marcin Kalita
- Ilustrator: Marzenna Dobrowolska, Ewa Olejnik
Do kupienia TUTAJ
Real. Królewska drużyna. Kluby wszech czasów
„Niektórzy mawiają, że piłkę nożną wymyślili Chińczycy. Bardzo, bardzo dawno temu. Tak dawno, ze nikt, może poza samymi Chińczykami, o tym nie pamięta. Są ludzie, którzy twierdzą, że ojczyzną futbolu jest Anglia. Bo tam spisywano rządzące nim przepisy. A sa i tacy, którzy zarzekają się, że kolebką piłki nożnej jest Brazylia. Bo tam rodzili się wirtuozi i czarodzieje. Ale dziś, czy to w Chinach, czy w Anglii, czy w Brazylii, każdy musi przyznać – królowie futbolu za siedzibę wybrali sobie Madryt, dystrykt dzielnicę Chamartin.”
„Real Madryt. Kluby wszechczasów” to kompendium wiedzy o niepokonanym od lat klubie Real Madryt. Nie ma na świecie fana piłki nożnej, który nie słyszał o Realu Madryt. Prawdziwy znawca i miłośnik piłki nożnej powinien znać historię tego klubu. Ta książka odsłania wszystkie karty o Realu Madryt. Po prostu kompendium wiedzy: trofea, piłkarze, działacze, najważniejsze mecze i Madryt –który okazuje się być sercem klubu. Książka została bardzo starannie wydana. Grube aksamitne strony ociekają kolorami i mnóstwem ilustracji. Zobaczysz jak wyglądają stroje piłkarzy, zdobyte nagrody czy sylwetki piłkarzy.
Dla kogo „Real Madryt. Kluby wszechczasów”? Książka oczywiście dedykowana jest fanom piłki nożnej. Zdecydowanie kierowana jest dla młodego i dorosłego czytelnika. Język prosty i bardzo przystępny powoduje, że już ok 10 latek chętnie sięgnie po lekturę. Tekst jest uzupełnieniem (lub odwrotnie) do bogato ilustrowanej zawartości. „Real Madryt. Kluby wszechczasów” jak na historie o sporcie przystało to również książka o sile marzeń i tym, jak piłka uczy działania zespołowego i jak wiele pracy trzeba, by odnieść sukces. Autorem tekstu jest dziennikarz sportowy Marcin Kalita. Książkę zilustrowała Ewa Olejnik-Rakowska.
Układ treści – bardzo dynamiczny i bez sztywnego układu przyczynowo-skutkowego. Sporo tutaj nagłych zwrotów akcji i zaskoczeń – jak w sporcie.
0 komentarzy