Najsilniejsza dziewczynka świata? PIPI! Bohaterka cudownych książek Astrid Lindgren w kolejnym tomie opowieści! „Pipi w parku” to propozycja dla ciekawych świata dzieci już od 3 roku życia. Tym razem przenosimy się do sztokholmskiego parku w którym PIPI, Tommy i Annika próbują zaprowadzić porządki. Mowa o wybrykach chuliganów oraz budowie domu. Brzmi dziwnie? A może ciekawie? Zapraszam na przygodę z rudowłosą bohaterką, którą od wielu lat kocha cały świat.

20200609_0851371895583731-768x1024 Pippi w parku.  Astrid Lindgren. ZAKAMARKI 3+ LATO 2020

Jako dziewczynka w wielu 4-6 lat uwielbiałam Pipi. To moja ulubiona bohaterka i motyw przewodni balów przebierańców. Mam coś z Pipi! Silna, wesoła, uśmiechnięta i uwielbiająca przygody. Tak! Pipi to dziewczynka niezwykła za sprawą swej siły. Wspaniała i bardzo pogodna postać, która od 75  lat jest w domach na całym świecie. Tym razem wydawnictwo Zakamarki przygotowało ciekawą propozycję. „Pipi w parku” to kolorowa książka dla dzieci w wieku od 3 lat (bez górnej granicy wieku). Zabawna, przygodowa i interesująca opowieść z kawałkiem historii. Przeczytajcie:

„Ta historia ukazała się pierwotnie w broszurze z programem obchodów Dnia Dziecka w sztokholmskim parku Humlegården w 1949 roku. Pod koniec wieku wygrzebano ją z archiwów, dwubarwne ilustracje Ingrid Vang Nyman odrestaurowano i pokolorowano i w ten sposób powstała książka obrazkowa wydana w Szwecji w 2000 roku. Dwadzieścia lat później oddajemy ją do rąk polskich czytelników z okazji 75. urodzin Pippi Pończoszanki.”

  • wiek 3+
  • obrazki = tekst
  • Poznań 2020
  • data wydania 18/5
  • 21,5 x 28 cm
  • twarda oprawa
  • 20 stron
  • Do kupienia TUTAJ

Pipi ma już 75 lat!

Nasza bohaterka jest absolutnie wyjątkowa. Bardzo zaangażowana w lokalne życie postanowiła, że nie będzie obojętna na doniesienia z gazet. Informacje są jednak bardzo niepokojące. W Sztokholmie panoszą się chuligani. Annika stwierdziła, że nikt się tak nie nadaje do zaprowadzenia tam porządku jak Pippi! Wyruszają więc wraz z koniem i małpką do stolicy kraju. Pan Nilsson to wierny towarzysz  naszej rudej wojowniczki. Pipi zaczyna od budowania domku. Zaraz później będzie musiała „dogadać się” z burmistrzem. Nie wszystko idzie idalnie. Wszystko jednak jest przygodą! Tylko pytanie: czy Pipi uda się rozprawić z bandą chuliganów? Jak dziewczynka zamierza wymierzyć sprawiedliwość?

Przed Wami nieznana wcześniej polskim czytelnikom przygoda Pippi Pończoszanki! Czy może być lepiej – tak i to wkrótce! Jeszcze więcej Pippi! A tymczasem zabierajcie się za klasykę w nieśmiertelnej oprawie! Warto i bez wątpienia trzeba.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: