Kolejna propozycja z serii Akademia Mądrego Dziecka dla starszych od Harper Collins Polska. „Pięknie się różnimy” to bardzo ważna i potrzebna publikacja. Poznajemy w niej uczniów niezwykłej szkoły. Są to dzieci skrajnie różne- mają różny wygląd, upodobania, zdolności i charakter. Poznajmy różnice, rozumny je i nauczmy się wraz z dziećmi odmienności, która jest fascynująca i bezpieczna. To ważne, aby pięknie się różnić.

wp-1654409403291-768x1024 Pięknie się różnimy. Akademia mądrego dziecka dla starszych. HarperCollins Polska– maj 2022
 • Pięknie się różnimy.
 • Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć
 • Autor: Tracey Turner
 • Ilustrator: Asa Gilland
 • Tłumaczenie: Kazimierz Pytko
 • Oprawa: twarda
 • Objętość:48 stron
 • Format:237×280
 • Cena:34,99
 • Grupa docelowa: 3-7 lat
 • Do kupienia TUTAJ

Zapraszamy do niezwykłej szkoły! Poznajcie jej uczniów i przekonajcie się, że nie ma dwóch takich samych dzieci – każdy jest wyjątkowy! Inaczej wyglądają, mają różne upodobania, zdolności i charaktery. Jedni są mniej sprawni, inni wolniej się uczą, jeszcze inni pochodzą z odległych stron, ubierają się inaczej lub mówią z akcentem. Każdy jest inny i te różnice są fascynujące.

wp-1654409403291-768x1024 Pięknie się różnimy. Akademia mądrego dziecka dla starszych. HarperCollins Polska– maj 2022

„Pięknie się różnimy” to kolejna pozycja dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesno szkolnym. Prezentują różne płcie, modele rodzin, kultury i wierzenia. Uświadamiają, że świat jest wspaniale urozmaicony właśnie dzięki temu, że pięknie się różnimy, choć mamy ze sobą wiele wspólnego – odczuwamy podobne emocje i często  lubimy te same rzeczy. Warto poznawać i starać się zrozumieć różnice i podobieństwa.

Książka „Pięknie się różnimy” uczy, na czym polega niepełnosprawność fizyczna i intelektualna, pomaga też zwalczać szkodliwe stereotypy, m.in. dotyczące ról społecznych czy podziałów na „chłopięce” i „dziewczęce”. Uświadamia, że rodziną można być na wiele sposobów – ważne, by czuć się kochanym i otoczonym opieką. Empatia to kompetencja, która jest niezwykle ważna i potrzebna.

Książka niesie ze sobą też ważne przesłanie: nie zawsze się ze sobą dogadujemy, a odmienne zdania są nieuniknione, gdy przebywa się blisko innych osób. Ważne, by się szanować, traktować innych miło, a różnice wykorzystać do tego, by nauczyć się czegoś od siebie nawzajem.

Bardzo ważna i potrzebna książka. Jeśli chcecie, aby Wasze dzieci nauczyły się rozumieć odmienność rówieśników i poznali ją to zdecydowanie książka, która wam pomoże. Wydanie bardzo atrakcyjne i kolorowe. Książka odpowiada na wiele pytań i zapobiega stereotypom.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *