Uwielbiam piękne ilustracje i książki, w których można zatopić się na wiele godzin. Nie potrzeba wielu słów tylko skupienia i baczna obserwacja. Tak jest z piękną serią publikacji autorstwa Peter Knorr & Doro Gobel. „Nie ma jak w domu” oraz „Jedziemy na wycieczkę” to gwarancja świetnej zabawy i absolutnie wspaniała inwestycja w twórczo i aktywnie poznawczo spędzony czas dla Ciebie i Twojego dziecka. Od ok 2 roku życia bez ograniczeń wiekowych – uwielbiamy wpatrywać się w piękne ilustracje i szukać bohaterów małych i dużych – z kotami, jeżem czy szczurami włącznie! Książki ukazały się nakładem Wydawnictwa Babaryba.

20191101_2108291078573938-1-1024x576 Picturebooki, które pokochacie sami! NIE MA JAK W DOMU i JEDZIEMY NA WYCIECZKĘ - Peter Knorr & Doro Gobel. BABARYBA

Nie ma jak w domu

Jedziemy na wycieczkę

Statki, łodzie, motorówki (do zobaczenia TUTAJ)

Trzy wspaniałe książki, które posiadam to absolutny hit na naszej książkowej playliście. Uwielbiamy z mężem i córką poszukiwania na wielkoformatowych stronach z twardego kartonu.  Na każdym obrazku znajdziemy ogromny picturebook z ogromną ilością szczegółów i wielką dbałością o estetykę i dopracowanie detali. Na tylnej okładce czekają na nas bohaterowie. Wielu z nich to stali mieszkańcy serii. Innych zobaczymy tylko w danej książce. Wszystkich łączy jedno – spędzamy z nimi kilka godzin podpatrując co ich aktualnie zajmuje. Oczywiście pod warunkiem, że znajdziecie poszukiwanego. Zadanie nie jest proste, jednak daje tak wiele satysfakcji i radości, że warto się do niego przekonać.

Książka nie zawiera tekstu. Tutaj opowieści tworzą czytelnicy. To od ich kreatywności zależy dialog, opis wydarzeń czy specyfika sytuacji, przedstawionej na grafice. To właśnie odnajdywanie bohaterów i wspólne opowiadanie ich losów buduje fabułę publikacji oraz stanowi świetne zajęcie podczas wieczornego odpoczynku, podróży czy wspólnego czasu w ogóle.

Dla najmłodszych poszukiwanie przedmiotów, osób i zwierząt to:

– nauka cierpliwości
– test dla koncentracji i skupienia uwagi
– rozwój spostrzegawczości
– trening pamięci
– trening percepcji wzrokowej
– ćwiczenia językowe z nazywania osób, przedmiotów
– ćwiczenie językowe z tworzenia opowieści|
– stymulacja kreatywności i twórczości.

Już 2-latnie dziecko potrafi skoncentrować się i uparcie szukać wskazanego przedmiotu czy osoby. Wybrany bohater występuje na kolejnych stronach co jest dodatkowym wzmocnieniem dla dziecka i sprawia, że zabawa staje się bardzo angażująca.

Rysunki w tej książkach są bardzo realistyczne i dopracowane w najmniejszym detalu. Dla mnie to wielki atut publikacji.  

W domu po prostu cały czas coś się dzieje. Gosia i Olek, Kajetan i Alicja, Asia, Filip i Mruczuś oraz zwariowana Gaja – wszyscy coś robią i gdzieś się wybierają. Nie zabraknie tutaj sklepów, domów, placu zabaw i mieszkańców, którzy dodają życia zatrzymanym kadrom.  Mamy także okazję zajrzeć do wnętrza domów i podejrzeć mieszkających w nich ludzi w najbardziej intymnych sytuacjach jak i w codziennych sprawach (wc, kapiel, obiad, zabawy). My uwielbiamy zwariowaną Gaję, której poszukiwania na jednej ze stron wywołały sporą dyskusję (zamieniła się w ducha). Córka uwielbia poszukiwać żółwia oraz dzieci. Specyficzną sytuacja jest również pogrzeb króliczka.  Na kolejnych stronach niczym w kamerze przesuwamy się dookoła osiedla pełnego sympatycznych bohaterów. Rozkładówek jest aż 7 a postaci zaprezentowanych i nazwanych jest ponad 20.

Jedziemy na wycieczkę to zapis graficzny fenomenalnych miejsc na łonie natury. Znajdziemy tutaj kadry z lasu, znad rzeki oraz na wsi. Wybierzemy się nawet do wioski indiańskiej oraz do zwierząt w zagrodzie. Ilość detali po prostu zabierze Wam wiele godzin, których wykorzystanie to świetna rozrywka i bardzo udana nauka przez zabawę.

Jeśli szukacie czegoś bajkowego zobaczcie propozycje Stephana Lompa – „Auta”, „Na budowie”, „Samoloty”, „Pociągi”- również od Wydawnictwa BABARYBA.

  • NIE MA JAK W DOMU
  • JEDZIEMY NA WYCIECZKĘ
  • Peter Knorr, Doro Gobel
  • Babaryba
  • stron 14, oprawa całokartonowa
  • rok wydania 2019
  • format 23,4 cm x 30,5 cm
  • Do kupienia TUTAJ
20191101_2108291078573938-1-1024x576 Picturebooki, które pokochacie sami! NIE MA JAK W DOMU i JEDZIEMY NA WYCIECZKĘ - Peter Knorr & Doro Gobel. BABARYBA

annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: