Gerda. Historia wieloryba, który wyrusza w podróż. Mimo radosnego życia, jej los bardzo się zmienia. Gerda traci rodziców, aby ich odnaleźć musi wyruszyć w bardzo daleką drogę. Drogę, na której spotka niezwykłe osoby i nauczy się o sobie oraz o świecie! Metafora poszukiwanie bezpieczeństwa i szczęścia w absolutnie pięknej oprawie graficznej od Wydawnictwa Zielona Sowa! Już od 4 roku życia. Piękna i wartościowa opowieść.

20190415_092618-11362100190-767x1024 PICTUREBOOK : Gerda. Historia wieloryba. Niezwykła podróż w poszukiwaniu najważniejszego od Zielona Sowa. 4+

Gerda. Historia wieloryba

 • Autor: Peter Kavecký
 • Data wydania: 2019
 • Format: 224×274
 • Oprawa: Twarda
 • Liczba stron: 32
 • Ilustrator: Adrián Macho
 • Wiek czytelnika: 4-5 lat
 • Seria: PICTUREBOOK
 • Do kupienia TUTAJ

Czy mała Gerda odnajdzie to, czego naprawdę szuka? Mała Gerda ma wszystko czego potrzebuje. Dorasta w szczęściu u boku kochającej rodziny. Los jednak chciał inaczej i rozdziela Gerdę od jej brata, mamy i taty. Wieloryby są bardzo podobne do ludzi – od samego urodzenia przywiązują się do siebie i dorastają w bliskich relacjach oraz w poczuciu bezpieczeństwa. Kiedy tego nie ma – bardzo cierpią. Tak było z Gerdą. Nasza bohaterka wyruszyła w niezwykłą i bardzo rozwojową podróż przez morza. Gerda płynąc przez życie poznaje niezwykłe zakątki oceanu i jego mieszkańców. Otwarcie mówi o cierpieniu, stracie i pokazuje jak pokonała smutek w sercu. Pokazuje jak ważną rolę mogą mieć przyjaciele oraz jak wielką i ważną sprawą jest poznanie siebie. 

20190415_092618-11362100190-767x1024 PICTUREBOOK : Gerda. Historia wieloryba. Niezwykła podróż w poszukiwaniu najważniejszego od Zielona Sowa. 4+

Wieloryby są bardzo podobni do ludzi… W tej historii w zasadzie mogę powiedzieć, że jesteśmy identyczni. Tak samo spotykamy się z emocjami w sytuacjach kryzysowych. Każdy z nas pragnie szczęścia i bardzo do niego dąży. Najlepszym lekarstwem na smutek są przyjaciele, bliskie osoby. To właśnie odkrycie Gerdy, które stanowi największą wartość opowieści. Gerda mimo obaw i wielkiego smutku w sercu otwiera się na nowe znajomości.  Podczas swojej podróży poznaje wielu nowych przyjaciół: orki, pingwiny, mewy, a nawet ośmiornicę. Każde z napotkanych stworzeń uczy Gerdę czegoś nowego.  To niezwykłe lekcje, które zrozumieć może tylko czytelnik książki.

Picturebook to książka, która zachwyca czytelnika niezwykłym wydaniem. Gerda to dopracowana w najmniejszym detalu piękna książka. Znajdziemy tam fantastyczne ilustracje oraz wielki format, twardą okładkę i połyskującym wielorybem jak i wysokiej klasy papier. To właśnie piękne ilustracje dominują w opowieści, której uzupełnieniem i rozwinięciem jest tekst. Równie ważny i równie znakomity.

20190415_092618-11362100190-767x1024 PICTUREBOOK : Gerda. Historia wieloryba. Niezwykła podróż w poszukiwaniu najważniejszego od Zielona Sowa. 4+

Gerda zaprasza do spotkania dzieci od 4 roku życia. Publikacja świetnie sprawdzi się także dla dzieci samodzielnie czytających w wieku np. 6-8 lat. Zdecydowanie polecam! Książka, która nie pozwala na obojętność! Piękna, mądra i zachwycająca swą formą i wartościowym przekazem!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: