Książka „Paryż – znam to miasto” zaciekawiła mnie swym dużym formatem. Otworzyłam ją a w środku było jeszcze ciekawiej. Ogromne kolorowe strony, bardzo mało tekstu i ogrom szczegółów – to gwarancja udanej zabawy dla małych i dużych. Po sukcesie Ulicy Czereśniowej nie miałam już wątpliwości, że „Paryż – znam to miasto” to książka, którą po prostu warto mieć a ja muszę ją zrecenzować. Zapraszam na spacer po Montmartrze, nad Sekwaną, do Luwru i  ogrodu zoologicznego oraz do innych zakątków miasta. Bądźcie uważni – sporo znanych postaci na nas czeka.

20180815_084652-225x300 Paryż - znam to miasto. Wszystko co wypada wiedzieć o paryskich zaułkach bez wychodzenia z domu. Zakamarki.

Paryż – znam to miasto

  • tekst: Judith Drews
  • ilustracje: Judith Drews
  • tłumaczenie: Katarzyna Skalska, Tatiana Zgaińska-Filipowska
  • tytuł oryginału: Paris Wimmelbuch

Do kupienia TUTAJ

  • wiek 3+
  • książka kartonowa
  • 14 strony

Paryż – znam to miasto to książka interakcja/gra. Po mieście przechadza się wiele znanych osób, postaci – czy potraficie je odszukać? Może znacie tego Pana w koszuli w paski lub wystrojoną panią w różowym komplecie? Na kartach książki schowali się min.:

– Maria Skłodowska- Curie z córką
-Pablo Picasso
– Coco Chanel
– Esmeralda i Dzwonnik
– bracia Montgolfier

20180815_084652-225x300 Paryż - znam to miasto. Wszystko co wypada wiedzieć o paryskich zaułkach bez wychodzenia z domu. Zakamarki.

Spacerując po Montmartrze, nad Sekwaną, w muzeach, w ogrodzie zoologicznym oraz w innych zakątkach miasta będziemy rozglądać się uważnie, aby ich wszystkich odnaleźć. W stolicy Francji jest piękna pogoda i ogromny ruch! Przy okazji poznajemy miasto i jego najważniejsze zabytki i atrakcje.

20180815_084652-225x300 Paryż - znam to miasto. Wszystko co wypada wiedzieć o paryskich zaułkach bez wychodzenia z domu. Zakamarki.

Książka obrazkowa to okazja do zabawy w rozwiązywanie łamigłówek, trening spostrzegawczości, koncentracji uwagi, pamięci czy ćwiczenia języka. Nazywanie postaci, poznawanie ich losów i osiągnięć, poznawanie samego miasta – jedna z lepszych zabaw z książką. W dodatku nie potrzebujemy do tego żadnych słów. W książce jest ich bardzo mało. Na wstępie widzimy wszystkie postacie wraz z pytaniami – zagadkami do rozwiązania na kartach publikacji. Zagadki czasami są bardzo proste a innym razem wymagają rozwinięcie wypowiedzi z uwzględnię ciem chronologii czy językowych zasad budowania zdania. W Paryżu mamy zbadać między innymi „Co kradnie złodziejaszek Theo?” i „Co się nie podoba Robertowi”? oraz powiedzieć „ Co robi Oliver ze swoją rodzinką?”. Pytań jest ponad dwadzieścia.

Poza tym napisy i cyfry znajdą się w architekturze miasta. Dziecko ma zadanie oswoić się ze stylem plastycznym zaproponowanym przez autora i zidentyfikować na ilustracjach mnóstwo szczegółów: postaci, sytuacji czy barw. Często zabawa z taką książką wspomaga też naukę liczenia. Wszystkie te cechy posiadają urokliwe albumy z serii „Znam to miasto”: „Sztokholm” i „Paryż”, opublikowane w Polsce przez wydawnictwo Zakamarki, a stworzone przez niemiecką ilustratorkę Judith Drews.

Kolorystyka wydania jest bardzo spokojna. Kolory są stonowane, z dominującym kolorem pastelowym. Postacie mają białe twarze, wesołe miny oraz zaangażowane są w wiele czynności. Grafika koresponduje z dziecięcym stylem rysowania. Nie zabrakło także tak ważnych szczegółów jak np.  Wieża Eiffla, jedno z wejść do paryskiego metra, czy Katedra Notre-Dame.

Grafiki oddają także charakter francuskiej kultury. Widzimy (i z powodzeniem możemy bawić się w liczenie) bagietek, francuskich flagi.

20180815_084652-225x300 Paryż - znam to miasto. Wszystko co wypada wiedzieć o paryskich zaułkach bez wychodzenia z domu. Zakamarki.

Książka to także wstęp do turystycznego poznania miasta. Paryż złożony jest z pięciu dwustronicowych plansz oraz rysunku mapy miasta podzielonej na dzielnice na okładce.

Zabawa z książkami obrazkowymi Judith Drews może zapełnić wiele godzin frajdy dzieciom ok 3 roku życia i starszym.

Serdecznie polecam!

 


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *