Panika w Egipcie

  • Autor: Camille Gautier, Stéphanie Vernet
  • Ilustrator: Margaux Carpentier
  • Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
  • Do kupienia TUTAJ

20180413_094712386207161 Panika w Egipcie. Nasza Księgarnia

Książka-gra, której bohaterem jesteś ty!

Witaj w Tebach ponad 3000 lat temu! Faraonowi Ramzesowi II grozi śmiertelne niebezpieczeństwo! Ktoś uknuł straszliwy spisek i tylko ty możesz go udaremnić.

Panika w Egipcie – śpieszmy się. Tylko godziny dzielą nas przed tragedią. Może zginąć najpotężniejszy władca Egiptu Ramzes II. To książka – śledztwo z prawdziwego zdarzenia. W dodatku akcja wydarzeń wprowadza nas do starożytnego Egiptu i dokładnie wprowadza w tamten czas. Aby prawidłowo rozwikłać zagadkę i pochwycić zdrajcę będziemy zmuszeni ucharakteryzować się odpowiednio i z rozmysłem przemieszczać się po starożytnym Egipcie. Do dyspozycji mamy mapę i informacje od poszczególnych osób i z ważnych miejsc jak np. rynek w Tebach. Zbieramy informacje i na drodze dedukcji rozwiązujemy zagadkę. Przy okazji uczymy się jak rozwikłać hieroglify, poznajmy bogów egipskich, tradycyjne obrzędy przygotowujące mumię czy przepis na truciznę.

Grafiki w klimacie starożytnych hieroglifów – dodają całej opowieści klimatu i super komponują się z tematyką. Tutaj zdecydowanie czuć klimat! Duży format, twarda okładka, duże kolorowe grafiki – estetyka wykonania i wydania na najwyższym poziomie.

Książka dedykowana dzieciom ok. 4-10 roku życia. Młodsze dzieci chętnie dowiedzą się jak wyglądał Egipt w starożytności, starsze zapamiętają poszczególnych bogów i samodzielnie rozwiążą zadanie.

Na końcu historii rozwiązanie – czy uda się uratować faraona?


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *